خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است       خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!       ۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند       فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر       کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی       قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»        رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند       آقای خوئینی‌ها! آدرس غلط ندهید       هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد       نامه استادان و نخبگان ایران به مردم ستمدیده آمریکا رونمایی شد       پاسخ ۲۲۰۰ استاد دانشگاه به پروژه‌ی مصونیت خواص مقابل قانون       تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد        استاندار تهران : ۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتند       روحانی: سیاست اصولی ایران تقویت همکاری‌های همه جانبه با عراق است       کرونا فعلا داروی اختصاصی ندارد      
 
آخرین اخبار  

شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است

خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!

۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند

فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر

کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی

قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»

رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/10/08 1:52:54 PM

وقتی وزنه‌برداران رمقی برای دیده شدن ندارند! 

مسابقات انتخابی وزنه‌برداری قهرمانی کشور قرار است به میزبانی اهواز برگزار شود اما حضور کمرنگ وزنه‌برداران در رکوردگیری زنگ خطر را برای این ورزش به صدا درآورده است.

وقتی وزنه‌برداران رمقی برای دیده شدن ندارند!


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی کشور که به نوعی انتخابی تیم ملی وزنه‌برداری هم محسوب می‌شود از ۱۷ تا ۲۲ دی‌ماه سال جاری به میزبانی اهواز برگزار می‌شود. اما نکته قابل توجه در برگزاری این رقابت‌ها، حضور کمرنگ وزنه‌برداران است. از استان‌هایی مانند تهران، قم و گیلان وزنه‌برداران اندکی در رکوردگیری این رقابت‌ها شرکت کردند به طوری که در رکورد‌گیری استان تهران تنها چهار وزنه‌بردار شرکت کرده‌اند.

حضور کمرنگ وزنه‌برداران در مسابقاتی قهرمانی کشور می‌تواند زنگ خطر برای وزنه‌برداری ایران باشد. رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی کشور، در تمامی اوزان المپیکی و غیرالمپیکی در اهواز برگزار می‌شود اما در استان تهران خیلی از وزنه‌برداران در اوزان المپیکی اوت کردند.

بابک سلیمی در گفتگو با خبرنگار آنا درباره مسابقات قهرمانی کشور و حضور کمرنگ وزنه‌برداران به خصوص از استان تهران گفت: چندین سال است که سالن‌های وزنه‌برداری در استان تهران تعطیل و به رشته‌های دیگر داده شده است. تمام روسای هیئت‌های استان تهران انسان‌های توانمندی هستند اما در زمان فرهادی هیئت وزنه‌برداری استان تهران متحول شد و عنوان قهرمانی کشور را هم به دست آورد. اما متأسفانه با کارشکنی، او کنار رفت و وزنه‌برداری استان تهران هم بلاتکلیف شد. البته در دیگر استان‌ها همچون کرمانشاه وضعیت به همین صورت است.

وی گفت: سرپرست موقت در هیئت یک استان نمی‌تواند برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشد و قطعاً کسانی هم که با او کار می‌کنند همین شرایط را دارند. من فکر می‌کنم با شرایطی که وزنه‌برداری در ایران دارد روز به روز افت می‌کند و دیگر این رشته در رقابت‌های جهانی و المپیکی مدال‌آور نخواهد بود. رئیس فدراسیون باید فردی برنامه‌ریز و مسلط به علم ورزش باشد تا همگان بتوانند در سایه برنامه‌ریزی‌های او به شرایط ایده‌آل برسند اما در فدراسیون وزنه‌برداری ایران این شرایط وجود ندارد.

رئیس سابق هیئت وزنه‌برداری کرمانشاه با اشاره به رقابت‌های قهرمانی کشور اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۰ سال است که رقابت‌های قهرمانی کشور در اهواز برگزار می‌شود و شهرهای دیگر برای گرفتن امکانات و میزبانی این رقابت‌ها با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. این موضوع نشان‌دهنده ضعف فدراسیون وزنه‌برداری است که تنها یک هیئت با این فدراسیون کار می‌کند. امکاناتی که استان خوزستان دارد هیچ کدام از هیئت‌های وزنه‌برداری ندارند در حالی که باید همه شرایط به یک صورت باشد. مـتأسفانه حتی در خصوص آزمایش دوپینگ هم در فدراسیون وزنه‌برداری تبعیض صورت می‌گرفت و هر وزنه‌برداری که رئیس فدراسیون می‌گفت باید از او تست دوپینگ گرفته می‌شد. طبیعی است با این شرایط وزنه‌برداری در ایران نمی‌تواند موفق باشد.

سلیمی تأکید کرد: اگر وزنه‌برداری در المپیک لندن کولاک کرد و نتایج درخشانی به دست آورد به دلیل حضور کوروش باقری و حسین رضازاده بود که زیر نظر ایوانوف کار می‌کردند در غیر این صورت وزنه‌برداری در ایران حتی در آسیا هم حرفی برای گفتن نداشت. در حال حاضر هم شرایط مثل گذشته شده و تا چند وقت دیگر وزنه‌برداری حتی در آسیا حرفی برای گفتن ندارد.

وی گفت: متأسفانه تعداد وزنه‌برداران دوپینگی در زمان مرادی روز به روز افزایش پیدا کرد. در مسابقات قهرمانی کشور در سال ۹۷ تست دوپینگ خیلی از وزنه‌برداران استان تهران مثبت اعلام شد. کاملاً طبیعی است زمانی که به رده‌های پایه جوانان و نوجوانان بها داده نمی‌شود و به مسابقات مختلف اعزام نمی‌شوند در رقابت‌های قهرمانی کشور هم حضور آنها کمرنگ خواهد شد و اینجاست که باید به حال وزنه‌برداری تأسف بخوریم.

به گزارش آنا، وزنه‌برداری یکی از سه ضلع مدال‌آور کاروان ورزشی ایران در المپیک و مسابقات جهانی محسوب می‌شود. اما این رشته روز به روز در حال افت است و حتی به قول سجاد انوشیروانی پیشکسوت سابق وزنه‌برداری ایران باید خوشحال باشیم که وزنه‌برداری ایران در المپیک توکیو تنها دو سهمیه دارد در غیر این صورت نمی‌توانستیم به نتایج درخشان این رشته ورزشی امیدوار باشیم. مسابقات قهرمانی کشور راه ورود به تیم ملی است و خیلی از وزنه‌برداران در استان‌های مختلف می‌تواند از این طریق دیده شوند و به اردوی تیم ملی راه پیدا کنند؛ اما عدم حضور آنها در این رقابت‌ها نشان می‌دهد وزنه‌برداران ما نه تنها انگیزه دارند بلکه اصلاً کار پشتوانه‌سازی به درستی انجام نشده که آنها از این فرصت دیده شدن به نحو احسن استفاده کنند. 

انتهای خبر///
منبع؛ آنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز