خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/11/18 12:42:18 AM

رعایت بهداشت دهان راهی برای جلوگیری از آلزایمر 

محققان به تازگی دریافتند که رعایت بهداشت دهان می‌تواند راهی برای جلوگیری از آلزایمر باشد.

رعایت بهداشت دهان راهی برای جلوگیری از آلزایمر


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ شما ممکن است تاکنون شنیده باشید که مطالعه زیاد، حل معما و پازل و ... تمریناتی است که می‌تواند از زوال عقل جلوگیری کند، اما اکنون دانشمندان در بررسی‌های جدید خود اعلام کردند که این محافظت می‌تواند ساده‌تر باشد به گونه‌ای که با پاک کردن و تمیز نگه داشتن دندان‌هایتان از زوال عقل جلوگیری می‌کنید.

براساس گزارش «لایف‌ساینس»، طبق این تحقیق، یک ارتباط قابل توجهی میان باکتری «پورفیروموناس ژنژیوالیس» که دلیل اصلی بیماری لثه است با آلزایمر وجود دارد.

تیمی از دانشمندان دانشگاه «لوییزیانا» DNA این باکتری را در مغز و مایع نخاعی افرادی که از آلزایمر رنج می‌بردند، پیدا کردند. همچنین آنها موفق به کشف آنزیم سمی «gingipains» حاصل از این باکتری شدند. از طرفی برخی از مغز‌ها دارای سطوح بالایی از پروتئین‌های «تاو» و «یوبیکویتین» هستند که هر دو با بیماری آلزایمر مرتبط است.

جالب است بدانید در بررسی مغز افراد سالم، محققان دریافتند که آنزیم سمی gingipains در افراد سالم از سطوح کمی برخوردار است.

گفتنی است؛ اگرچه این مطالعه ارتباط آلزایمر را با باکتری عامل بیماری لثه ثابت کرده اما مهم است بدانید که این باکتری علت اصلی بیماری آلزایمر نیست و تنها یکی از عوامل شرکت‌کننده در ابتلا به این بیماری است.

طبق این گزارش، آلزایمر یکی از بیماری‌های در حال رشد در ایران و دیگر کشورهای دنیاست. متاسفانه ایران جزء کشورهایی است که بیشترین آمار ابتلا به آلزایمر را دارد.

طبق برآوردهای انجام شده تعداد مبتلایان به  بیماری آلزایمر تا سال 2050  به 152 میلیون نفر می‌رسد،‌ این در حالی است که اکنون تعداد مبتلایان به بیماری آلزایمر 50 میلیون نفر است. بنابراین یافتن راه حلی برای مقابله با این بیماری می‌تواند یکی از بزرگترین دستاوردهای دنیای پزشکی باشد.
 
انتهای خبر///
 
منبع؛ فارس
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز