خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
آغاز اجرای طرح «تابستانه کتاب۹۸» در شهر تهران        اعضای جدید شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت مشخص شدند        لاوروف: اینستکس پاسخگوی منافع اقتصادی ایران در چارچوب برجام نیست        آسیب‌های اجتماعی زیادی در سراهای دانشجویی وجود دارد       محمدعلی نجفی: قتل عمد را قبول ندارم/ مهدورالدمی را من نگفتم       اقدام عليه ایران،فروپاشی منطقه را در پي دارد        سولقان میزبان دومین جشنواره شاتوت        شرکت‌های هواپیمایی ملزم به رعایت نرخنامه        درخواست نمایندگان آمریکا برای بازگشت به برجام        برنامه موشکی قابل مذاکره نیست        وزیر خزانه داری آمریکا از خجالت ارزهای دیجیتالی درآمد!       همتی: نرخ ارز را ما تعیین نمی‌کنیم       دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر انقلاب       بازداشت و بازجویی تعدادی در سازمان غذا و دارو       تولید ملی امسال رونق نگرفت       برایان هوک: هیچ مقام آمریکایی با ظریف در نیویورک دیدار نخواهد کرد       خودمان از مرزهایمان دفاع می کنیم/ مرزبان بلوچ استخدام کنید       انتخابات شوراها زیر نظر نهاد ملی       بیژن و منیژه ؛ انتخاب روایتی درست برای زمانه ای درست       بیژن و منیژه، داستانی برای همه نسل ها/ انس با شاهنامه دلیل ساخت دو اثر داستانی/ کتاب صوتی مخاطبان خوبی دارد      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جمعی از دانشجویان در حمایت از «شیخ زکزاکی» مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

جمعی از دانشجویان در حمایت از «شیخ زکزاکی» مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از شهریور ماه

جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از شهریور ماه

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

اعلام زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

برنامه محوری و شور و نشاط آموزشی دو رکن آینده ساز دانشگاه است

برنامه محوری و شور و نشاط آموزشی دو رکن آینده ساز دانشگاه است

ایجاد سامانه جامع خرید و فروش مواد مازاد شیمیایی، بیولوژیکی و تجهیزات آزمایشگاهی

ایجاد سامانه جامع خرید و فروش مواد مازاد شیمیایی، بیولوژیکی و تجهیزات آزمایشگاهی

ابلاغ آئین‌نامه پیشگیری از تخلفات علمی تا هفته آینده/ علل افزایش داوطلبان کنکور امسال

ابلاغ آئین‌نامه پیشگیری از تخلفات علمی تا هفته آینده/ علل افزایش داوطلبان کنکور امسال


معرفی آثار اساتید  


 

1398/04/15 11:52:31 PM

استاد نیوز بررسی می کند؛

شبکه های اجتماعی جولانگاه فالگیرها 

گفتنی است امروزه در حالی شاهد افزایش تعداد فالگیرها در شبکه های مجازی هستیم که متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر روی این شبکه ها صورت نمی گیرد.

شبکه های اجتماعی جولانگاه فالگیرها


پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، سرویس اجتماعی؛ با نگاهی گذرا به شبکه های اجتماعی می توان به این مهم دست یافت که امروزه متاسفانه شبکه های اجتماعی به جولانگاه فالگیرها تبدیل شده است به گونه‌ای که در اینستاگرام و یا تلگرام شاهد تبلیغات گسترده فالگیرها هستیم فالگیرهایی که روزگاری نه چندان دور کار خود را به صورت پنهانی و زیرزمینی انجام می دادند.

گفتنی است امروزه در حالی شاهد افزایش تعداد فالگیرها در شبکه های مجازی هستیم که متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر روی این شبکه ها صورت نمی گیرد که این خود می تواند عاملی برای سوء استفاده هر چه بیشتر این افراد از مردم شود همچنین در اینجا باید یادآور شد که رواج بیش از اندازه گیری خود می توان نشان است وجود آسیب های اجتماعی و یا اختلالات روحی و روانی در افراد باشد.
 
به طور کلی باید در نظر داشت که بسیاری از روانشناسان بر این باور هستند که استقبال از فالگیران خود می‌تواند نشان از کاهش اعتماد به نفس در افراد باشد چرا که فرد برای انجام هر کاری از فالگیر نظر می خواهد اما این در حالی است که تحقیقات نشان می دهد که فالگیرها هیچگونه علمی نسبت به آینده ندارند و بیشتر مواردی که در مورد آن صحبت می کنند مربوط به گذشته است که آن را نیز بیشتر بر اساس حدسیات و یا حالت چهره فرد  بیان می کنند.
 
از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که افزایش طلاق های عاطفی و حقوقی نیز می تواند یکی دیگر از پیامدهای مراجعه به فالگیر ها باشد چرا که در بسیاری از موارد دیده شده است که فالگیرها جملاتی مانند خیانت بیان می‌کنند که این خود می‌تواند در کاهش اعتماد میان اعضای خانواده و به خصوص زوجین تاثیر بسزایی داشته باشد تا جایی که حتی طبق آمار موجود بسیاری از افراد تنها به خاطر گفته های فالگیر زندگی خود را نیز از دست داده اند که این خود جای بسی تأمل دارد.
 

دفتر های لوکس فالگیرها

جالب است بدانیم که امروزه بسیاری از فالگیرها دارای محلی کاری لوکس و چشم نواز هستند اما در گذشته این افراد در زیر زمین ها و در اتاق‌های نمور و تاریک به کار خود  مشغول بودند از این رو بسیاری از رفتار شناسان بر این باور هستند تغییر محل کار فالگیرها به دلیل مراجعه بیش از اندازه افراد می باشد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که در گذشته بسیاری از افراد بر این باور بودند که تنها زنان به فالگیر ها مراجعه می کنند اما بر اساس تحقیقات میدانی صورت گرفته امروز مردان نیز به فالگیر ها مراجعه می کنند و اعتقاد زیادی به صحبت های بی پایه و اساس آنها نیز دارند که این خود می‌تواند بیانگر تغییر باورها و ارزش های جامعه باشد.

بدیهی است که امروزه افراد تحصیل کرده نیز به فالگیرها مراجعه می‌کنند که این خود می‌تواند نشان از همه گیر شدن مراجعه به فالگیرها و اعتقاد بیش از اندازه مردم به حرف‌های بی‌پایه و اساس این افراد داشته باشد. هر چند در اینجا باید یادآور شد که کاهش روابط میان افراد نیز تاثیر بسزایی در افزایش مراجعه به فالگیرها دارد چرا که روانشناسان معتقد هستند که هرگاه در انجام این روابط میان افراد بنا به دلایل مختلف کاهش یابد به طور حتم می توان انتظار داشت که مراجعه به فالگیرها نیز افزایش یابد به عبارت ساده‌تر کاهش کنترل نظارت اجتماعی خود عاملی برای مراجعه به فالگیرها محسوب می شود.

در پایان باید خاطر نشان کرد که مقابله جدی با فالگیرها و همچنین فرهنگ سازی های لازم برای عدم مراجعه به فالگیر ها خود می تواند عاملی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی شود.
 
 انتهای یاداشت///

الهام صمدزاده
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز