خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است       روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/07/21 6:07:52 AM

نماینده مردم آذربایجان غربی در شورای عالی استانها:

کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است 

حمید پاکی نماینده مردم آذربایجان غربی در شورای عالی استانها با انتقاد از عملکرد مسئولان گفت: یکی از مشکلات استان کاهش جمعیت عشایر آذربایجان غربی ست که با ایجاد حفره‌های امنیتی در مرزها، کاهش تولیدات لبنیات و گوشت، افزایش حاشیه‌نشینی در شهرها تنها بخشی از کاهش جمعیت عشایر در مرزهای استان، خطر آفرین خواهد بود.

کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، حمید پاکی نماینده استان آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکلات استان آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی دو مشکل عمده در حوزه کشاورزی و کاهش جمعیت عشایر استان دارد. من همیشه گفته‌ام در استان باید هم دریاچه ارومیه را زنده کرد و هم عشایر استان را، چراکه بنا به دلایلی جمعیت عشایر در استان رو به کاهش است و نبود عشایر در مرزهای کشور می‌تواند حفره‌های امنیتی ایجاد کرد.

نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها بابیان اینکه با کاهش جمعیت عشایر در مرزها، منطقه برای جولان عشایر و گروهک‌های تروریستی باز می‌شود تأکید کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران باید درزمینهٔ حفظ و افزایش جمعیت عشایر بکوشند. افزون بر امنیت مرزی بحث امنیت غذایی و تأمین فرآورده‌های دامی ازجمله لبنیات و گوشت نیز هست که در صورت کاهش جمعیت عشایر، از حجم عرضه آن کاسته می‌شود.
 
وی در خصوص دلیل کاهش جمعیت عشایر نیز گفت: نبود زیرساخت‌ها ازجمله راه‌های ارتباطی، مراکز آموزشی و ... زندگی را برای عشایر سخت کرده است و به همین دلیل حداقل جوانان تلاش می‌کنند برای برخورداری از این خدمات و امکانات به شهرها مهاجرت کنند. ازاین‌رو بهبود ارائه خدمات، اعطای وام‌های بی‌بهره و کم‌بهره، افزایش و بهبود کیفیت زیرساخت‌ها می‌تواند از این کاهش جمعیت جلوگیری کند.

 پاکی بیان کرد: از سوی دیگر متأسفانه برخی از مسئولین قبلی به‌صورت غیرقانونی برخی از مراتع مورداستفاده عشایر را قرق کرده و به حصار کشیده‌اند هم باعث نرفتن خدمات به این مناطق شده و هم مراتع موردنیاز عشایر را کاهش داده است.

نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: مشکلات پیش‌گفته مشکلاتی است که به‌صورت مستقیم با کاهش جمعیت عشایر رخ می‌دهد این در حالی است که افزایش حاشیه‌نشینی در شهرها و به‌تبع آن ایجاد سکونتگاه‌های غیررسمی و افزایش بزهکاری از تبعات ثانویه آن است.
گفتنی ست کاهش جمعیت عشایر کشور و جمعیت جوان از موضوعاتی ست که رهبر معظم انقلاب نیز بارها درباره آن تذکر داده و از مسئولین خواستند نسبت به رفع آن اقدام کنند.

انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز