خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است       روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/11/01 6:11:51 PM

شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران و منطقه است 

جامعه شناس و دین پژوه دانشگاه تربیت مدرس گفت: برخی کوردلان داخلی تلاش دارند که قیام مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی را هیجان توصیف کنند.

شهادت سردار سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ ایران و منطقه است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ نخستین جلسه از سلسله جلسات تخصصی جنبش استادی ایران در آفرینش قدرت نرم اسلامی-ایرانی با موضوع بررسی قیام عمومی پسا تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تهران و سراسر کشور؛ دلایل وقوعی و پیامدهای راهبردی بعدازظهر امروز در سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد.

علیرضا شجاعی زند در این جلسه اظهار کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی یکی از نقاط عطف تاریخ جمهوری اسلامی و منطقه است که دلیل عمده آن اخلاص این شخصیت بزرگ بود. رهبر انقلاب در بیانات خود در خصوص ویژگی‌های حاج قاسم، به اخلاص وی تأکید داشتند.

وی افزود: آمریکا هیچگاه به پیامدهای پس از ترور سردار سلیمانی فکر نمی‌کرد و به شدت دچار ضعف اطلاعات و تحلیل در شرایط فعلی است‌. آمریکایی‌ها خبط و جنایت بزرگی کردند. وقتی رئیس‌جمهور آمریکا مسئولیت ترور سردار سلیمانی را برعهده می‌گیرد نشان‌دهنده نداشتن تحلیل و فهم اوست.

دانشیار دانشگاه تربیت مدرس بیان کرد: برخی کورلان داخلی تلاش دارند که قیام مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی را هیجان توصیف کنند درصورتی که مردم با عشق به حاج قاسم در تشییع پیکر او شرکت کردند و نشان‌دهنده جامعه پویای جمهوری اسلامی است.

شجاعی زند گفت: برخی به دنبال این هستند که روز تشییع حاج قاسم سلیمانی را استثنا فقط تلقی کنند و می‌گویند دیگر چنین اتفاقی نمی‌افتد، درصورتی‌که مکتب اسلام زنده است و هرکسی اخلاص داشته باشد و به شهادت برسد می‌تواند دارای چنین تشییع باشکوهی باشد.

وی خاطرنشان کرد: حادثه شهادت سردار سلیمانی پیام‌های مختلفی برای ایران و دنیا داشت که یکی از آن تقویت وحدت مردم بود. در واقع شهادت حاج قاسم، درستی راه و اهداف انقلاب اسلامی و به ثمر رسیدن خون شهدای انقلاب را نشان می‌دهد. عقب نشاندن آمریکا کار کوچکی نیست و ما توانسته‌ایم در این ۴۰ سال او را به عقب برانیم‌.

جریان مدعی اصلاحات و کارگزاران به دنبال فهرست کردن ضعف‌های کشور هستند

دانشیار دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: جریان مدعی اصلاحات و کارگزاران در دو دهه اخیر مدام نق می‌زنند و فقط به دنبال فهرست کردن ضعف‌های کشور هستند، ظاهر دلسوزانه‌ای دارند اما به دنبال مبرا کردن کارهای خود هستند.

شجاعی زند درباره توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: فراهم کردن فرصتی برای شکل‌گیری جامعه زنده و پرتکاپو دستاورد گران‌سنگ نظام اسلامی است. دستاورد دیگر این است که نظام، دریچه‌ای را گشوده‌ است که به انسان‌ها کمک می‌کند تا به مسائل جدی‌تر حیات فکر کنند. همچنین جمهوری اسلامی موقعیت دین را در ایران و جهان تغییر داده و دین از حالت انفعالی به پویایی رسیده است.

انتهای پیام///
منبع؛ آنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز