خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/11/14 2:07:12 AM

دیپلمات سابق ایران در گفتگو با استادنیوز:

تضمین بقای اسرائیل، دلیل حساسیت فرانسه به توانمندی موشکی ایران 

دیپلمات پیشین ایران علت حساسیت فرانسه به قدرت موشکی کشورمان را تعهد پاریس به تضمین بقای اسرائیل و همچنین لابی یهودیان ساکن در فرانسه عنوان کرد.

تضمین بقای اسرائیل، دلیل حساسیت فرانسه به توانمندی موشکی ایران


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ چند روز قبل ژان­ایو­ لودریان، وزیرامور خارجه فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد:«ما گفت‌وگوهای بسیار سختی را (با ایران) آغاز کردیم... اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد، آماده‌ایم تحریم‌های سختی را اعمال کنیم و خودشان (ایران) هم از این مسئله آگاه هستند.»

در همین حال بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به این سخنان گفت: « توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست و این نکته در جریان گفت‌وگوهای مستمر سیاسی دوجانبه به اطلاع طرف مقابل رسیده است. اعمال تحریم های جدید موشکی هم می تواند منجر به تجدید نظر ایران در نحوه تعاملات خود با کشورهای اروپایی شود.»

با توجه به این مسائل و فارغ از بحث رد یا تایید ادعای وجود مذاکرات موشکی میان ایران و طرف های اروپایی، سوالاتی در خصوص تاثیر تحریم های احتمالی بر آینده برجام و علت هراس اروپا از توانمندی موشکی ایران مطرح است.

در این رابطه فریدون مجلسی، دیپلمات پیشین کشورمان در پاسخ به خبرنگاراستادنیوز گفت: نکته مهمی که در بحث نگرانی های غرب از توانمندی موشکی ایران باید لحاظ شود، رویکرد اروپا، آمریکا و روسیه در تضمین بقای اسرائیل است. از این زاویه، فرانسوی ها هرگونه تهدیدی علیه اسرائیل را به منزله تهدید پاریس تلقی می کنند و لذا یکی از دلایل حساسیتشان به موشک های ایران این موضوع است.

وی افزود: علاوه براین اروپایی ها و از جمله فرانسه همچنان نگران هدف قرار گرفتن این منطقه با موشک هایی هستند که توانایی حمل سلاح هسته ای داشته باشد. در این رابطه لازم است به نفوذ و لابی جمعیت یهودی ساکن در فرانسه نیز اشاره شود. بنابراین در کنار ترس فرانسه از خطرات موشکی ایران، تعهدات این کشور به تضمین بقای اسرائیل و لابی یهودیان بر موضع گیری های پاریس اثر می گذارد.

دیپلمات سابق ایران خاطر نشان کرد: ورود به فضای نظامی و جنگی به دلیل تقابل سیاست های ایران و فرانسه در قبال اسرائیل می تواند منجر به حوادثی از قبیل نقض برجام شود.

وی عنوان کرد، واقعیت این است که فرانسه بیش از آنکه به جمعیت 6 میلیونی مسلمان این کشور تعهد داشته باشد، به دو میلیون یهودی فرانسوی تبار متعهد است، به ویژه آنکه مناسبات تجاری، اقتصادی و سیاسی اروپا با اسرائیل به مراتب قوی تر و بیشتر از حجم روابط ایران با اروپا است و این موضوع در نگاهشان به قدرت موشکی کشورمان اثرات منفی دارد.
 
انتهای خبر///
 
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز