خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است       روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/22 2:16:01 AM

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران:

آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است 

محمدحسین بوچانی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در جمع اعضای شورای شهر همدان بر لزوم برنامه ریزی و مطالعه تاکید کرد و افزود: آینده پژوهی را پاشنه آشیل تصمیم گیری است و ضرورت دارد رویکرد دانش بنیانی و علم محوری در تمامی سطوح تصمیم گیری دیده شود.

آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ بوچانی در جمع اعضای شورای شهر همدان با اشاره به وجود نظام نامه پژوهشی مصوب در مرکز و ابلاغ آن از سوی شهردار تهران گفت: ذیل این نظام نامه، 13 کمیته پژوهشی وجود که آخرین آن با عنوان کمیته نوآوری و هوشمندسازی به تازگی و پیرو رویکردهای نوین مدیریت شهری در تهران شکل گرفته است. به گفته ی وی در چارچوب این نظام نامه و تشکیل کمیته ها ، ارتباط مستمر مرکز با معاونت های مختلف شهرداری شکل می گیرد.

وی مرکز مطالعات را همراه شورا در مراحل مختلف تصمیم سازی، نظارت و اجرا دانست و افزود: ارتباط مرکز با شورا در چارچوب مشخصی تعریف شده است که اعلام نظر درباره لوایح مختلف یکی از آنهاست. ضرورت دارد رویکرد دانش بنیانی و علم محوری در تمامی سطوح تصمیم گیری دیده شود.

بوچانی همچنین بر لزوم توجه به نوآوری و خلاقیت در اداره شهر تاکید کرد و گفت:  به کارگیری خلاقیت تنها به معنای بهره مندی از تکنولوژی نیست بلکه معنای گسترده تر دارد ؛ در حال حاضر کشورهای پشرفته و شهرهای الگو در جهان از روش های خلاقانه در مدیریت شهر بهره می برند.

بوچانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تجاری سازی پژوهشهای مرکز گفت: با توجه به اینکه تمامی پروژه هایی که در شهرداری کلید می خورد دارای بهره بردار مشخصی است و همچنین پروژه های بسیار تخصصی و جزیی است و اغلب موارد مصرف دیگری ندارد امکان تجاری سازی آنها وجود دارد.
در ادامه این جلسه حمید بادامی نجات نائب رییس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ساختار مرکز مطالعات و پژوهش های همدان گفت: برخلاف تهران این مرکز زیرمجموعه شورای شهر همدان است .

بادامی ضمن ابراز علاقه مندی برای انتقال تجربیات تهران به همدان در قالب های گوناگون از جمله امضای تفام نامه گفت: پیش نویسی تنظیم شده است که امیدواریم از این طریق بتوانیم ظرفیت های موجود در همدان را گسترش دهیم و به سمت پیشرفت بیشتر حرکت کنیم.

وی مرکز مطالعات و پژوهش های همدان را جزو مراکز پیشتاز علمی در مدیریت شهری کشور معرفی کرد و افزود: این مرکز می تواند با همکاری با کلان شهرهایی که سابق بیشتری در پژوهش دارند مانند تهران و مشهد به یکی از الگوهای موفقیت تبدیل شود.

حمید بادامی نجات نائب رئیس شورای اسلامی شهر همدان از بازدید اعضای شورای شهر متبوعش از رصدخانه شهری تهران واقع در برج میلاد خبرداد و اظهار داشت: بهره‌گیری از تجربیات برای ایجاد این طرح شهری در شهر همدان هدف از این بازدید بود.

رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهرهمدان بازدید دیگری از مرکز مطالعات شهر تهران داشتند گفت: طبق صحبت های صورت گرفته مقرر شد تفاهمنامه ای بین مرکز مطالعات شهر تهران با مرکز مطالعات شورای شهر همدان جهت انتقال تجربه و استفاده از ظرفیت های مرکز مطالعات تهران منعقد شود.

انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز