خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/26 4:09:44 AM

اندیشکده آمریکایی مطالعات راهبردی و بین‌المللی (CSIS) :

ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند 

اندیشکده آمریکایی مطالعات راهبردی و بین‌المللی (CSIS) در گزارشی راهبردی ایران را جزء تهدیدات فضایی سال 2019 آمریکا برشمرد و اذعان کرد: ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند.

ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند


به گزارش گروه علم و فناوری پایگاه خبری استادنیوز، اندیشکده آمریکایی مطالعات راهبردی و بین‌المللی (CSIS) در گزارشی راهبردی تهدیدات فضایی سال 2019 آمریکا را مورد ارزیابی قرار داده است. این ارزیابی بر چهار کشور چین، روسیه، ایران، و کره‌شمالی متمرکز است.

در بخشی از این گزارش آمده است که توسعه فناوری فضایی ایران به حدی بوده است که به یک تهدید اصلی برای آمریکا تبدیل شده است. به گونه‌ای که به واسطه این فناوری جمهوری اسلامی ایران می‌تواند پایگاه‌های آمریکایی حاضر در منطقه را با تهدید جدی روبرو کند. همچنین با دست‌یابی ایران به تکنولوژی پیشرفته لیزری می‌تواند ماهواره‌های آمریکا در فضا را به مخاطره بیاندازد.

جمهوری اسلامی ایران به واسطه دستیابی به فناوری‌های الکترونیک توانسته است با ردیابی سیگنال‌های GPS بر روی طیف گسترده‌ای از پهبادها اشراف پیدا کند که نمونه آن را می‌توان در به زمین نشاندن پهباد آمریکایی RQ-170 مشاهده کرد.

قابلیت‌ها و توانمندی‌های سایبری ایران می‌تواند ساختار فرماندهی عملیات، پهبادها، سیستم‌های دفاع موشکی و سیستم‌های فضایی آمریکا را با تهدید مواجه کند.


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز