خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
فلسفه تراشی مصطفی ملکیان برای جوکرهای ایرانی در شورش های خیابانی       ابداع نواری که نقش دستکش را ایفا می‌کند       پرداخت تسهیلات به ایثارگران سیل‌زده در سیستان و بلوچستان        تنها راه نجات، ادامه دادن راه شهیدان است       تاکید شهرداران کلانشهرهای کشور به همدلی و وحدت مردم ایران       ارتقای درجه شهرداری ها هرمزگان با ابلاغ وزارت کشور       قدرت آمریکا پوشالی و فراواقعی ست       تعطیلی لانه جاسوسی انگلیس و اخراج سفیر فاسدش در اسرع وقت       جزئیات جدید از دستگیری سفیر انگلستان       اعتراض شدید‌اللحن شورای راهبردی جنبش استادی ایران به شمخانی،ظریف و رحمانی فضلی       اجرای طرح مدیریت یكپارچه شهری پاسخ مناسبی به شرایط ویژه فعلی است       ارتقای فناوری‌ ایمنی خودروی‌های الکتریکی       دستور رهبر معظم انقلاب برای پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی       حاج اسماعیل بهترین بدیل حاج قاسم       جزئیات و علل شلیک پدافند به هواپیمای اوکراینی       درخواست 570 استاد دانشگاه برای پیوستن به نیروی قدس سپاه       سلطان قابوس درگذشت       سقوط هواپیمای مسافربری ناشی از خطای انسانی سیستم پدافندی بود       چهارمین جشنواره فجر تلاوت برگزار شد/ سعید عبدی رتبه نخست را کسب کرد       حاج قاسم ریشه در آسمان      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/10/01 12:28:27 AM

فروش۴۰ هزار میلیارد تومان اموال دولت با ترک تشریفات قطعا مفسده بزرگ است 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیش بینی فروش ۴۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد دولت با ترک تشریفات در لایحه بودجه ۹۹ گفت: باید در مجلس جلوی ترک تشریفات گرفته شود والا قطعاً مفسده بزرگی پشت این واگذاری‌ها است.

فروش۴۰ هزار میلیارد تومان اموال دولت با ترک تشریفات قطعا مفسده بزرگ است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بودجه سال 99 یک بودجه انقباضی است و در آن چهار محور به منظور تامین منابع در نظر گرفته شده است که بخش کمی از محل درآمدهای نفتی و مابقی از طریق فروش اوراق قرضه، مالیات و فروش اموال دولتی تامین خواهد شد.با توجه به آن که به نظر می‌رسد در سال آینده صد هزار میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت، این میزان کسری بودجه می تواند مشکلات جدی به همراه داشته باشد.

ناصر موسوی لارگانی افزود: اگر برنامه ریزی دقیق تری صورت نگیرد با توجه به کسری بودجه موجود، در سال آینده به طور کلی کار عمرانی نخواهیم داشت. بخشی از این مسئله به دلیل هزینه های سنگین حقوق و مزایای کارکنان دولت است که نمی توان از آنها فرار کرد اما برخی هزینه‌ها غیر ضروری است برای مثال در بودجه سال آینده، بودجه نهاد ریاست جمهوری به شکل چشمگیری افزایش داشته است که این هزینه‌ها بعضاً صرف ماموریت‌های غیرضرور خارجی و دیگر تشریفات می‌شود. برای عبور از تحریم‌های ظالمانه این هزینه‌های اضافی باید حذف شود.

وی گفت: اگر امسال بتوانیم این مهم را به انجام برسانیم (عبور از تحریم‌ها)، دشمنان که خیلی تلاش کردند ناامید خواهند شد چراکه آنها تمام برنامه‌ریزی‌ها و تلاش خود را روی مسائل اقتصادی متمرکز کرده‌اند، زیرا در زمینه شبیخون فرهنگی و یا شاید مواد مخدر، نتوانستند تاثیری در انقلاب مردم و استقامت مردم ایجاد کنند.

نماینده مردم فلاورجان در ادامه گفت، در فتنه بنزینی که اخیراً رخ داد، شاید بخش زیادی از مشکلات پیش آمده به دلیل بی تدبیری، عدم برنامه‌ریزی و اطلاع رسانی صحیح به مردم به وجود آمد ولی دشمن برای سؤ استفاده از این موقعیت شاید از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده بود ولی با حضور مردم در صحنه این حرکت در نطفه خفه شد.

وی گفت، مردمی که با هرگونه فشاری از انقلاب فاصله نگرفته‌اند اما هم‌اکنون دشمنان به دنبال این مسئله هستند که این مردم را با فشارهای سنگین اقتصادی به زانو درآورند که البته در برخی مواقع مسئولین خودمان با بعضی رفتارها و عملکردهای خودشان آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص دو نرخی شدن بنزین نیز گفت، بارها اعلام کردند که دو نرخی بودن بنزین فساد ایجاد می‌کند، همین الان شما در خیلی از پمپ بنزین‌ها که بروید، می‌گویند بنزین 2500 تومانی هم داریم، یعنی آن کسانی که الان کارت سوخت دارند یا وسایلی دارند که سهمیه بیشتری دارند، دست از کار کشیده‌اند (و می‌گویند چرا کار کنیم وقتی می‌توانیم راحت هر لیتری هزار تومان درآمد داشته باشیم) اگر 60 لیتر هم بفروشند، 60 تومان درآمد دارند.کسانی که این همه دم از فساد در نتیجه دو نرخی بودن بنزین زدند، خودشان این موضوع را اجرا کردند.

این نماینده مجلس در خصوص گرانی‌های اخیر نیز گفت، در همین هفته‌هایی که قیمت بنزین افزایش یافت، وزیر ضعیف و نا‌توان صنعت، معدن و تجارت صد مصاحبه کرد که هیچ کالایی را حق ندارید افزایش قیمت بدهید و این مسئله را در بوق و کرنا کردند اما هم‌اکنون شاهد هستیم که قیمتها چند برابر شده است. در حال حاضر که گرانی‌ها برای مردم مشکل ایجاد کرده، ما باید سعی کنیم در بودجه 99 آن هزینه‌های غیرضروری که دولت درحال ایجاد آن است، جلویش گرفته شود و مصوب نشود. چرا باید در شرایطی که مردم مشکل دارند و تورم به منتهای خود رسیده شاهد افزایش حقوق 15 درصدی باشیم اما از طرف دیگر بودجه نهاد ریاست جمهوری افزایش چشمگیری داشته باشد. مردم شاهد این مسئله هستند و نگرانند.

موسوی لارگانی در پاسخ به طرح فروش 40 هزار میلیارد تومان از اموال دولت در لایحه بودجه 99 با ترک تشریفات گفت، قطعاً اگر چنین مسئله‌ای باشد یک مفسده بزرگ پشت آن است و با توجه به تلاش‌های ریاست محترم قوه قضاییه در مبارزه با فساد، ما اگر جلوگیری کنیم از فسادی که ایجاد می‌شود، هزینه‌ها برای کشور به مراتب خیلی کم‌تر از آن است که هر روز خبر به وجود آمدن یک مفسده اقتصادی شنیده شود و مردم را ناامید کند، اعتماد مردم را نسبت به نظام سلب کند. جلوی این مفسده باید گرفته شود.

وی در ادامه افزود، امکان ندارد ما 40 هزار میلیارد تومان اموال دولتی را به فروش برسانیم آن هم با ترک تشریفات. مشخص است که به نور چشمی‌ها، آقازاده‌ها، دامادها و افرادی که در گذشته آمدند و کارخانه‌های بزرگ را ارزان به آنها فروختند، اینها را هم به همان افراد واگذار می‌کنند. قطعاً باید در مجلس تاکید شود که مراحل قانونی برای واگذاری این اموال انجام شود و جلوی ترک تشریفات گرفته شود والا قطعاً مفسده بزرگی پشت این واگذاری‌ها است.

انتهای پیام///
منبع؛ تسنیم


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز