خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن       ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند        اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست       اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟       آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد       مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم        رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند       در انفجار یک شی‌ء صوتی در زاهدان ۲مامور ناجا مجروح شدند       ربیعی: امضای تحریم رهبری عامل وحدت ملی ایرانیان خواهد شد       مسکن اجتماعی وتو شد!       دستاورد‌های عرصه سلامت؛ درخشان‌ترین دستاورد        عواید حاصل از اموال نامشروع، نامشروع است       کنفرانس منامه؛ از رویای عادی‌سازی تا سرنوشت مشترک تل‌آویو و رژیم‌های عربی        نکته درباره تحریم‌های جدید علیه ایران؛ از استیصال آمریکا تا منتفی شدن همزمان جنگ و مذاکره        تحریم های جدید آمریکا تبلیغاتی است        رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد        روحانی: کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده /دست سپاه و وزارت دفاع را در سرنگونی پهپاد جاسوسی می‌بوسیم        با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران      
 
آخرین اخبار  

مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن

ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند

اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست

اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟

آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم

رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/24 2:05:40 AM

اعتراض نمایندگان شورای عالی استانها نسبت به مدیریت بحران سیل در کشور/سعیدی: شوراها معتمد مردم و بازوی ستاد مدیریت بحران هستند 

در آستانه ورود موج جدید بارش باران و پیش بینی وقوع بحران سیل در بخشهای مختلف کشور، نمایندگان مردم در شورای عالی استانها در گفتگو با دکتر بهنام سعیدی معاون و سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور، نسبت به عملکرد این ستاد در پیش بینی و مدیریت در بحران سیل انتقاد کردند.

اعتراض نمایندگان شورای عالی استانها نسبت به مدیریت بحران سیل در کشور/سعیدی: شوراها معتمد مردم و بازوی ستاد مدیریت بحران هستند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، دکتر بهنام سعیدی بارش باران را پدیده ایی دوگانه خواند که از سویی برکاتی همچون احیای تالابها را داشته و از سویی دیگر خسارت عظیم سیل را به وجود آورده است.

خرسندی وی از احیای تالابها در اثر بارشها و کمرنگ کردن اثرات سیل سبب شد تا 15نماینده از استانهای مختلف کشور عضو در شورای عالی استانها، در سخنانی مجزا نسبت به کمبود امکانات، عدم پیش بینی لازم درخصوص بارشها و امدادرسانی لازم و فوری انتقاد کرده و خواستار توجه بیشتر به نقش شوراها شدند.

معاون ستاد مدیریت بحران کشور در پاسخ به انتقادات صورت گرفته، از ضعف سازمان هواشناسی کشور در پیش بینی شرایط جوی سخن گفت و افزود: از سازمان هواشناسی درباره زمان لازم برای پیش بینی شرایط جوی پرسیده شد که کمبود امکانات و تجهیزات را دلیل عدم پیش بینی صحیح وقوع بحران دانستند. درحال حاضر امکان پیش بینی نقطه ای در کشور وجود ندارد و پیش بینی های فصلی و منطقه ای هم برای برنامه ریزی قابل اعتماد نیست.

سعیدی با اشاره به نقش شوراها گفت: مردم خط مقدم امدادرسانی در همه حوادث هستند.از حس انسان دوستی،توجه و دلسوزی نمایندگان شورای عالی استانها  تقدیر می کنم اما باید گفت که در سیل شیراز با توجه به بررسی های میدانی صورت گرفته و نظر کارشناسی کمیته بازرسی،مسجل شد که ساخت و ساز در بستر و حریم مسیل و عدم لایروبی انهار سبب شده تا حجم زیادی از آب و سیلاب در حوضچه آرامش قبل از ورودی دروازه قرآن شیراز جمع شده و سرریز ناگهانی آن،بحران و فاجعه سیل را رقم زد که منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنان شد.که نفش مدیریت شهری در عدم نظارت و عملکرد صحیح در آن روشن است. البته در بازرسی های بعدی و نظرات کارشناسی ثانویه میزان تقصیر افراد و نهادها مشخص خواهد شد.

بهنام سعیدی شوراهای شهر و روستا را بازوی نظارتی ستاد مدیریت بحران نامید و افزود: شوراهای شهر و روستا بازوی نظارتی و همراه ستاد مدیریت بحران هستند و انتظار می رود با رصد و احصا مشکلات و اطلاع و ارجاع به سازمانهای متولی، از بروز بحرانهای احتمالی جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اعتماد مردمی نسبت به شوراها گفت: نمایندگان شوراها در شهرها و روستاها از معتمدین و منتخبین مردم هستند که در بحران اخیر هم در توزیع ارزاق عمومی و آرام سازی محیط موثر بودند.این شوراها می توانند در امر آموزش و پیشگیری از وقوع بحرانهای احتمالی موثر بوده و علاوه بر وضع قوانین بازدارنده، آموزشهای لازم را نیز به شهروندان ارائه کنند.

معاون ستاد مدیریت بحران کشور با اشاره به نقش شورا در تدوین قوانین و ضوابط شهری گفت: نباید با بحران برخورد سیاسی کرد.باید از تجارب درس گرفت. باید گفت که کشورما تجربه خوبی در مدیریت بحران دارد و باید از درسهای آن استفاده کرد و تجربیات را به شهرهای دیگر انتقال داد.همچنین انتظار می رود شوراها با تدوین قوانین و ضوابط منطقه ای، از ساخت و ساز در پهنه های خطرپذیر جلوگیری کرده و با نظارت بر فعالیتهای شهری و ارائه خدمات تخصصی نظیر لایروبی انهار و مسیلها، از بروز بحرانهای قابل پیش بینی جلوگیری کنند.

بهنام سعیدی با اعلام خبر افتتاح رادیو امداد گفت: اطلاع رسانی موثر و‌موثق به مردم یکی از اولویتهای کاهش آسیب و تلفات ناشی از بحرانها و حوادث غیرمترقبه است که با افتتاح این موج رادیویی، امکان اطلاع رسانی به همه هموطنان در مواقع ضروری فراهم شده و سایر مبادی اطلاع رسانی نظیر پخش اطلاعیه از شبکه های تلویزیونی در اختیار سازمان صدا و سیما به عنوان کمیته اطلاع رسانی سازکان مدیریت بحران کشور است. این رادیو امروز(21فروردین ماه) به بهره برداری خواهد رسید.
انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز