خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/24 2:05:40 AM

اعتراض نمایندگان شورای عالی استانها نسبت به مدیریت بحران سیل در کشور/سعیدی: شوراها معتمد مردم و بازوی ستاد مدیریت بحران هستند 

در آستانه ورود موج جدید بارش باران و پیش بینی وقوع بحران سیل در بخشهای مختلف کشور، نمایندگان مردم در شورای عالی استانها در گفتگو با دکتر بهنام سعیدی معاون و سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور، نسبت به عملکرد این ستاد در پیش بینی و مدیریت در بحران سیل انتقاد کردند.

اعتراض نمایندگان شورای عالی استانها نسبت به مدیریت بحران سیل در کشور/سعیدی: شوراها معتمد مردم و بازوی ستاد مدیریت بحران هستند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، دکتر بهنام سعیدی بارش باران را پدیده ایی دوگانه خواند که از سویی برکاتی همچون احیای تالابها را داشته و از سویی دیگر خسارت عظیم سیل را به وجود آورده است.

خرسندی وی از احیای تالابها در اثر بارشها و کمرنگ کردن اثرات سیل سبب شد تا 15نماینده از استانهای مختلف کشور عضو در شورای عالی استانها، در سخنانی مجزا نسبت به کمبود امکانات، عدم پیش بینی لازم درخصوص بارشها و امدادرسانی لازم و فوری انتقاد کرده و خواستار توجه بیشتر به نقش شوراها شدند.

معاون ستاد مدیریت بحران کشور در پاسخ به انتقادات صورت گرفته، از ضعف سازمان هواشناسی کشور در پیش بینی شرایط جوی سخن گفت و افزود: از سازمان هواشناسی درباره زمان لازم برای پیش بینی شرایط جوی پرسیده شد که کمبود امکانات و تجهیزات را دلیل عدم پیش بینی صحیح وقوع بحران دانستند. درحال حاضر امکان پیش بینی نقطه ای در کشور وجود ندارد و پیش بینی های فصلی و منطقه ای هم برای برنامه ریزی قابل اعتماد نیست.

سعیدی با اشاره به نقش شوراها گفت: مردم خط مقدم امدادرسانی در همه حوادث هستند.از حس انسان دوستی،توجه و دلسوزی نمایندگان شورای عالی استانها  تقدیر می کنم اما باید گفت که در سیل شیراز با توجه به بررسی های میدانی صورت گرفته و نظر کارشناسی کمیته بازرسی،مسجل شد که ساخت و ساز در بستر و حریم مسیل و عدم لایروبی انهار سبب شده تا حجم زیادی از آب و سیلاب در حوضچه آرامش قبل از ورودی دروازه قرآن شیراز جمع شده و سرریز ناگهانی آن،بحران و فاجعه سیل را رقم زد که منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنان شد.که نفش مدیریت شهری در عدم نظارت و عملکرد صحیح در آن روشن است. البته در بازرسی های بعدی و نظرات کارشناسی ثانویه میزان تقصیر افراد و نهادها مشخص خواهد شد.

بهنام سعیدی شوراهای شهر و روستا را بازوی نظارتی ستاد مدیریت بحران نامید و افزود: شوراهای شهر و روستا بازوی نظارتی و همراه ستاد مدیریت بحران هستند و انتظار می رود با رصد و احصا مشکلات و اطلاع و ارجاع به سازمانهای متولی، از بروز بحرانهای احتمالی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اعتماد مردمی نسبت به شوراها گفت: نمایندگان شوراها در شهرها و روستاها از معتمدین و منتخبین مردم هستند که در بحران اخیر هم در توزیع ارزاق عمومی و آرام سازی محیط موثر بودند.این شوراها می توانند در امر آموزش و پیشگیری از وقوع بحرانهای احتمالی موثر بوده و علاوه بر وضع قوانین بازدارنده، آموزشهای لازم را نیز به شهروندان ارائه کنند.

معاون ستاد مدیریت بحران کشور با اشاره به نقش شورا در تدوین قوانین و ضوابط شهری گفت: نباید با بحران برخورد سیاسی کرد.باید از تجارب درس گرفت. باید گفت که کشورما تجربه خوبی در مدیریت بحران دارد و باید از درسهای آن استفاده کرد و تجربیات را به شهرهای دیگر انتقال داد.همچنین انتظار می رود شوراها با تدوین قوانین و ضوابط منطقه ای، از ساخت و ساز در پهنه های خطرپذیر جلوگیری کرده و با نظارت بر فعالیتهای شهری و ارائه خدمات تخصصی نظیر لایروبی انهار و مسیلها، از بروز بحرانهای قابل پیش بینی جلوگیری کنند.

بهنام سعیدی با اعلام خبر افتتاح رادیو امداد گفت: اطلاع رسانی موثر و‌موثق به مردم یکی از اولویتهای کاهش آسیب و تلفات ناشی از بحرانها و حوادث غیرمترقبه است که با افتتاح این موج رادیویی، امکان اطلاع رسانی به همه هموطنان در مواقع ضروری فراهم شده و سایر مبادی اطلاع رسانی نظیر پخش اطلاعیه از شبکه های تلویزیونی در اختیار سازمان صدا و سیما به عنوان کمیته اطلاع رسانی سازکان مدیریت بحران کشور است. این رادیو امروز(21فروردین ماه) به بهره برداری خواهد رسید.
انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز