خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کار سپاه در دستگیری روح الله زم یک شاهکار بود       مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان‌ها حاکم شده است       شوک ۱۰ هزار واحدی به تازه واردان بورس       شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود       جهانگیری: سَر و سِری با بخش خصوصی ندارم       کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/05/30 4:45:01 AM

ربات «انسان‌نما» فردا به فضا می‌رود 

سازمان فضایی روسیه موسوم به Roscosmos قصد دارد یک ربات انسان نما را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد.

ربات «انسان‌نما» فردا به فضا می‌رود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اسپیس، سازمان فضایی روسیه موسوم به Roscosmos قصد دارد یک ربات انسان نما را به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد.

 فضاپیمای روسی سایوز فردا از ایستگاه فضایی بین‌المللی قزاقستان به فضا پرتاب می‌شود و قرار است یک ربات انسان‌نما که در صندلی فرمانده کپسول خدمه نشسته است را حمل کند.

این ربات با نام Skybot F-850 یکی از جدیدترین نسخه‌های روبات‌های FEDOR روسیه است که به عنوان یک استندآپ تمام منظوره برای انسان‌ها در همه چیز، از کارهای نجات گرفته تا رانندگی اتومبیل‌ها و اکنون،  پرواز به فضا ساخته شده است.

این نخستین بار است که یک ربات جای فرمانده را در یک سایوز می‌گیرد؛ Skybot شرایط را در طول پرواز نظارت و گزارش خواهد کرد.

روسیه از سال 2014 ربات‌های FEDOR را توسعه داده است؛ نسخه Skybot که به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز  کند از مواد محکمی ساخته شده است که برای مقاومت در برابر لرزش ها در هنگام پرتاب و کار در فضا آکادمی دارد.

FEDOR بعد از رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی به خدمه مستقر در ایستگاه ملحق می‌شود تا با همراهی آنها به بررسی سیستم‌ها بپردازد.

انتهای خبر///

منبع؛ فارس


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز