خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/24 2:43:32 AM

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور:

در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود 

بهنام سعیدی سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور روز گذشته در جمع نمایندگان مردم در شورای عالی استانها با اشاره به حضور همه اقشار مردم و نهادهای امدادرسان در بحران سیل گفت: در طول سالهای گذشته بحرانهای زیادی از حوادث طبیعی در کشور رخ داده و باید گفت که در مدیریت بحرانهایی نظیر سیل تجربه کافی داریم.

در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، سعیدی در این نشست حاضر شد تا درباره بحران سیل و نقش شوراها و مدیریت شهری در پیشگیری از حوادث مشابه به گفتگو بنشیند و با اشاره به درگیری بخشهای مهمی از شهرها در بحران سیل گفت: در این دوره از بارش ها در مدت زمان دو هفته با 14 میلیارد متر مکعب بارش در مقابل سال 96 با 13 میلیارد متر مکعب بارش، 31 استان کشور را درگیر کرد. از میان 31 استان درگیر بارندگی و سیلاب 6 استان خوزستان، ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، گلستان و مازندران از وضعیت بحرانی‌تر برخوردار بودند.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور با اشاره به درگیری دوسوم کشور با مشکل سیل اظهار داشت: در این حادثه 235 شهر به همراه 4 هزار و 304 روستا به صورت مستقیم درگیر سیلاب شده بودند. در این میان 14 هزار کیلومتر راه اصلی آسیب دیده و 10 هزار و 719 پل، آب رو، آبنما به صورت جزئی و برخی به صورت 100 درصد تخریب و 223 محور اصلی نیز مسدود شد.

وی تخریب واحدهای مسکونی  و غیرمسکونی را یکی از بزرگترین مشکلات ناشی از سیل خواند و افزود:851 هزار هکتار اراضی کشاورزی، باغات و غیره با وقوع سیل آسیب دید و بیش از 37 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی تخریب شد و 37 هزار واحد نیز به تعمیرات نیاز دارد. حجم زیادی از آب با این سیل به شهرهای مختلف وارد شده که در شهرهای مختلف وضعیت متفاوتی دارد. به طوری که آب و گل و لای ناشی از سیلاب در گلستان وضع بدی را به وجود آورده اما در لرستان با ارتفاع حدود 2 متر در منازل مسکونی متفاوت است و وضعیت بسیار بدتری را ایجاد کرده است.

سعیدی با اشاره به اینکه در این سیلاب به بیش از 2 هزار واحد تجاری نیز آسیب وارد شده است، گفت: در این حوادث 70 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند. از این تعداد 47 نفر بر اثر سیلاب، 3 نفر برق گرفتگی، 8 نفر رانش و ریزش کوه، 6نفر سقوط آزاد و 6 نفر نیز به هنگام امدادرسانی کشته شدند.
سعیدی با اشاره به اینکه در این حادثه 60 بالگرد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی به صورت شبانه‌روزی خدمات ارزنده ای را ارائه دادند، گفت: در این حادثه 24 بالگرد هلال احمر نیز به صورت ویژه مشغول امدادرسانی بودند.

وی با بیان اینکه پس از پیام مقام عظمای ولایت نیروهای مسلح، دستگاه‌ها دولتی و مردم به صورت جدی پای کار آمدند، تصریح کرد: باید تلاش همه افراد از گروه ها و سازمانهای مختلف نظیر سپاه، ارتش، هلال احمر را مدنظر داشت.

وی افزود: با تلاش همه دست اندرکاران هم اکنون تنها 7 محور اصلی مسدود و مابقی بازگشایی شده است.

وی با اشاره به اینکه از هزار و 160 روستا که برق آنها قطع شده است، تنها 100 روستا به دلیل نمناک بودن دیوارها و احتمال برق گرفتگی فاقد برق هستند، افزود: در حالی که در سیلاب اخیر آب شرب 120 شهر و 3 هزار و 788 روستا قطع شده بود، هم اکنون تنها 107 روستا فاقد آب شرب است.
سخنگوی ستاد مدیریت بحران اظهار داشت: در این حادثه حدود 400 روستا در استان های استان گلستان و خوزستان تخلیه و خالی از سکنه شده و خانواده های آنان اسکان داده شده است.

وی درخصوص برکات بارندگی های اخیر نیز گفت: هم اکنون 40 درصد آب دریاچه ارومیه تامین شده و از 140 تالاب خشک شده و در حال نابودی 50 تالاب به همراه زاینده‌رود احیا شده است.
انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز