خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک       تحریم بخش عمرانی، نقطه پایان جنگ روانی آمریکا/ ساخت و ساز ایران متکی به صنایع داخلی است       پاسخ رئیسی به اظهارات روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم       یک ریال و یک دلار در این دولت گم نخواهد شد       وقف کتاب ترویج دانایی و انسانیت       وقف گردشگری رونق دهی به اقتصاد استان سیستان و بلوچستان       مدرسه سازی با وقف گره خورده است       توسعه کشورها در گرو سرمایه‌گذاری در آموزش کودکان است/ آموزش‌ پیش از مدرسه در ایران كیفیت ندارد       دشمن نمی‌تواند؛ اما برای مواجهه با تهدیدات باید پیش بینی کرد       نقش شهرها در کنترل تغییرات اقلیمی       هوشمندسازی با توجه به هویت هر شهر متمایز است      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/28 12:11:39 AM

صادق بیگدلی در گفتگو با استاد نیوز:

کربلا قلب تپنده جهان اسلام 

صادق بیگدلی عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران عشق به حضرت اباعبدالله را بازکننده گره ها و حلال مشکلات خواند و افزود: توسل به ائمه اطهار(ع) در میان ورزشکاران سابقه دیرینه دارد و این امر در مواقع حساس بیشتر خودنمایی می کند. کربلا قلب تپنده جهان اسلام است که هرساله در هنگامه اربعین نور،انرژی و حیات از آن ساتع می شود.

کربلا قلب  تپنده جهان اسلام


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، صادق بیگدلی که عنوان بهترین دریافت کننده دنیا را در پاراالمپیک2016 از آن خود کرده، رمز پیروزی اش را توسل به ائمه اطهار دانست و افزود: بارها در مسابقات ملی و جهانی در میادین مختلف به حضرات معصومین(ع) خصوصاً حضرت ابوالفضل العباس(ع) متوسل شدم و از ایشان خواستم تا بتوانم پرچم عزیز کشورم را بالا ببرم. تقریبا همه ورزشکارانی هم که می شناسم همین وضع را دارند و در همه شرایط خصوصا در موقعیتهای حساس به ائمه اطهار(ع) و قهرمانان کربلا متوسل می شوند.

بیگدلی اربعین را اجتماعی جهانی خواند و افزود: پیاده روی اربعین قدمتی تاریخی دارد و در این سالهای گذشته شاهد آن هستیم که جمعیت میلیونی از اقصی نقاط دنیا در این زمان گرد هم می آیند و کربلا مرکز ثقل دنیا می شود تا همه آزادی خواهان ارادت شان را به محضر امام حسین(ع) اعلام کنند. این نمایش قدرت جهانی نهضت عاشورا ست که هرساله در کربلای معلی جهان را تسخیر می کند.  هرچه دشمنان بیشتر با این رویداد عناد بورزند حقانیت آن بیشتر ثابت شده و هرچه زمان بگذرد این اجتماع پرشورتر می شود.

عضو تیم ملی والیبال نشسته با اشاره به خدمات رسانی سازمانها و نهادها گفت: در این رویداد بزرگ، سازمانها و نهادهای مختلفی با راه اندازی موکبهای پذیرایی و ارائه خدمات فرهنگی به این رویداد بزرگ کمک می کنند. سازمان اوقاف و امورخیریه کشور هم در این مسیر کمکهای شایانی عرضه کرده و با راه اندازی موکبها به زائران خدمات رسانده است. البته باز هم در این مسیر مشکلاتی هست که بسیار طبیعی ست. اما همه کسانی که پیاده روی را انتخاب می کنند به مشکلات آن آگاه بوده و با علم بر این مشکلات سخت ترین نوع سفر را انتخاب می کند و بدون استفاده از وسایل نقلیه به سمت کربلا روانه می شوند. قطعا این افراد محاسبه همه مشکلات را کردند و تنها با عشق می توان این خطرات و سختی ها را پذیرفت و در این مسیر گام نهاد.

بیگدلی پیاده روی اربعین را تجلی وحدت خواند و افزود: کربلا قلب تپنده اسلام است که جمعیت میلیونی مشتاقان وآزادگان از هرسوی دنیا همچون خون در رگهای مسیر جاری شده و به سوی آن روانه می شوند. کربلاقلبی است که انرژی و حیات ساتع می کند و این امر هرسال پرشور تر از قبل برگزار می شود.
 
 انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز