خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کار سپاه در دستگیری روح الله زم یک شاهکار بود       مدهای بسیار مبتذلی در طراحی ساختمان‌ها حاکم شده است       شوک ۱۰ هزار واحدی به تازه واردان بورس       شفافیت موجب ریزش دیوار بی اعتمادی می شود       جهانگیری: سَر و سِری با بخش خصوصی ندارم       کشف 2 مورد از عملیات بمب گذاری در مسیر زائرین اربعین       شغل های غیر مرتبط با رشته های تحصیلی عاملی برای کاهش راندمان کاری       رنج زنان کولبر تمامی ندارد / شهرداری‌های استان کردستان در آستانه ورشکستگی       کامبک جواب کامبک!       خوب و بد افزایش نرخ حامل‌های انرژی/ بار گرانی انرژی بر دوش اقشار کم‌درآمد است       آینده پژوهی پاشنه آشیل تصمیم گیری مدیران است       امنیت در مراسم اربعین برقرار است       عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله مکارم شیرازی       روستا كانون تولید و حیات جامعه است       حیوان آزاری نشان از خشونت های پنهان جامعه دارد       نباید از تصویب لایحه ای که موجب کاهش اختیارات مدیریتهای محلی می شود حمایت کرد       کاهش جمعیت عشایر خطر آفرین است       حضور فرمانده کل قوا در دانشگاه افسری امام حسین (ع)       از قصور‌ در خدمت‌رسانی عذرخواهی می‌کنیم       دو بال پرواز برای ایجاد ارتباط واقعی بین دانشگاه و صنعت      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/05/20 1:28:53 AM

تصاویر ماهواره‌ای ناسا از مرگ تدریجی یخچال باستانی 

ناسا تصاویر ماهواره‌ای را از مرگ تدریجی یک یخچال طبیعی باستانی منتشر کرد و قرار است در مکان این یخچال لوح یادبودی نصب شود.

تصاویر ماهواره‌ای ناسا از مرگ تدریجی یخچال باستانی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، قرار است در روز 18 اوت 2019 ، لوح یادبودی در محل یخچال‌های طبیعی که در اثر بحران آب و هوایی از بین رفتند، رونمایی شود.براساس گزارش «گیک»، « Okjökull» نام یخچال نمادینی بود که در قرن گذشته، 5.8 مایل مربع از کوهستانی در غرب ایسلند را با ضخامت 164 پا می‌پوشاند. این یخچال در طول قرن بیستم ذوب شد و در سال 2014 به طور کامل از بین رفت.

رصدخانه زمینی ناسا اخیرا تصاویر ماهواره‌ای باورنکردنی را منتشر کرد که فرایند ذوب این یخچال را از تاریخ 7 سپتامبر 1986 تا 1 اوت 2019 نشان می‌دهد.

در تصویر سال 1986 این یخچال گنبدی شکل به صورت یک لکه سفید در بخش شمالی دهانه‌ای پر از برف واقع شده است.

این در حالی است که در تصویر سال 2019  از این یخچال طبیعی تنها تکه‌های پراکنده‌ای از یخ باقی مانده است.

طبق این گزارش، تا 200 سال آینده تمام یخچال‌های قطبی ما این مسیر را دنبال خواهند کرد. این لوح که به زبان ایسلندی و انگلیسی نوشته شده بر این نکته تاکید دارد که چه اتفاقی برای این یخچال افتاده و ما باید چه کارهایی را انجام دهیم.
باید بدانید که این اجسام یخی بزرگ ذخایر آب شیرین کره زمین و بسیار با اهمیت هستند.
انتهای خبر///

منبع؛ فارس


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز