خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران       اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود       نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟        دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود       نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد        جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال در پایان هفته چهارم/ برزیل جای ایران را در صدر گرفت        دریادار خانزادی: ‌ساقط کردن پهپاد آمریکایی جوابی دندان شکن و قابل تکرار است        نامه مجلس به رهبر انقلاب برای استفاده از صندوق توسعه جهت تقویت پالایشگاه‌ها        مالیات حباب سکه را از بین می برد؟       رقابت شدید برای ورود به مدارس غیر انتفاعی       والیبالیست‌ها و سفری تاریخی به شیکاگو        توقف فعالیت نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی گردشگری ایران        در کشور‌های کمتر توسعه یافته از هر ۵ کودک یک کودک کار می‌کند        وصول بیش از ۱۰ هزار میلیاردی از معوقات بانکی        حفظ واحدهای تولیدی موجود، اولویت اصلی وزارت صمت        آمریکا و دارودسته‌اش بدانند ایران تسلیم نمی‌شود        رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم       دهمرده: دولت در زمینه برجام از حالت انفعال خارج شود      
 
آخرین اخبار  

با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم

اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان

ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران

اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟

دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود

نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/19 9:46:11 PM

توسعه حمل و نقل عمومی، خواسته اصلی شهروندان تهرانی 

پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروزدیروز در جریان افتتاح فاز نخست خط شش مترو تهران و ایستگاه های سه گانه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا که با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهور دولت دوازدهم برگزار شد از اولویتهای شهر تهران سخن گفت و افزود: بر اساس نظرسنجی و نیازسنجی از شهروندان، توسعه حمل و نقل عمومی از خواسته های اصلی و اولویتهای شهروندان تهرانی ست.

توسعه حمل و نقل عمومی، خواسته اصلی شهروندان تهرانی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، صبح امروز دیروز و با حضور رییس جمهور، شهردار تهران، رییس شورای اسلامی شهر تهران و جمع کثیری از مدیران شهری، سه پروژه بزرگ با محوریت زیست محیطی و توسعه حمل و نقل عمومی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد و به بهره برداری رسید.


پیروز حناچی شهردار تهران پس از ارائه گزارشی درباره این پروژه ها گفت: : بر اساس نظرسنجی که در شهریور ۹۷ انجام گرفت؛ شهروندان تهرانی به دو معضل اساسی پایتخت از جمله آلودگی هوا و ترافیک اشاره کردند و از مدیریت شهری درخواست کردند نسبت به رفع این دو معضل اقدام کند. مشکل تهران مشکل تمرکز است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند و در این بخش از رئیس جمهور تقاضا داریم در این ارتباط اقداماتی را انجام دهد.

شهردار تهران توجه به خواسته شهروندان را ضروری خواند و افزود: توسعه حمل و نقل عمومی به ‌ویژه مترو اصلی‌ترین پاسخ به این تقاضای شهروندان تهرانی خواهد بود و مدیریت شهری نیز در این زمینه تلاش خواهد کرد با فراهم کردن شرایط، اقداماتی در راستای توسعه مترو انجام دهد که این هدف مشترک شورا و شهرداری تهران است و امیدواریم بتوانیم میزان سفرها را از دو میلیون سفر در روز به ۷ میلیون سفر برسانیم که البته این موضوع نیازمند تأمین تجهیزات مورد نیاز در مترو است.

حناچی با اشاره به تمام اقدامات انجام شده از سوی مدیران شهری در ادوار گذشته گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های لازم در مترو فراهم شده و فقط باید تجهیزات آن را تأمین کنیم که البته این موضوع مستقیماً به موضوع ارزی و تأمین واگن در خطوط مترو است. علی‌رغم همه این تلاش‌ها نتوانسته‌ایم میزان استفاده از خودرو شخصی را در سطح شهر تهران کاهش دهیم اما در این دوره تلاش می‌شود با توسعه مترو و محورهای پیاده روی و تغییر شیوه سبک زندگی اقداماتی در راستای استفاده از حمل و نقل عمومی انجام شود و بتوانیم میزان استفاده از حمل و نقل عمومی را از ۱۵ درصد به ۵۰ درصد افزایش دهیم.

وی با اشاره به گسترش خطوط ریلی مترو گفت: در تهران 7 خط مترو طراحی شده و حدود ۳۰۰ کیلومتر خط مترو ساخته شده که برای استفاده از ظرفیت آن نیازمند واگن‌های جدید هستیم. سال گذشته ۲۰ درصد از آلودگی هوای شهر تهران کاهش پیدا کرد که البته بخشی از این موضوع به تغییرات جوی و بخشی دیگر نیز به اقدامات انجام شده از سوی مجموعه مدیریت شهری و حوزه حمل نقل مربوط می‌شود.

حناچی همچنین با اشاره به کاهش آلودگی هوای شهر تهران تصریح کرد: کنترل آلودگی خودروهای سبک و سنگین، تجهیز و نصب دوربین‌های سطح شهر برای کنترل معاینه فنی خودروها و همچنین جدیت پلیس راهور و شهرداری تهران را از موضوعاتی ست که در کاهش آلودگی هوای شهر تهران در سال گذشته مؤثر بوده است.

شهردار تهران همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در ابتدای سال ۹۸ گفت: علاوه بر نشاط شهروندان در نوروز ۹۸، مجموعه مدیریت شهری آمادگی لازم را نیز برای کنترل بارش‌ها و بارندگی‌ها داشت و این در حالیست که ۵۰۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در تهران وجود دارد و با لایروبی و آماده‌سازی آنها مشکلی در بحث بارش و بارندگی نداشته‌ایم و این در حالی بود که در سال ۹۲ که بارش کمتری نسبت به سال ۹۸ داشتیم یکی از پل‌های تهران دچار آسیب شد ولی در بارندگی اخیر هیچ مشکلی را در شهر تهران نداشتیم.

حناچی خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: مشکل تهران مشکل تمرکز است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند و در این بخش از جنابعالی تقاضا داریم در این ارتباط اقداماتی را انجام دهید.

شهردار تهران همچنین از تلاش شورا و شهرداری در بحث حفاظت و حراست از فضای سبز و باغات خبر داد و گفت: در این بخش شهرداری با کمک شورای شهر تهران و در راستای منویات مقام معظم رهبری اقداماتی را در راستای حفظ باغات تهران انجام داده است و در دوره جدید چندین باغ با همکاری ارگان‌ها توسط شهرداری تهران خریداری و تملک شده است و تلاش می‌کنیم که کیفیت زندگی در شهر را افزایش دهیم و پروژه توسعه حمل و نقل ریلی و مترو می‌تواند در این بخش مؤثر باشد.

گفتنی ست صبح امروز و با برقراری ارتباط ویدئو کنفرانس، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی سه طرح بزرگ «افتتاح بخش جنوبی خط شش مترو تهران ، جنگلکاری 1250 هکتاری در دامنه جنوبی البرز و افتتاح 324 واحد مسکونی و 63 واحد تجاری از پروژه مسکن امید در منطقه 18 تهران » را با محوریت زیست محیطی، شهرسازی و معماری و توسعه حمل و نقل عمومی افتتاح نمود.
انتهای خبر///

سمیرا حسن
 
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز