خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران       اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود       نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟        دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود       نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد        جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال در پایان هفته چهارم/ برزیل جای ایران را در صدر گرفت        دریادار خانزادی: ‌ساقط کردن پهپاد آمریکایی جوابی دندان شکن و قابل تکرار است        نامه مجلس به رهبر انقلاب برای استفاده از صندوق توسعه جهت تقویت پالایشگاه‌ها        مالیات حباب سکه را از بین می برد؟       رقابت شدید برای ورود به مدارس غیر انتفاعی       والیبالیست‌ها و سفری تاریخی به شیکاگو        توقف فعالیت نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی گردشگری ایران        در کشور‌های کمتر توسعه یافته از هر ۵ کودک یک کودک کار می‌کند        وصول بیش از ۱۰ هزار میلیاردی از معوقات بانکی        حفظ واحدهای تولیدی موجود، اولویت اصلی وزارت صمت        آمریکا و دارودسته‌اش بدانند ایران تسلیم نمی‌شود        رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم       دهمرده: دولت در زمینه برجام از حالت انفعال خارج شود      
 
آخرین اخبار  

با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم

اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان

ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران

اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟

دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود

نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1398/03/21 1:35:05 AM

نماینده کرمان در شورای عالی استانها:

جلب مشارکت بخش خصوصی موتور محرکه توسعه / اشتغالزایی در بخش خصوصی شتاب گیرد 

مهرداد امینی زاده نماینده مردم کرمان در شورای عالی استانها از لزوم توجه به بخش خصوصی به عنوان موتور محرکه توسعه سخن گفت و افزود: در حال حاضر بیکاری و لزوم اشتغال زایی به عنوان یکی از مهمترین چالشهای توسعه ایی کشور است که با همکاری میان بخش دولتی و بخش خصوصی قابل حل خواهد بود.

جلب مشارکت بخش خصوصی موتور محرکه توسعه / اشتغالزایی در بخش خصوصی شتاب گیرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ امینی زاده با اشاره به چالشهای کمبود اشتغال گفت: در کشور ایران مانند سایر کشورهای دنیا، دولت به تنهایی در زمینه اشتغال موفق نبوده و نیازمند حضور موثر بخش خصوصی در این حوزه است. بدیهی است بخش خصوصی اگر همکاری بخش دولتی را به همراه نداشته باشد؛ قادر به سرمایه گذاری موفق نخواهد بود و با شکست روبرو خواهد شد. بدیهی است بخش خصوصی اگر همکاری بخش دولتی را به همراه نداشته باشد قادر به سرمایه گذاری موفق نخواهد بود و با شکست روبرو خواهد شد. لذا لازمه تحقق این امر مهم یعنی سرمایه گذاری موفق، رشد و توسعه هر منطقه و تولید اشتغال، توسط بخش خصوصی، ایجاد ارتباط نزدیک با نظر مساعد مدیران تاثیرگذار این حوزه است.

سخنگوی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان ها با تاکید بر لزوم تعامل دوطرفه میان دولت و بخش خصوصی گفت: در خصوص این تعامل 2 طرفه طرح چند سوال قابل توجه است که آیا اگر بخش خصوصی جوابگوی انتظارات عمومی و شخصی این مدیران نباشد، با چالش روبرو خواهد شد؟ آیا این همکاری تا آخر مسیر ادامه خواهد داشت؟ آیا بخش خصوصی به منظور بقاء و موفقیت سیستم خود باید در پاره ای موارد  تحت امر بخش دولتی باشد؟ و هزاران اما و اگر دیگر. پاسخ آن ها در وجدان آگاه همه ما روشن است. پاسخ قسمتی از این سوالات قطعاً تعامل سازنده و بیش از پیش این 2 حوزه است که بی شک اگر چنین نباشد طرح با شکست روبرو خواهد شد و پیشرفت، توسعه، سرمایه گذاری و اشتغالی رخ نخواهد داد.
 
امینی زاده با اشاره به لزوم توجه به دغدغه های معیشتی مردم تصریح کرد: با کمی کنکاش در میابیم که برخی مدیران دولتی که به ظاهر دغدغه عموم مردم بخصوص اقشار کم درآمد و مستضعف را دارند.  به جای درنظر گرفتن منافع عمومی جامعه، با سفارش های پشت پرده دغدغه بکارگیری نیروهای خاص مورد نظر خود از قبیل همسر، فرزند و بستگان درجه یک خود را دارند. حال اگر بخش خصوصی به این سفارشات پاسخ منفی بدهد قطعاً دیگر انتظار همکاری موفق بخش دولتی را نخواهد داشت. اگر پاسخ مثبت دهد چه کسی مدیون و پاسخگوی آن قشر از هموطنان است . متاسفانه وصل به سیستم دولتی نیستند و به اصطلاح از بند «پ» نمی توانند استفاده کنند .حال سوالی که در وجدان اگاه هر آزاداندیشی به وجود می آید این است که آیا بستگان درجه یک این مسئولین دلسوز نما، نیازمند واقعی اشتغال اند یا اقشار مستضعف و دور از حاکمیت دولتی؟

نماینده کرمان در شورای عالی استانها با تاکید بر لزوم  اشتغالزایی توسط بخش خصوصی گفت: اگر کسی از پرسنل و یا حتی افراد شهروندان عادی در منطقه مورد سرمایه گذاری به هر دلیلی از این بخش خصوصی گلایه و شکایتی داشته باشد (که قطعا در مسیر کار پیش خواهد آمد ) گلایه خود را می تواند نزد این مسئولان ببرد؟ با کمی تامل در میابیم بخش خصوصی به منظور بقاء و کسب درآمد مجبور به همکاری در این حوزه با این مدیران است ولی چرا برخی مدیران دولتی به محض ورود بخش خصوصی به منطقه ای در بدو امر دغدغه نزدیکان خود را دارند؟

وی تعامل میان بخش خصوصی و متقاضیان اشتغال را ضروری خواند و افزود: قطعاً اگر هر کدام از ما به وجدان آگاه خود مراجعه کنیم به مستندات متعددی از این دست بر خواهیم خورد که شاید پیگیری آنها راه به جایی نخواهد برد؛ چرا که متاسفانه شما نمی توانید مرجعی برای پیگیری پیدا کنید. بخش خصوصی با 2 پاسخ اول اینکه ما بخش خصوصی هستیم و مختار در نحوه بکار گیری نیرو و پاسخ دوم اینکه مجبور به بکار گیری این سفارش شدگان هستیم؛ ذهن همه را متوجه مدیران مورد نظر خواهد کرد.

گفتنی است در روزهای گذشته موضوع خصوصی سازی برخی صنایع در استان کرمان و شهرهای صنعتی کشور موجب شده تا فعالین اجتماعی نسبت به موضوعات خصوصی سازی و اشتغالزایی در این استانها انتقاداتی مطرح کنند.

سمیرا حسن

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز