خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
تداوم مبارزه جدی قوه قضائیه با فساد در کشور       مصرف بهینه سوخت با صدور دستورالعمل ممکن نیست       باور رهبرانقلاب بی‌دلیل نیست       بزرگ شدن حریم شهر ساری اشتباه است       دریا، در انتظار برنامه پژوهشی و مطالعه وضعیت محیط زیست       افزایش خودکشی در سایه رنگ باختن کارکرد خانواده       اقتصاد نفتی و فرهنگ کار| دولت سازندگی با کلیدواژه «رفاه» به دهه طلایی بعد از انقلاب پایان داد       روستاها سهمی از درآمد معادن ندارند       جلب اعتماد و مشارکت عمومی و حل مشکلات مردم از کارکردهای شورای شهرهاست       استراتژی امنیت ملی آمریکا در منطقه با شکست مواجه شده است / بازی جنگ با ایران، بزن در رو نخواهد بود       زنگ‌خطر خالی شدن روستاها به صدا درآمد       رونق اقتصاد روستایی با توسعه بوم گردی       پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیم       مسئله فساد برای همه رنج‌آور شده است       تلاش ما مشارکت پررنگ‌ مردم در انتخابات است       کاهش نقش خانواده عاملی برای رواج ازدواج سفید       آوار برداری تمام شد/ تخریب هشتاد روستا        مقصد جدید راهزنی نفتی       نبود شغل عاملی برای افزایش مهاجرت       مدال وقف طلایی تر از مدال پاراالمپیک      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/22 2:16:01 AM

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران:

آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است 

محمدحسین بوچانی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در جمع اعضای شورای شهر همدان بر لزوم برنامه ریزی و مطالعه تاکید کرد و افزود: آینده پژوهی را پاشنه آشیل تصمیم گیری است و ضرورت دارد رویکرد دانش بنیانی و علم محوری در تمامی سطوح تصمیم گیری دیده شود.

آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ بوچانی در جمع اعضای شورای شهر همدان با اشاره به وجود نظام نامه پژوهشی مصوب در مرکز و ابلاغ آن از سوی شهردار تهران گفت: ذیل این نظام نامه، 13 کمیته پژوهشی وجود که آخرین آن با عنوان کمیته نوآوری و هوشمندسازی به تازگی و پیرو رویکردهای نوین مدیریت شهری در تهران شکل گرفته است. به گفته ی وی در چارچوب این نظام نامه و تشکیل کمیته ها ، ارتباط مستمر مرکز با معاونت های مختلف شهرداری شکل می گیرد.

وی مرکز مطالعات را همراه شورا در مراحل مختلف تصمیم سازی، نظارت و اجرا دانست و افزود: ارتباط مرکز با شورا در چارچوب مشخصی تعریف شده است که اعلام نظر درباره لوایح مختلف یکی از آنهاست. ضرورت دارد رویکرد دانش بنیانی و علم محوری در تمامی سطوح تصمیم گیری دیده شود.

بوچانی همچنین بر لزوم توجه به نوآوری و خلاقیت در اداره شهر تاکید کرد و گفت:  به کارگیری خلاقیت تنها به معنای بهره مندی از تکنولوژی نیست بلکه معنای گسترده تر دارد ؛ در حال حاضر کشورهای پشرفته و شهرهای الگو در جهان از روش های خلاقانه در مدیریت شهر بهره می برند.

بوچانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تجاری سازی پژوهشهای مرکز گفت: با توجه به اینکه تمامی پروژه هایی که در شهرداری کلید می خورد دارای بهره بردار مشخصی است و همچنین پروژه های بسیار تخصصی و جزیی است و اغلب موارد مصرف دیگری ندارد امکان تجاری سازی آنها وجود دارد.
در ادامه این جلسه حمید بادامی نجات نائب رییس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ساختار مرکز مطالعات و پژوهش های همدان گفت: برخلاف تهران این مرکز زیرمجموعه شورای شهر همدان است .

بادامی ضمن ابراز علاقه مندی برای انتقال تجربیات تهران به همدان در قالب های گوناگون از جمله امضای تفام نامه گفت: پیش نویسی تنظیم شده است که امیدواریم از این طریق بتوانیم ظرفیت های موجود در همدان را گسترش دهیم و به سمت پیشرفت بیشتر حرکت کنیم.

وی مرکز مطالعات و پژوهش های همدان را جزو مراکز پیشتاز علمی در مدیریت شهری کشور معرفی کرد و افزود: این مرکز می تواند با همکاری با کلان شهرهایی که سابق بیشتری در پژوهش دارند مانند تهران و مشهد به یکی از الگوهای موفقیت تبدیل شود.

حمید بادامی نجات نائب رئیس شورای اسلامی شهر همدان از بازدید اعضای شورای شهر متبوعش از رصدخانه شهری تهران واقع در برج میلاد خبرداد و اظهار داشت: بهره‌گیری از تجربیات برای ایجاد این طرح شهری در شهر همدان هدف از این بازدید بود.

رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهرهمدان بازدید دیگری از مرکز مطالعات شهر تهران داشتند گفت: طبق صحبت های صورت گرفته مقرر شد تفاهمنامه ای بین مرکز مطالعات شهر تهران با مرکز مطالعات شورای شهر همدان جهت انتقال تجربه و استفاده از ظرفیت های مرکز مطالعات تهران منعقد شود.

انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز