خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
گاهی کارگزاران در حرکت اشتباهی می کنند که در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می کند       آقای رئیس جمهور! اجازه ندهید بی اعتنایی به قرارگاه فرهنگ، علم و فناوری در حافظۀ ملی به نام شما ثبت شود!       کلینتون: آمریکا به‌ جای تهدید ایران باید به دنبال دیپلماسی بیشتر باشد        زاکانی: اساس بیانیه گام دوم تشکیل «جامعه الگو» است       رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از افزایش حقوق سربازان در سال جاری و لحاظ شدن این افزایش حقوق از اردیبهشت خبر داد.        کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد       نکاتی درباره طرح ساماندهی بازار خودرو       اجرای یکپارچه قانون مالیات بر ارزش افزوده        استعفای دوشغله ها نتیجه نظارت وزارت کار       در رسیدگی به مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریزها نیست       بازدید رسانه‌ای‌ها از غنی‌سازی نطنز و چند نکته: دوربین‌های آژانس چگونه تاسیسات ایران را رصد می‌کنند؟       مقام روس: آمریکا مسبب تشدید وخامت اوضاع درباره برجام و ایران است        روزی به نام زنبورهای عسل       مجمع گفت وگوی منطقه ای مقابله هوشمند با فتنه جویی خارجی       ایران نسبت به تلاش های فتنه جویانه خارج از منطقه هشدار داد       مواضع رسمی کشور را چه کسی بیان می کند؟       رحمانی فضلی: امنیت مردم در مناطق مرزی برای وزارت کشور اهمیت بالایی دارد       حسین هدایتی به ۲۰ سال حبس محکوم شد/ صدور حکم برای دو جاسوس آمریکا و عربستان       نبود زیرساخت های لازم برای تولید خودروهای برقی       شوراها از ارکان اصلی نظام هستند/ توصیه به شورای استانها: وارد دعوای جناحی نشوید      
 
آخرین اخبار  

گاهی کارگزاران در حرکت اشتباهی می کنند که در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می کند

آقای رئیس جمهور! اجازه ندهید بی اعتنایی به قرارگاه فرهنگ، علم و فناوری در حافظۀ ملی به نام شما ثبت شود!

کلینتون: آمریکا به‌ جای تهدید ایران باید به دنبال دیپلماسی بیشتر باشد

زاکانی: اساس بیانیه گام دوم تشکیل «جامعه الگو» است

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از افزایش حقوق سربازان در سال جاری و لحاظ شدن این افزایش حقوق از اردیبهشت خبر داد.

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

نکاتی درباره طرح ساماندهی بازار خودرو


اساتید و دانشگاه  

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

 علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

سمپوزیوم "علوم ژئوماتیک و تکنولوژی اطلاعات مکانی" برگزار شد

 سمپوزیوم

همکاری همه جانبه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دانشگاه فرهنگیان

همکاری همه جانبه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دانشگاه فرهنگیان


معرفی آثار اساتید  


 

1397/09/07 1:18:11 AM

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری:

پیوستن ایران به کنوانسیون دفاع از حقوق کودک  

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه کودکان باید شایسته زندگی کنند و همچنین از جنگ و خونریزی مبرا باشند و کار نکنند، گفت: اکثریت کشورهای جهان به کنوانسیون دفاع از حقوق کودک پیوستند و کشور ما نیز در همین راستا به این کنوانسیون می‌پیوندد.

پیوستن ایران به کنوانسیون دفاع از حقوق کودک


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ محمود عباسی دبیر مجمع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری در کنفرانس منطقه‌ای حقوق کودک که در محل باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: همانطور که مستحضرید در اسلام حقوق بشر از حقوق کودک آغاز می‌شود و آیاتی که تلاوت شد، نشان می‌دهد آموزه‌های دینی نیز به موضوع کودک اشاره دارد.
وی افزود: در قانون اساسی، در اسناد بالادستی نظام و برنامه‌های توسعه‌ای توجه ویژه‌ای به حقوق کودکان و دستگاه‌هایی که با آن سر و کار دارند شده است که یکی از افتخارات ما این است که دستورالعمل‌ها به سیاست تبدیل شده و به حالت اجرایی درآمده‌اند، هر چند در اجرا با مشکل مواجه هستیم.
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری بیان کرد: باید توجه کنیم که حقوق کودکان در همه جوامع والا است، در جامعه اگرچه رنگ و بوی عواطف نسبت به کودکان برجسته است، ولی ما معتقدیم این نگاه باید جای خود را به نگاه حق‌گرایانه دهد. اگر ما حقوق بنیادین کودکان را بشناسیم، آینده خوبی برای آنها رقم خواهد خورد.
وی در ادامه افزود: کودکان حق دارند تفریح کنند، از زندگی شایسته برخوردار باشند، از جنگ و خونریزی مبرا باشند و همچنین کار نکنند و اینها حقوق رسمی کودکان است که باید برای تحقق آن گام برداریم.
عباسی گفت: ما می‌بینیم آنجا که نام کودک به میان می‌آید همه در صحنه می‌آیند. در برهه زمانی یکساله اکثریت کشورهای جهان به کنوانسیون دفاع از حقوق کودک پیوسته‌اند و کشور ایران نیز به همین صورت ملحق شد. قانون منع استفاده از کودکان در مخاصمات و جنگ‌ها از موارد مهمی است که در این قانون به آن اشاره شده است و ما با استانداردهای بین‌المللی همانطور که در آموزه‌های دینی‌مان به آن اشاره شده است، کنوانسیون دفاع از حقوق کودکان را به حالت اجرا درخواهیم آورد.
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری افزود: ما باید توجه داشته باشیم که سازوکارها برای حقوق کودک تدوین شده است. در شورای هماهنگی وزارت دادگستری ۱۶ دستگاه اجرایی وجود دارند که این شورا وظیفه سیاستگذاری، هماهنگی و پایش را برعهده دارد. وزارت دادگستری وظیفه اجرایی ندارد، ولی وظیفه پایش حقوق کودک برعهده این ارگان است.
عباسی با بیان اینکه سمن‌ها در حوزه حقوق کودک گام‌های بسیار مناسبی برداشته‌اند، گفت: نظر دولت تدبیر و امید این است که امورات مردم باید به مردم سپرده شود،‌ لذا سیاست دولت حمایت از سمن‌ها است و باید گام‌های مهمی توسط سمن‌ها برداشته شود. سند ملی که دستور کار برای تحقق حقوق کودکان است می‌گوید کودکان ما باید در سال ۱۴۰۴ جایگاه خود را در جامعه پیدا کنند و ما نیز این هدف را دنبال خواهیم کرد.
وی ادامه داد: از سه سال پیش و طی بازدیدی که از کشور سوئیس انجام شد، مقرر گردید کنفرانس حقوق کودک برگزار شود و در همین زمینه امروز ما اینجا حضور داریم و این کنفرانس با حضور کشورهای مختلف ادامه خواهد داشت. معاونان حوزه‌ بانوان استانداری‌های کشور که رکن مهمی هستند، به همراه قضات ویژه جوانان و نوجوانان در این مدت سه روزه حضور خواهند یافت که امیدواریم بتوانیم به احقاق حقوق کودکان برسیم.
وی در پایان افزود: این کنفرانس که زمینه هم‌اندیشی را فراهم کرده باید قدمی رو به جلو برای حقوق کودکان بردارد و امیدواریم با همکاری سایر کشورها آینده روشن‌تری را رقم بزنیم.
انتهای خبر///
 
منبع ؛ فارس
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز