خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/19 9:46:11 PM

توسعه حمل و نقل عمومی، خواسته اصلی شهروندان تهرانی 

پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروزدیروز در جریان افتتاح فاز نخست خط شش مترو تهران و ایستگاه های سه گانه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا که با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهور دولت دوازدهم برگزار شد از اولویتهای شهر تهران سخن گفت و افزود: بر اساس نظرسنجی و نیازسنجی از شهروندان، توسعه حمل و نقل عمومی از خواسته های اصلی و اولویتهای شهروندان تهرانی ست.

توسعه حمل و نقل عمومی، خواسته اصلی شهروندان تهرانی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، صبح امروز دیروز و با حضور رییس جمهور، شهردار تهران، رییس شورای اسلامی شهر تهران و جمع کثیری از مدیران شهری، سه پروژه بزرگ با محوریت زیست محیطی و توسعه حمل و نقل عمومی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد و به بهره برداری رسید.


پیروز حناچی شهردار تهران پس از ارائه گزارشی درباره این پروژه ها گفت: : بر اساس نظرسنجی که در شهریور ۹۷ انجام گرفت؛ شهروندان تهرانی به دو معضل اساسی پایتخت از جمله آلودگی هوا و ترافیک اشاره کردند و از مدیریت شهری درخواست کردند نسبت به رفع این دو معضل اقدام کند. مشکل تهران مشکل تمرکز است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند و در این بخش از رئیس جمهور تقاضا داریم در این ارتباط اقداماتی را انجام دهد.

شهردار تهران توجه به خواسته شهروندان را ضروری خواند و افزود: توسعه حمل و نقل عمومی به ‌ویژه مترو اصلی‌ترین پاسخ به این تقاضای شهروندان تهرانی خواهد بود و مدیریت شهری نیز در این زمینه تلاش خواهد کرد با فراهم کردن شرایط، اقداماتی در راستای توسعه مترو انجام دهد که این هدف مشترک شورا و شهرداری تهران است و امیدواریم بتوانیم میزان سفرها را از دو میلیون سفر در روز به ۷ میلیون سفر برسانیم که البته این موضوع نیازمند تأمین تجهیزات مورد نیاز در مترو است.

حناچی با اشاره به تمام اقدامات انجام شده از سوی مدیران شهری در ادوار گذشته گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های لازم در مترو فراهم شده و فقط باید تجهیزات آن را تأمین کنیم که البته این موضوع مستقیماً به موضوع ارزی و تأمین واگن در خطوط مترو است. علی‌رغم همه این تلاش‌ها نتوانسته‌ایم میزان استفاده از خودرو شخصی را در سطح شهر تهران کاهش دهیم اما در این دوره تلاش می‌شود با توسعه مترو و محورهای پیاده روی و تغییر شیوه سبک زندگی اقداماتی در راستای استفاده از حمل و نقل عمومی انجام شود و بتوانیم میزان استفاده از حمل و نقل عمومی را از ۱۵ درصد به ۵۰ درصد افزایش دهیم.

وی با اشاره به گسترش خطوط ریلی مترو گفت: در تهران 7 خط مترو طراحی شده و حدود ۳۰۰ کیلومتر خط مترو ساخته شده که برای استفاده از ظرفیت آن نیازمند واگن‌های جدید هستیم. سال گذشته ۲۰ درصد از آلودگی هوای شهر تهران کاهش پیدا کرد که البته بخشی از این موضوع به تغییرات جوی و بخشی دیگر نیز به اقدامات انجام شده از سوی مجموعه مدیریت شهری و حوزه حمل نقل مربوط می‌شود.

حناچی همچنین با اشاره به کاهش آلودگی هوای شهر تهران تصریح کرد: کنترل آلودگی خودروهای سبک و سنگین، تجهیز و نصب دوربین‌های سطح شهر برای کنترل معاینه فنی خودروها و همچنین جدیت پلیس راهور و شهرداری تهران را از موضوعاتی ست که در کاهش آلودگی هوای شهر تهران در سال گذشته مؤثر بوده است.

شهردار تهران همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در ابتدای سال ۹۸ گفت: علاوه بر نشاط شهروندان در نوروز ۹۸، مجموعه مدیریت شهری آمادگی لازم را نیز برای کنترل بارش‌ها و بارندگی‌ها داشت و این در حالیست که ۵۰۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در تهران وجود دارد و با لایروبی و آماده‌سازی آنها مشکلی در بحث بارش و بارندگی نداشته‌ایم و این در حالی بود که در سال ۹۲ که بارش کمتری نسبت به سال ۹۸ داشتیم یکی از پل‌های تهران دچار آسیب شد ولی در بارندگی اخیر هیچ مشکلی را در شهر تهران نداشتیم.

حناچی خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: مشکل تهران مشکل تمرکز است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند و در این بخش از جنابعالی تقاضا داریم در این ارتباط اقداماتی را انجام دهید.

شهردار تهران همچنین از تلاش شورا و شهرداری در بحث حفاظت و حراست از فضای سبز و باغات خبر داد و گفت: در این بخش شهرداری با کمک شورای شهر تهران و در راستای منویات مقام معظم رهبری اقداماتی را در راستای حفظ باغات تهران انجام داده است و در دوره جدید چندین باغ با همکاری ارگان‌ها توسط شهرداری تهران خریداری و تملک شده است و تلاش می‌کنیم که کیفیت زندگی در شهر را افزایش دهیم و پروژه توسعه حمل و نقل ریلی و مترو می‌تواند در این بخش مؤثر باشد.

گفتنی ست صبح امروز و با برقراری ارتباط ویدئو کنفرانس، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی سه طرح بزرگ «افتتاح بخش جنوبی خط شش مترو تهران ، جنگلکاری 1250 هکتاری در دامنه جنوبی البرز و افتتاح 324 واحد مسکونی و 63 واحد تجاری از پروژه مسکن امید در منطقه 18 تهران » را با محوریت زیست محیطی، شهرسازی و معماری و توسعه حمل و نقل عمومی افتتاح نمود.
انتهای خبر///

سمیرا حسن
 
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز