خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
فراخوان نخستین دورهٔ جایزهٔ علی‌اکبر دهخدا منتشر شد       کرمی: سرمایه ایده‌های نوآورانه تامین می‌شود       فناوری‌های آب مهندسی زیستی به احیای چرخه آبی و خاکی کشور کمک کرد       سرپرست دانشگاه یزد منصوب شد       انفجار محتوا نیازمند مشارکت همه کاربران است       «برنامه کسب و کار‌های پایدار خانواده محور» به زودی رونمایی می‌شود       رونمایی از ۸ محصول فناورانه در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی       سرپرست دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی منصوب شد       سرپرستان دانشگاه‌های اصفهان و مازندران منصوب شدند       شروع جنگ آبی اردوغان با افتتاح سد ایلیسو       شکاف طبقاتی ؛ دستاورد توسعه مدارس غیرانتفاعی       آیا شاه از ابتدا مایل به جدایی بحرین بود؟       ورود علمی، دقیق و جدی نخبگان به نظام حل‌المسائلی کشور؛ راهکار برون رفت از مشکلات کنونی است       آقای علی اف! از ضدیت با دین، ایران هراسی، فساد، دیکتاتوری و اتکا به بیگانگان، دست بردارید       دانشگاه اصفهان، قهرمان مسابقات ملی هوش مصنوعی       پروژه احداث رصدخانه دانشگاه اراک آغاز شد       تحرکات اخیر جمهوری آذربایجان       پیاده‌روی مجازی اربعین دانشگاهیان مکتب شهید سلیمانی برگزار شد       مسأله شناسی و مسأله محوری        بخش‌نامه جدید وزیر علوم درخصوص جذب اعضای هیات علمی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1400/07/07 6:35:10 AM

اولین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (شهریور ۱۴۰۰) منتشر شد 

اولین شمارۀ ماهنامۀ «دانش‌آموختگان» ویژۀ شهریورماه ۱۴۰۰ با مدیر مسئولی عباس قنبری‌باغستان و سردبیری فاطمه نصرتی با رویکرد خبری- تحلیلی منتشر شد.

اولین شمارۀ ماهنامۀ دانش‌آموختگان (شهریور ۱۴۰۰) منتشر شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، اولین شمارۀ ماهنامۀ «‌دانش‌آموختگان» در سال جاری با رویکرد خبری- تحلیلی (ویژۀ ماه شهریور ۱۴۰۰) به زینت طبع آراسته شده و در آن بخش‌های مختلف از جمله اخبار، گزارش نشست‌های علمی ویژه دانش آموختگان، معرفی دانش‌آموختگان فاخر و شاخص، معرفی خدمات دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی و … گردآوری و تدوین شده است.

در سخن آغازین اولین ماهنامه دانش‌آموختگان آمده است:
اگر دانشجویان، اعضای هیئت علمی، محققان و کارکنان، اصلی‌ترین سرمایه انسانی درونی یک اکوسیستم دانشگاهی را تشکیل می‌دهند؛ «دانش‌آموختگان» مهمترین دستاورد و خروجی این اکوسیستم دانشگاهی با دامنه اثرگذاری ملی و فراملی در حوزه‌های مختلف محسوب می‌شوند. به این اعتبار، می‌توان دانش‌آموختگان را سفیران و نمایندگان علمی دانشگاه دانست که در جای‌جای نظام حکمرانی کشور فعال و مشغول خدمت می‌باشند. دانشگاه تهران، به‌عنوان قدیمی‌ترین و جامع‌ترین دانشگاه و نماد آموزش عالی کشور این افتخار را دارد که با بیش از ۲۶۰ هزار دانش‌آموخته داخلی و ببش از دو هزار دانش‌آموخته بین‌المللی، در امتداد نسل‌ها پرورش‌دهنده بهترین و غنی‌ترین نسل از سرمایه‌های انسانی محلی، ملی و بین‌المللی در حوزه‌های مختلف بوده است. دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی دانشگاه تهران در دوره جدید فعالیت خود تلاش کرده تا با عملیاتی ساختن برخی اقدامات و ابتکارات بدیع، بستر و زمینه ارتباط بیشتر با این قشر فرهیخته را آماده ساخته تا علاوه بر فراهم‌سازی زمینه حضور بیشتر آنها در دانشگاه، امکان استفاده از ظرفیت‌های آنها برای تقویت و توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت، جامعه و دیگر بخش‌ها را نیز فراهم سازد. در همین راستا، در ماه جاری (شهریورماه) اولین کارت «دانش‌آموختگی» ویژه دانش‌آموختگان دانشگاه تهران صادر شد و براساس آن، دانش‌آموختگان دانشگاه می‌توانند همانند دیگر ذی‌نفعان و بازیگران دانشگاه (دانشجویان، محققان، اعضای هیئت علمی و …)، به‌طور مداوم در دانشگاه حضور داشته و از ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه استفاده نمایند. از همین ماه، سلسله نشست‌های علمی و تخصصی ویژه دانش‌آموختگان دانشگاه تهران نیز آغاز شده و از این طریق، زمینه و بستر حضور دانش‌آموختگان دانشگاه برای تبادل تجربیات، به اشتراک گذاشتن دانش و تجارب خود در عرصه‌های مختلف با نسل جدید دانشجویان دانشگاه فراهم شده و از طرفی با توجه به تعاملی بودن این نشست‌ها، امکان آموزش و دریافت آخرین دستاوردها و ایده‌پردازی‌های دانشگاه نیز برای دانش‌آموختگان فرهیخته (آموزش مادام‌العمر) فراهم گردیده است‌. سامانه معرفی دانش‌آموختگان دانشگاه نیز در مرحله نهایی‌سازی است و به زودی با رونمایی از آن و نمایش یکایک دانش‌آموختگان در کنار دانشجویان، محققان، اعضای هیئت علمی و دیگر ذی‌نفعان دانشگاه، نمای منحصر به فردی از حلقه‌های مختلف یک اکوسیستم دانشگاهی به تصویر خواهد کشید. ماهنامه دانش‌آموختگان دانشگاه تهران با هدف اطلا‌ع‌رسانی هدفمند و متمرکز فعالیت‌های دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان اداره کل روابط عمومی منتشر شده و در تلاش است تا به‌عنوان سخنگو و ارگان خبری دانش‌آموختگان دانشگاه، به بازنمایی اخبار و گزارش‌های مربوط به دستاوردهای آنها، فعالیت‌های کانون‌های دانش‌آموختگان، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانش‌آموختگان، معرفی فرصت‌های شغلی برای دانش‌آموختگان، تقویت تعامل بین دانش‌آموختگان و… پرداخته و بیش از گذشته بستر و زمینه تعامل دوسویه، هدفمند و مؤثر آنها با دیگر ارکان دانشگاه و جامعه را فراهم سازد.
 

برای مشاهده فایل کامل ماهنامه دانش‌آموختگان، اینجا کلیک کنید.


 

 
یادداشت  


گفتگو  

نهضت استادی بسیج برای حل مشکلات از دولت جدید پشتیبانی‌­ علمی و حکمرانی می‌­کند

نهضت استادی بسیج برای حل مشکلات از دولت جدید پشتیبانی‌­ علمی و حکمرانی می‌­کند

توهین، اتهام زنی و متلک‌گویی در شان داوطلبان ریاست جمهوری نیست

توهین، اتهام زنی و متلک‌گویی در شان داوطلبان ریاست جمهوری نیست

نباید با رای خود دولت را به کسانی سپرد که مشکلات مردم را درک نمی‌‌کنند

نباید با رای خود دولت را به کسانی سپرد که مشکلات مردم را درک نمی‌‌کنند

همان اندازه که رئیس‌جمهور ناکارآمد مشکل‌ساز است انتخاب اصلح تاثیرات مثبت دارد

همان اندازه که رئیس‌جمهور ناکارآمد مشکل‌ساز است انتخاب اصلح تاثیرات مثبت دارد

مردم باید از حق خود برای تعیین سرنوشت کشور استفاده کنند

مردم باید از حق خود برای تعیین سرنوشت کشور استفاده کنند

برای تغییر وضع موجود همه باید در انتخابات شرکت کنند

برای تغییر وضع موجود همه باید در انتخابات شرکت کنند

برای حل مشکلات باید رئیس‌جمهور کارآمدی را انتخاب کنیم/ ضعیف‌ترین دولت را تجربه کردیم

 برای حل مشکلات باید رئیس‌جمهور کارآمدی را انتخاب کنیم/ ضعیف‌ترین دولت را تجربه کردیم


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز