خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
«ایمان» و «امید» نرم‌افزار امام(ره) برای ایجاد ۳ تحول بزرگ       انقلاب به رهبری امام به الگویی برای آزادی خواهان جهان تبدیل شد       «کشف الاسرار» نشان دهنده اراده امام برای تشکیل حکومت اسلامی است       تشکیل ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه       آماده آموزش پروتکل‌های مرزی به مرزبانان افغانستانی هستیم       افزایش شمار جان‌باختگان تصادف قطار در هند به ۲۸۸ نفر       AFC مچ فدراسیون فوتبال را گرفت/ جریمه میلیاردی برای مجوز حرفه‌ای!       چه کسی لوله‌های گازِ «نورداستریم» را منفجر کرد؟       بازتاب قهرمانی پرسپولیس در سایت AFC/ تاجگذاری در فصل باشکوه       معماری شگرف حرم رضوی را بشناسید       آزمایشگاه ارزیابی خدمات هوش مصنوعی تا پایان سال راه‌اندازی می شود       آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:ایران ۲ موضوع پادمانی را حل و فصل کرد       سلوک و مجاهدت شهدا با شیوه‌های خلاقانه و جذاب به نسل جوان منتقل شود       شرط افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌ها       معلمان بر اساس وظایفشان رتبه بندی نشده بودند/ جذب سالانه یازده هزار معلم پرورشی        گسترش روابط ایران و عمان به نفع هر دو کشور است       حمایت کم‌نظیر رهبری نقطه عطفی در دوره ۴ ساله مجلس یازدهم محسوب می‌شود/ مهار تورم، رشد تولید، تصویب برنامه هفتم و نهایی کردن طرح‌ها و لوایح؛ اولویت سال پایانی مجلس       مردانی: اساتید دانشگاه فرهنگیان جهادگر تبیین هستند/ دانشگاه فرهنگیان باید محور تحول باشد       ابلاغ مشوق‌های فرزندآوری در ۹۰ محور/ راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری را در بیمارستان نجمیه       راهکار سازمان سنجش به جای قطع اینترنت برای امنیت کنکور/ تشریح آزمون های هوشمند سال آینده      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1402/03/11 12:16:37 AM

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:ایران ۲ موضوع پادمانی را حل و فصل کرد 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش فصلی خود با اذعان به «پاسخ قانع‌کننده‌ تهران به نهاد ناظر بین‌المللی» از حل و فصل ۲ موضوع پادمانی توسط تهران خبر داد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:ایران ۲ موضوع پادمانی را حل و فصل کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، خبرگزاری رویترز  اعلام کرد که مطابق با ۲ گزارش آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی که به رؤیت این رسانه رسیده است، نهاد ناظر بین‌ المللی مذکور تنها برخی از تجهیزات نظارتی که در اصل بر اساس توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ در محل هایی قرار داده شده بودند را دوباره نصب کرده است (تجهیزات نظارتی که ایران سال گذشته و به دنبال ادامه نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل از سوی آمریکا و تداوم انفعال اروپا در ارتباط با برجام، دستور حذف آن ها را صادر کرده بود).

به گزارش این خبرگزاری، یک دیپلمات ارشد در این ارتباط گفت که با این حال پیشرفت محدودی که در گزارش ها توضیح داده شده، شامل نصب تجهیزات نظارت بر غنی سازی در زمان واقعی در تنها خطوط سانتریفیوژهای غنی سازی اورانیوم تا ۶۰ درصد، در نطنز و فردو است.

رویترز در این باره مدعی است: یکی از ۲ گزارش فصلی محرمانه به کشورهای عضو نشان می‌ دهد که در عین حال، ذخایر اورانیوم غنی‌ شده ایران تا ۶۰ درصد به رشد خود ادامه داده است و اکنون تقریباً برای ۲ بمب هسته‌ای کافی است! ایران برنامه غنی‌ سازی خود را که به تدریج در حال گسترش و تسریع است ادامه می‌دهد، از جمله در سایت زیرزمینی فردو که مخفیانه توسعه یافته و احتمالاً در داخل یک کوه برای محافظت از آن در برابر حملات هوایی احتمالی ساخته شده است.

این خبرگزاری اضافه کرد: در گزارش امروز چهارشنبه آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی آمده است که ایران اکنون ۱۱۴.۱ کیلوگرم اورانیوم غنی‌ شده تا ۶۰ درصد و به شکل هگزافلوراید اورانیوم (UF۶) دارد که می‌ تواند به راحتی بیشتر غنی‌ سازی شود - افزایشی معادل ۲۶.۶ کیلوگرم نسبت به ۳ ماهه قبل. حدود ۴۲ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تا ۶۰ درصد چیزی است که آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی آن را «مقدار قابل توجهی» می‌ نامد که به عنوان «مقدار تقریبی مواد هسته‌ ای که امکان ساخت یک وسیله انفجاری هسته‌ ای با آن را نمی توان رد کرد»، تعریف می‌ شود.

رویترز افزود: علاوه بر این، کل ذخایر اورانیوم غنی شده ایران همچنان به افزایش خود ادامه می دهد و اکنون ۲۳ برابر محدوده ۲۰۲.۸ کیلوگرمی تعیین شده در توافق سال ۲۰۱۵ (برجام) یعنی ۴.۷ تُن است. آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی همچنین گزارش داد که پس از سال‌ ها تحقیق و عدم پیشرفت با ایران در توضیح ذرات اورانیوم یافت شده در ۳ سایت، ایران پاسخ قانع‌ کننده‌ ای به یکی از آنها برای توضیح وجود ذرات اورانیوم در آنجا داده است.

گزارش مذکور ادامه می دهد: یک گزارش در این باره می گوید که تجهیزات نظارتی اضافه شده شامل دوربین های نظارتی در سایتی در اصفهان است که در آن قطعات سانتریفیوژ ساخته می شود. گزارش دیگر می افزاید که آژانس بین المللی انرژی اتمی «منتظر تعامل ایران برای رسیدگی به» مسائلی از جمله نصب تجهیزات نظارتی بیشتر و ۲ سایت باقیمانده که در آن ذرات اورانیوم (ادعایی) یافت شده، است.

از سوی دیگر، طبق گزارشی که امروز چهارشنبه از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس مشاهده شده، ایران ۲ موضوع مورد تحقیق باقیمانده از آژانس بین المللی انرژی اتمی را حل و فصل کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، در گزارش آژانس آمده است که بازرسان همچنین تحقیقات خود را در مورد آثار اورانیوم (ادعایی) کشف شده با منشا انسانی در مریوان را بسته اند. بازرسان آژانس دیگر هیچ سوالی در رابطه با ذرات اورانیوم (ادعایی) یافت شده با غنای ۸۳.۷ درصد در تاسیسات زیرزمینی فردو ندارند و پاسخ دو سوال برجسته خود را از ایران گرفته اند.


 

 
یادداشت  


گفتگو  

اتصال راه‌آهن ایران به سوریه تحول قابل توجهی را در حوزه صادرات و واردات هر دو کشور رقم خواهد زد

اتصال راه‌آهن ایران به سوریه تحول قابل توجهی را در حوزه صادرات و واردات هر دو کشور رقم خواهد زد

استکبار جهانی بیهوده دلخوش کرده که می‌تواند علیه نظام جمهوری اسلامی کاری کند

 استکبار جهانی بیهوده دلخوش کرده که می‌تواند علیه نظام جمهوری اسلامی کاری کند

ائتلاف همبستگی در خارج از کشور، طرح موساد و سیا علیه ایران است

ائتلاف همبستگی در خارج از کشور، طرح موساد و سیا علیه ایران است

همدلی قوا موجب حکمرانی مطلوب می‌شود

همدلی قوا موجب حکمرانی مطلوب می‌شود

آژانس صرفاً یک ابزار سیاسی برای اعمال فشار بر ایران است

آژانس صرفاً یک ابزار سیاسی برای اعمال فشار بر ایران است

دولت باید به سمت سیاست گذاری در امر خودرو برود

دولت باید به سمت سیاست گذاری در امر خودرو برود

استیصال رژیم صهیونیستی در مقابل فلسطینیان / ‏‬ مقاومت آنها را دچار سردرگمی و بلا تکلیفی کرده است

استیصال رژیم صهیونیستی در مقابل فلسطینیان / ‏‬ مقاومت آنها را دچار سردرگمی و بلا تکلیفی کرده است


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز