خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران       اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود       نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟        دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود       نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد        جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال در پایان هفته چهارم/ برزیل جای ایران را در صدر گرفت        دریادار خانزادی: ‌ساقط کردن پهپاد آمریکایی جوابی دندان شکن و قابل تکرار است        نامه مجلس به رهبر انقلاب برای استفاده از صندوق توسعه جهت تقویت پالایشگاه‌ها        مالیات حباب سکه را از بین می برد؟       رقابت شدید برای ورود به مدارس غیر انتفاعی       والیبالیست‌ها و سفری تاریخی به شیکاگو        توقف فعالیت نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی گردشگری ایران        در کشور‌های کمتر توسعه یافته از هر ۵ کودک یک کودک کار می‌کند        وصول بیش از ۱۰ هزار میلیاردی از معوقات بانکی        حفظ واحدهای تولیدی موجود، اولویت اصلی وزارت صمت        آمریکا و دارودسته‌اش بدانند ایران تسلیم نمی‌شود        رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم       دهمرده: دولت در زمینه برجام از حالت انفعال خارج شود      
 
آخرین اخبار  

با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم

اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان

ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران

اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟

دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود

نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/24 2:43:32 AM

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور:

در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود 

بهنام سعیدی سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور روز گذشته در جمع نمایندگان مردم در شورای عالی استانها با اشاره به حضور همه اقشار مردم و نهادهای امدادرسان در بحران سیل گفت: در طول سالهای گذشته بحرانهای زیادی از حوادث طبیعی در کشور رخ داده و باید گفت که در مدیریت بحرانهایی نظیر سیل تجربه کافی داریم.

در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، سعیدی در این نشست حاضر شد تا درباره بحران سیل و نقش شوراها و مدیریت شهری در پیشگیری از حوادث مشابه به گفتگو بنشیند و با اشاره به درگیری بخشهای مهمی از شهرها در بحران سیل گفت: در این دوره از بارش ها در مدت زمان دو هفته با 14 میلیارد متر مکعب بارش در مقابل سال 96 با 13 میلیارد متر مکعب بارش، 31 استان کشور را درگیر کرد. از میان 31 استان درگیر بارندگی و سیلاب 6 استان خوزستان، ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، گلستان و مازندران از وضعیت بحرانی‌تر برخوردار بودند.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور با اشاره به درگیری دوسوم کشور با مشکل سیل اظهار داشت: در این حادثه 235 شهر به همراه 4 هزار و 304 روستا به صورت مستقیم درگیر سیلاب شده بودند. در این میان 14 هزار کیلومتر راه اصلی آسیب دیده و 10 هزار و 719 پل، آب رو، آبنما به صورت جزئی و برخی به صورت 100 درصد تخریب و 223 محور اصلی نیز مسدود شد.

وی تخریب واحدهای مسکونی  و غیرمسکونی را یکی از بزرگترین مشکلات ناشی از سیل خواند و افزود:851 هزار هکتار اراضی کشاورزی، باغات و غیره با وقوع سیل آسیب دید و بیش از 37 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی تخریب شد و 37 هزار واحد نیز به تعمیرات نیاز دارد. حجم زیادی از آب با این سیل به شهرهای مختلف وارد شده که در شهرهای مختلف وضعیت متفاوتی دارد. به طوری که آب و گل و لای ناشی از سیلاب در گلستان وضع بدی را به وجود آورده اما در لرستان با ارتفاع حدود 2 متر در منازل مسکونی متفاوت است و وضعیت بسیار بدتری را ایجاد کرده است.

سعیدی با اشاره به اینکه در این سیلاب به بیش از 2 هزار واحد تجاری نیز آسیب وارد شده است، گفت: در این حوادث 70 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند. از این تعداد 47 نفر بر اثر سیلاب، 3 نفر برق گرفتگی، 8 نفر رانش و ریزش کوه، 6نفر سقوط آزاد و 6 نفر نیز به هنگام امدادرسانی کشته شدند.
سعیدی با اشاره به اینکه در این حادثه 60 بالگرد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی به صورت شبانه‌روزی خدمات ارزنده ای را ارائه دادند، گفت: در این حادثه 24 بالگرد هلال احمر نیز به صورت ویژه مشغول امدادرسانی بودند.

وی با بیان اینکه پس از پیام مقام عظمای ولایت نیروهای مسلح، دستگاه‌ها دولتی و مردم به صورت جدی پای کار آمدند، تصریح کرد: باید تلاش همه افراد از گروه ها و سازمانهای مختلف نظیر سپاه، ارتش، هلال احمر را مدنظر داشت.

وی افزود: با تلاش همه دست اندرکاران هم اکنون تنها 7 محور اصلی مسدود و مابقی بازگشایی شده است.

وی با اشاره به اینکه از هزار و 160 روستا که برق آنها قطع شده است، تنها 100 روستا به دلیل نمناک بودن دیوارها و احتمال برق گرفتگی فاقد برق هستند، افزود: در حالی که در سیلاب اخیر آب شرب 120 شهر و 3 هزار و 788 روستا قطع شده بود، هم اکنون تنها 107 روستا فاقد آب شرب است.
سخنگوی ستاد مدیریت بحران اظهار داشت: در این حادثه حدود 400 روستا در استان های استان گلستان و خوزستان تخلیه و خالی از سکنه شده و خانواده های آنان اسکان داده شده است.

وی درخصوص برکات بارندگی های اخیر نیز گفت: هم اکنون 40 درصد آب دریاچه ارومیه تامین شده و از 140 تالاب خشک شده و در حال نابودی 50 تالاب به همراه زاینده‌رود احیا شده است.
انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز