خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کره شمالی فریبکاری آمریکا را عامل شکست مذاکرات دانست       زاخارووا:مواضع روسیه درباره ایران پس ازسفر پمپئو تغییر نکرده است       حکیم:درصورت تمایل تهران و واشنگتن، بغداد آماده میانجیگری است       سامانه نیما حذف نمی‌شود / فعالیت پایلوت بازار متشکل ارزی       علی ربیعی سخنگوی دولت شد       زمین لرزه فراشبند را لرزاند       لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید       ادامه روابط استراتژیک تهران و بغداد در حالی که تیر آمریکا برای تفرقه افکنی به سنگ خورد       فرمانده یمنی: عملیات بعدی ما علیه دشمن دردناک‌تر است؛ پخش تصاویر حمله پهپادی به فرودگاه ابوظبی        سخنگوی وزارت خارجه گمانه‌زنی رسانه‌ها درباره سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به ایران را تکذیب کرد        تقدیر روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران       روحانی: با وحدت و مقاومت، آمریکا ،‌ رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه را شکست می‌دهیم        سی‌ان‌ان: اختلاف بولتون و پامپئو تشدید شده است       «ربیعی» سخنگوی دولت خواهد شد یا خبر؟       مخالفتی برای عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای وجود ندارد        تکذیب شایعات تجارت شکر و ارتباط با «مدلل» توسط دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی        اژه‌ای: عده‌ای ارز ۴۲۰۰تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند/ نباید اجازه دهیم دشمن جسور شود        سردار باقری: ایران پاسخی کوبنده برای آتش افروزی دشمن در سر دارد.       وزیر امور خارجه: تحریم‌های آمریکا تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران است       دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر انقلاب      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

دانشگاه و اساتید مانع ارائه تحلیل های غلط شوند / ما به دنبال تعامل سازنده‌ایم نه تعاملی که در آن بازنده باشیم

دانشگاه و اساتید مانع ارائه تحلیل های غلط شوند / ما به دنبال تعامل سازنده‌ایم نه تعاملی که در آن بازنده باشیم

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

 علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

سمپوزیوم "علوم ژئوماتیک و تکنولوژی اطلاعات مکانی" برگزار شد

 سمپوزیوم


معرفی آثار اساتید  


 

1397/10/22 3:16:02 AM

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری:

سوابق تحصیلی فقط شامل نمرات امتحانات نهایی می شود 

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش‌ و پرورش در توضیح سوابق تحصیلی گفت: باور عمومی از سوابق تحصیلی، سه سال پایانی تحصیل است حال آن که طبق مصوبه آموزش و پرورش با سازمان سنجش، سوابق تحصیلی شامل نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم است.

سوابق تحصیلی فقط شامل نمرات امتحانات نهایی می شود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ عباس سلطانیان با اشاره به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر ورود به 85درصد کد رشته محل‌های دانشگاهی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری، گفت: امسال در دفترچه ثبت نام ورود به دانشگاه ها، کد رشته محل هایی که دانش آموزان متقاضی می توانند از طریق سوابق تحصیلی آن را انتخاب کنند از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
وی درباره تعریف سوابق تحصیلی افزود: منظور از سوابق تحصیلی این است که دانش آموز تعدادی از دروس متوسطه را به صورت نهایی و برابر استانداردهایی که شورای عالی آموزش و پرورش مشخص می کند، امتحان داده باشد که این درس ها شامل دروس پایه دوازدهم در رشته تجربی، ریاضی، انسانی و علوم و معارف اسلامی است که بر اساس امتحانات نهایی ارزیابی می شود.
سلطانیان توضیح داد: این باور که سوابق تحصیلی شامل سه سال پایانی متوسطه دوم است، اشتباه است و تنها نمرات نهایی پایه دوازدهم ملاک است هر چند دانش آموزان باید از سال های قبل خود را برای نمرات نهایی آماده کنند تا سوابق تحصیلی خوبی کسب کنند.
 امکان ترمیم سوابق تحصیلی سنوات قبل، شدنی است
مدیرکل دفترآموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به دغدغه افرادی که سنوات قبل دیپلم گرفته اند و امسال تمایل به انتخاب رشته در دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی دارند هم اظهار داشت: شرایط جذب افراد در دانشگاه بر اساس آن چه سازمان سنجش در دفترچه اعلام می کند، انجام خواهد شد اما آن چه که به آموزش و پرورش مربوط می شود برگزاری امتحانات نهایی و اعلام نتایج و دادن آن اطلاعات به سازمان سنجش است.
وی ادامه داد: در مورد افرادی هم که سنوات قبل فارغ التحصیل شده اند، شرایط ترمیم سوابق تحصیلی فراهم شده است. این بخشنامه تحت عنوان «ترمیم نمرات دروس امتحانات نهایی» است که مطابق آن دانش آموزانی که فارغ التحصیل سال 1384 به بعد هستند و امتحان نهایی داده اند، می توانند در یک درس یا دروسی که علاقمند هستند، نمره خود را ترمیم و ارتقاء بخشند.
به گفته سلطانیان، این افراد باید در یکی از نوبت های امتحان های رسمی یعنی خرداد، شهریور یا دی ماه به منطقه آموزش و پرورشی که فارغ التحصیل شده اند درخواست خود را ارایه دهند و بر اساس بخشنامه ای که به مدارس ابلاغ شده است، از این دانش آموزان امتحان گرفته می شود.
بی تاثیر بودن این نمرات جدید در اصل دیپلم و معدل آن نکته ای بودکه سلطانیان بر آن تاکید کرد و گفت: این نمرات جدید فقط برای همین بحث سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ارزش دارد و به سازمان سنجش ارسال می شود و تاثیری بر مدارک دیگر از جمله معدل دیپلم ندارد.
وی یادآور شد: هر دانش‌آموخته می‌تواند تنها یک‌مرتبه از این امکان استفاده کند و این امر شامل دانش‌آموزی که اکنون در حال تحصیل است نمی شود و نمی‌تواند درخواست‌ترمیم نمره بدهد.
برگزاری امتحانات نهایی، مانع از اعمال سلیقه نمره ای می شود
وی تصریح کرد: کلمه سوابق تحصیلی شبهه برانگیز است، این که امسال تاثیر نمرات دانش آموزان، 30 درصد مثبت است خود این پرسش را ایجاد می کند که نمرات این سوابق تحصیلی چگونه خواهد بود.
وی افزود: تاکید می کنیم نمراتی که امتحان آن نهایی برگزار شده باشد نه داخلی مدارس و در حال حاضر آموزش و پرورش فقط در پایه آخر یعنی دوازدهم امتحان نهایی برگزار می کند. پس نمرات امتححانات نهایی پایه دوازدهم ملاک قرار می گیرد و آنان هم که سنوات قبل دیپلم گرفته اند فقط نمرات امتحانات نهایی آنان مهم است.
مدیرکل دفترآموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش درباره چرایی اهمیت دادن به نمرات امتحان نهایی گفت: مبنا بر امتحان های نهایی گذاشته شده است تا هیچ راهی برای بی عدالتی یا نمره دادن بی مورد پیش نیاید. امتحانات نهایی ضوابطی دارد که مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش هر سال بنا بر آن برگزار می کند. دانش آموز در حوزه امتحان می دهد و بر اساس ضوابط تعریف شده، برگه تصحیح، بازبینی و اعلام نتیجه می شود و به هیچ وجه در اختیار معلم مربوطه نیست. پس خانواده ها از این بابت خیال راحتی داشته باشند.
وی در پایان درباره شرط قرار دادن سوابق تحصیلی و احتمال حذف کنکور گفت: در حال حاضر یکی از بحث های کلیدی محصلان این است که برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه و موسسات آموزش عالی هر چه در توان دارند انجام دهند. پس طبیعی است که هر چقدر عمق یادگیری در دوره متوسطه بیشتر شود در امتحانات نهایی موفق تر خواهند بود. در این صورت هم اهدافی که مجلس و سازمان سنجش و آموزش و پرورش برای این که کنکور از حالت امتحان صِرف دو سه ساعته خارج شود دست یافتنی تر می شود و هم این که قرار دادن شرط سوابق تحصیل، استرس دانش آموز و خانواده ها را کم می کند و ضوابط پذیرش و گزینش دانش آموز آسان تر می شود.
انتهای خبر///
 
منبع؛ ایرنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز