خانه سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی استادنیوز و مردم عکس و فیلم
 
       «مکس دیزاین» رتبه نخست استارت آپ ویکند شهری       راننده محور شدن بیمه به‌معنای صدور بیمه نامه برای هر راننده نیست       پذیرش ۲۴ ساعته کارتن خواب‌ها در شبهای سرد زمستان       اسباب‌بازی برای دانش‌آموزان می‌تواند تمرین دوستی، صبر و کنترل خشم باشد       برنامه‌های موشکی بالستیک ایران قابل تحمل نیست       تردید در واکسیناسیون، یک تهدید جهانی نسبت به سلامت       ثبت نام 12 هزار زوج در طرح ازدواج دانشجویی       آغاز پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی       فیلترینگ راهی برای رواج فیلترشکن ها       مبارزه با آلودگی تهران کاری نشد نیست       سه شنبه های نیم بها،پیشنهادی برای شهردار تهران       انتصاب معاون آموزشی وزارت بهداشت       لزوم نظارت بهینه در منابع پتروشیمی       آزادی فوری مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی       مسئولان، نقاط ضعف و خطاهای احتمالی را شناسایی و پیگیری کنند       وام­‌های دانشجویی گره‌گشا نیست       کاهش اعتماد اجتماعی زمینه ساز کاهش مشارکت مردمی       پرداخت روپیه فرصتی برای تداوم و ارتقا همکاری‌های ایران و هند       رتبه نخست ایران در جراحی های زیبایی       میلاد محرک پور دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا شد       شیوع آنفلوانزا در برخی استانها عادی است       ورود سامانه بارشی از امروز به کشور       توسعه اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته واکسن در کشور       استاد دانشگاه تهران در فهرست ۵۰ دانشمند زن برجسته آسیا قرار گرفت       پذیرش دانشجو برای نیمسال دوم در دانشگاه علمی و کاربردی       کمبود پرستار در ارائه خدمات مراقبتی/عدم تفکیک کارانه از اضافه کار       ایران با غلبه بر ویتنام به مرحله حذفی صعود کرد       برگزاری نشست بررسی چالش‌های حمل و نقل میان ایران و چین       درباره کردها با ترکیه به توافق می رسیم       تعداد دانشجویان دکتری باید 3.5 درصد جمعیت دانشگاهیان باشد      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/09/24 3:47:43 AM

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرطوسی:

زنجیره تبدیل دانش به ثروت کامل نیست 

زنجیره تبدیل دانش به ثروت کامل نیست


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ حمید رضا تقی راد اظهار داشت: دانشجویان باید توانایی تبدیل دانش به فناوری قابل فروش را داشته باشند که در حال حاضر این روند بسیار سخت شده است.
وی ادامه داد: اگر زنجیره تولید ثروت از علم تکمیل شود، دانشجویان احساس توانمندی و خدمات رسانی کرده و در داخل ماندگار می شوند.
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر طوسی افزود: دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی راهکارهای جذب خریدار و تولید محصول را آموزش ببینند.
تقی راد تصریح کرد: مهمترین عامل در این زمینه دو سال پس از فارغ التحصیلی دانشجویان است تا آنها ارتباط مطلوبی با صنعت پیدا کرده و حتی در کشور ایجاد بازار کنند.
وی ادامه داد: اگر طی دو سال این فرآیند صورت نگیرد و دانشجو به نتیجه مطلوب نرسد، قطعا به پیشنهادات کشورهای خارجی اهمیت می دهد. در این مدت شاید خدمت سربازی مانع اقدامات اجرایی دانشجویان پسر شود. نخبگان باید ارضای شغلی شوند و بستر رشد و توسعه برای آنها فراهم شود.
تقی راد مسابقات علمی، پژوهشی و ربکاپ در طول تحصیل دانشجویان را عامل موثری در توانمندی دانشجویان دانست و تصریح کرد: این مسابقات باعث تبادل علم و تجربه در زمینه های مختلف بین دانشجویان دوره کارشناسی شده و پس از چهار سال تاسیس شرکت های دانش بنیان و تولید کارآفرینی را به همراه دارد.
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر طوسی ادامه داد: با وجود کسب و کار تحقیقاتی و اقتصادی مطلوب، دانشجو شاهد رشد خود در داخل است و به فکر رفتن به کشورهای خارجی نیست.
مدرسه کسب و کار خواجه نصیر
تقی راد همچنین گفت: بسیاری از دانشجویان در رشته های مهندسی قوی بوده اما با روش های کسب و کار و شناخت بازار بیگانه هستند.
وی افزود: دانشگاه خواجه نصیر طوسی سال گذشته مدرسه کسب و کار را با هدف آموزش روش های بازاریابی و محیط کسب و کار برای دانشجویان و افراد خارج از دانشگاه احداث کرده است.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: مجموعه ای از فعالان حوزه کسب و کار و بازاریابی مدرسین این مدرسه هستند. در سال آخر دانشجویان در خصوص تبدیل دانش فنی به شغل و شرکت های کارآفرینی آموزش می بینند و سپس شغل خود را تجاری سازی کرده و درآمد زایی می کنند.
وی توضیح داد: دانشگاه هنوز در مرحله آزمایش و تمرین این راهکار است و در سال آینده نرخ موفقیت دانشجویان اعلام می شود. در حال حاضر نیز با وجود تمام محدودیت ها، دانش آموختگان زیادی شرکت های دانش بنیان تاسیس کرده اند.
تقی راد با بیان اینکه تعدادی از دانشجویان نیز این مراحل را با موفقیت سپری نمی کنند، اظهار داشت: باید از کارآفرینان جوان حمایت معنوی شود و برنامه هایی برای جذب بیشتر دانشجویان به بازار کار و صنعت طراحی شود.
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر طوسی گفت: روش آموزش در این مدرسه نظری نیست و طی یک دوره چهار ترمه به صورت عملیاتی دانش آموخته جذب می کند و با استقبال خوبی مواجه است.
وی ادامه داد: حرفه های مختلفی از شرکت های صنعتی کوچک تا آموزشگاه های فنی و حرفه ای از مهارت های بازاریابی بهره می برند.
انتهای خبر///
 
منبع؛ ایرنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز