خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
فراخوان نخستین دورهٔ جایزهٔ علی‌اکبر دهخدا منتشر شد       کرمی: سرمایه ایده‌های نوآورانه تامین می‌شود       فناوری‌های آب مهندسی زیستی به احیای چرخه آبی و خاکی کشور کمک کرد       سرپرست دانشگاه یزد منصوب شد       انفجار محتوا نیازمند مشارکت همه کاربران است       «برنامه کسب و کار‌های پایدار خانواده محور» به زودی رونمایی می‌شود       رونمایی از ۸ محصول فناورانه در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی       سرپرست دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی منصوب شد       سرپرستان دانشگاه‌های اصفهان و مازندران منصوب شدند       شروع جنگ آبی اردوغان با افتتاح سد ایلیسو       شکاف طبقاتی ؛ دستاورد توسعه مدارس غیرانتفاعی       آیا شاه از ابتدا مایل به جدایی بحرین بود؟       ورود علمی، دقیق و جدی نخبگان به نظام حل‌المسائلی کشور؛ راهکار برون رفت از مشکلات کنونی است       آقای علی اف! از ضدیت با دین، ایران هراسی، فساد، دیکتاتوری و اتکا به بیگانگان، دست بردارید       دانشگاه اصفهان، قهرمان مسابقات ملی هوش مصنوعی       پروژه احداث رصدخانه دانشگاه اراک آغاز شد       تحرکات اخیر جمهوری آذربایجان       پیاده‌روی مجازی اربعین دانشگاهیان مکتب شهید سلیمانی برگزار شد       مسأله شناسی و مسأله محوری        بخش‌نامه جدید وزیر علوم درخصوص جذب اعضای هیات علمی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1400/08/22 1:29:43 AM

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

«برنامه کسب و کار‌های پایدار خانواده محور» به زودی رونمایی می‌شود 

«برنامه کسب و کار‌های پایدار خانواده محور» از جمله طرح‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است که در هفته‌های آینده رونمایی خواهد شد.

 «برنامه کسب و کار‌های پایدار خانواده محور» به زودی رونمایی می‌شود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، در نشست برخط «کارآفرینی و زنان» به مناسبت هفته‌ی جهانی کارآفرینی که با تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود، گفت: کسب و کار پایدار باید در خانواده شکل بگیرد و با اینکه تمرکز ما بر روی خانم‌های سرپرست خانوار است، اما فقط منحصر به بانوان هم نیست و تمام اعضای خانواده در آن مشارکت خواهند داشت.
وی افزود: بهتر است تمام دستگاه‌هایی که در زمینه کارآفرینی خانوار محور فعالیت دارند برای جلوگیری از موازی کاری با یکدیگر هم‌افزایی و فعالیت‌های مکمل داشته باشند.
خزعلی با اشاره به اینکه کارآفرینی برای زنان و به ویژه بانوانی که در مناطق محروم هستند باید در اولویت‌های اشتغال ما باشد، اذعان کرد: اشتغال از مسائل مهم دولت سیزدهم است و از این جهت شورای عالی اشتغال به دستور رئیس‌جمهور ماهانه برنامه‌ها و چگونگی اجرایی شدن آن را رصد می‌کند؛ تا اشکال ها، مشخص و موانع برطرف شود و هرچه سریعتر اشتغال در سطحی که وعده داده شده است، ایجاد گردد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ویژگی‌های زنان برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی را از مزیت‌های قابل توجه آنان دانست و ادامه داد: انگیزه، علاقه و عشق به کار و نیز علاقه کمک به دیگران و همچنین قدرت ایجاد ارتباط، عملگرایی و نیز ابتکار و نوآوری از جمله این ویژگی‌ها است که این‌ها جزء سرمایه‌های کشور هستند.
وی همچنین به صداقت و شفافیت مالی که در مجموعه‌های تحت مدیریت بانوان وجود دارد، به عنوان ویژگی این این قشر از جامعه اشاره کرد.
معاون رئیس‌جمهور مبحث «نوآوری» را یکی از موارد مطرح شده در برنامه کسب و کار‌های پایدار خانوار محور نام‌برد و گفت: بحث نوآوری از مباحث مهم است، با این رویکرد که کار ایجاد شده خلاقیت و تفاوتی با کار‌های قبلی داشته باشد و بتواند رشد نماید و پایدار بماند و نیز بازار کار خود را پیدا کند؛ یعنی رشد عمودی را به‌جای رشد افقی و در سطح داشته باشیم.
خزعلی ترس از کار را یکی از موانع اشتغال عنوان کرد و افزود: خطرپذیر و ریسک‌پذیر نبودن از دلایلی است که خانم‌ها به شغل دولتی تمایل بیشتری دارند؛ اما این مسئله در خانم‌های کارآفرین متفاوت است.
وی مانع دیگر در بحث اشتغال بانوان را تعدد نقش و جمع بین خانه و اشتغال یاد کرد و گفت: تعدد نقش به ویژه برای خانم‌های متاهل می‌تواند موانع زیادی در اشتغال ایشان ایجاد کند و قانون کار باید این‌ها را ببیند و لحاظ کند و ما هم با توجه به این‌که خانواده را به عنوان یک اصل در نظر گرفته‌ایم و آن را یکی از محور‌های مهم در تمدن ایرانی-اسلامی و سبک زندگی اسلامی می‌دانیم، باید به این مسئله توجه داشته باشیم.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به این مطلب که «فرهنگ کار» یکی از مسائل مهم قابل توجه است، گفت: ممکن است مهارت‌آموزی شغلی را بدانیم، اما اگر فرهنگ کار وجود نداشته باشد بهره وری لازم و عملکرد مناسب را از آن شغل نمی‌توانیم داشته باشیم و آموزش در هرکاری مهم است، اما قبل از آن نیاز به روحیه و مسئولیت‌پذیری است تا تعلیم و مهارت تاثیرگذار باشد.
خانم دکتر خزعلی در ادامه مبحث «فرهنگ کار» به سه بخش (فرهنگ عمومی، فرهنگ سازمانی و فرهنگ فردی) اشاره کرد و افزود: تمام این موارد باید اصلاح شود تا تقویت وجدان کاری، احساس مفید بودن، پذیرش شرایط مختلف و هماهنگ شدن با آن صورت بگیرد، به طوری که موانع را مانع نداند و چالش‌ها وسیله‌ای برای رشد در کار باشد.
وی فرهنگ کار را مجموعه پیچیده خواند و افزود: پیچیدگی در فرهنگ‌کار از آن جهت است که بخشی از آن به سرمایه و محیط اجتماعی و بخشی به ساختار سیاسی و مدیریتی و نیز بخش دیگر به عوامل طبیعی و اقلیمی برمیگردد، ولی پایه و زیربنای هرکاری می‌باشد و امیدواریم با برنامه‌هایی که در دولت سیزدهم تدوین می‌شود، بتوانیم فرهنگ کار را اشاعه بدهیم و کار پایدار ایجاد کنیم و با برقراری و نیز هماهنگی و توازن بین کار بیرون و کار منزل، زنان پرچمدار این حرکت باشند تا شاهد تحول خوبی در جامعه باشیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


 

 
یادداشت  


گفتگو  

نهضت استادی بسیج برای حل مشکلات از دولت جدید پشتیبانی‌­ علمی و حکمرانی می‌­کند

نهضت استادی بسیج برای حل مشکلات از دولت جدید پشتیبانی‌­ علمی و حکمرانی می‌­کند

توهین، اتهام زنی و متلک‌گویی در شان داوطلبان ریاست جمهوری نیست

توهین، اتهام زنی و متلک‌گویی در شان داوطلبان ریاست جمهوری نیست

نباید با رای خود دولت را به کسانی سپرد که مشکلات مردم را درک نمی‌‌کنند

نباید با رای خود دولت را به کسانی سپرد که مشکلات مردم را درک نمی‌‌کنند

همان اندازه که رئیس‌جمهور ناکارآمد مشکل‌ساز است انتخاب اصلح تاثیرات مثبت دارد

همان اندازه که رئیس‌جمهور ناکارآمد مشکل‌ساز است انتخاب اصلح تاثیرات مثبت دارد

مردم باید از حق خود برای تعیین سرنوشت کشور استفاده کنند

مردم باید از حق خود برای تعیین سرنوشت کشور استفاده کنند

برای تغییر وضع موجود همه باید در انتخابات شرکت کنند

برای تغییر وضع موجود همه باید در انتخابات شرکت کنند

برای حل مشکلات باید رئیس‌جمهور کارآمدی را انتخاب کنیم/ ضعیف‌ترین دولت را تجربه کردیم

 برای حل مشکلات باید رئیس‌جمهور کارآمدی را انتخاب کنیم/ ضعیف‌ترین دولت را تجربه کردیم


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز