خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد        استاندار تهران : ۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتند       روحانی: سیاست اصولی ایران تقویت همکاری‌های همه جانبه با عراق است       کرونا فعلا داروی اختصاصی ندارد       اقدامات واحد تهران شرق در مبارزه با ویروس کرونا       دستاوردهای علمی دانشمندان مسلمان برای مقابله با کرونا       رباعیات خیام تجلی حالات و افکار انسان‌هاست       طرح قرآنی ۱۴۵۴ با شعار خانواده و آرامش برگزار می‌شود       انتشار چهاردهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر       تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است       مقاومت تا همه پرسی       شناسایی 1806 مبتلای جدید به کرونا/ تنها 340 بیمار بستری شدند       سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس       کمک به مستضعفین در آمریکا انحرافی ایدئولوژیک و در ایران جزو فلسفه انقلاب اسلامی است       سانحه برای شناور «کنارک» نداجا      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/04/15 11:52:31 PM

استاد نیوز بررسی می کند؛

شبکه های اجتماعی جولانگاه فالگیرها 

گفتنی است امروزه در حالی شاهد افزایش تعداد فالگیرها در شبکه های مجازی هستیم که متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر روی این شبکه ها صورت نمی گیرد.

شبکه های اجتماعی جولانگاه فالگیرها


پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، سرویس اجتماعی؛ با نگاهی گذرا به شبکه های اجتماعی می توان به این مهم دست یافت که امروزه متاسفانه شبکه های اجتماعی به جولانگاه فالگیرها تبدیل شده است به گونه‌ای که در اینستاگرام و یا تلگرام شاهد تبلیغات گسترده فالگیرها هستیم فالگیرهایی که روزگاری نه چندان دور کار خود را به صورت پنهانی و زیرزمینی انجام می دادند.

گفتنی است امروزه در حالی شاهد افزایش تعداد فالگیرها در شبکه های مجازی هستیم که متاسفانه هیچ گونه نظارتی بر روی این شبکه ها صورت نمی گیرد که این خود می تواند عاملی برای سوء استفاده هر چه بیشتر این افراد از مردم شود همچنین در اینجا باید یادآور شد که رواج بیش از اندازه گیری خود می توان نشان است وجود آسیب های اجتماعی و یا اختلالات روحی و روانی در افراد باشد.
 
به طور کلی باید در نظر داشت که بسیاری از روانشناسان بر این باور هستند که استقبال از فالگیران خود می‌تواند نشان از کاهش اعتماد به نفس در افراد باشد چرا که فرد برای انجام هر کاری از فالگیر نظر می خواهد اما این در حالی است که تحقیقات نشان می دهد که فالگیرها هیچگونه علمی نسبت به آینده ندارند و بیشتر مواردی که در مورد آن صحبت می کنند مربوط به گذشته است که آن را نیز بیشتر بر اساس حدسیات و یا حالت چهره فرد  بیان می کنند.
 
از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که افزایش طلاق های عاطفی و حقوقی نیز می تواند یکی دیگر از پیامدهای مراجعه به فالگیر ها باشد چرا که در بسیاری از موارد دیده شده است که فالگیرها جملاتی مانند خیانت بیان می‌کنند که این خود می‌تواند در کاهش اعتماد میان اعضای خانواده و به خصوص زوجین تاثیر بسزایی داشته باشد تا جایی که حتی طبق آمار موجود بسیاری از افراد تنها به خاطر گفته های فالگیر زندگی خود را نیز از دست داده اند که این خود جای بسی تأمل دارد.
 

دفتر های لوکس فالگیرها

جالب است بدانیم که امروزه بسیاری از فالگیرها دارای محلی کاری لوکس و چشم نواز هستند اما در گذشته این افراد در زیر زمین ها و در اتاق‌های نمور و تاریک به کار خود  مشغول بودند از این رو بسیاری از رفتار شناسان بر این باور هستند تغییر محل کار فالگیرها به دلیل مراجعه بیش از اندازه افراد می باشد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که در گذشته بسیاری از افراد بر این باور بودند که تنها زنان به فالگیر ها مراجعه می کنند اما بر اساس تحقیقات میدانی صورت گرفته امروز مردان نیز به فالگیر ها مراجعه می کنند و اعتقاد زیادی به صحبت های بی پایه و اساس آنها نیز دارند که این خود می‌تواند بیانگر تغییر باورها و ارزش های جامعه باشد.

بدیهی است که امروزه افراد تحصیل کرده نیز به فالگیرها مراجعه می‌کنند که این خود می‌تواند نشان از همه گیر شدن مراجعه به فالگیرها و اعتقاد بیش از اندازه مردم به حرف‌های بی‌پایه و اساس این افراد داشته باشد. هر چند در اینجا باید یادآور شد که کاهش روابط میان افراد نیز تاثیر بسزایی در افزایش مراجعه به فالگیرها دارد چرا که روانشناسان معتقد هستند که هرگاه در انجام این روابط میان افراد بنا به دلایل مختلف کاهش یابد به طور حتم می توان انتظار داشت که مراجعه به فالگیرها نیز افزایش یابد به عبارت ساده‌تر کاهش کنترل نظارت اجتماعی خود عاملی برای مراجعه به فالگیرها محسوب می شود.

در پایان باید خاطر نشان کرد که مقابله جدی با فالگیرها و همچنین فرهنگ سازی های لازم برای عدم مراجعه به فالگیر ها خود می تواند عاملی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و خانوادگی شود.
 
 انتهای یاداشت///

 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز