خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران       اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود       نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟        دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود       نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد        جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال در پایان هفته چهارم/ برزیل جای ایران را در صدر گرفت        دریادار خانزادی: ‌ساقط کردن پهپاد آمریکایی جوابی دندان شکن و قابل تکرار است        نامه مجلس به رهبر انقلاب برای استفاده از صندوق توسعه جهت تقویت پالایشگاه‌ها        مالیات حباب سکه را از بین می برد؟       رقابت شدید برای ورود به مدارس غیر انتفاعی       والیبالیست‌ها و سفری تاریخی به شیکاگو        توقف فعالیت نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی گردشگری ایران        در کشور‌های کمتر توسعه یافته از هر ۵ کودک یک کودک کار می‌کند        وصول بیش از ۱۰ هزار میلیاردی از معوقات بانکی        حفظ واحدهای تولیدی موجود، اولویت اصلی وزارت صمت        آمریکا و دارودسته‌اش بدانند ایران تسلیم نمی‌شود        رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم       دهمرده: دولت در زمینه برجام از حالت انفعال خارج شود      
 
آخرین اخبار  

با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم

اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان

ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران

اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟

دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود

نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1398/02/30 1:48:04 AM

عربستان و امارات تلاش می‌کنند تقابل فیزیکی بین ایران و آمریکا ایجاد کنند/ تهران با خویشتن‌داری اهداف ریاض را برای جامعه جهانی مشخص کند 

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: امروز نقش تخریبی عربستان علیه ملت‌های اسلامی و عربی کاملا محرز است و آمریکا هم با زیرکی کامل از طریق بزرگنمایی ادعای خطر ایران سعی می‌کند به اهدافش در منطقه رسیده و دلارهای نفتی عربستان را به خزانه‌های ایالات متحده سرازیر کند و این سیاست شناخته شده آمریکا مخصوصا در سه سال اخیر است که این کشور ۵۰۰ میلیارد دلار از عربستان باج گرفته است.

عربستان و امارات تلاش می‌کنند تقابل فیزیکی بین ایران و آمریکا ایجاد کنند/ تهران با خویشتن‌داری اهداف ریاض را برای جامعه جهانی مشخص کند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، حسن هانی‌زاده  با اشاره به خبر برگزاری نشست سران عرب در تاریخ ۳۰ می به دعوت و میزبانی عربستان سعودی، در ارزیابی تحرکات و اقدامات این کشور و امارات متحده عربی در ایجاد تنش در منطقه خاورمیانه گفت: عربستان و امارات دو کشوری هستند که در تشکیل تنش‌های منطقه‌ای و ایفای نقش تخریبی در کشورهای محور مقاومت نقش مهمی ایفا کرده اند.

وی ادامه داد: عربستان در طول ۸ سال بحران سوریه به دستور آمریکا ۶۰ میلیون دلار هزینه کرده است. نقش تخریبی عربستان در عراق، سوریه و حمله و کشتار مردم یمن جزئی از سیاست‌های تخریبی این کشور است. بنابراین عربستان بدون توجه به پیامدهای ناشی از تقابل با محور مقاومت و ایران سعی می‌کند پای آمریکا و اسرائیل را به منطقه باز کند. 

وی افزود: عربستان و امارات در تلاش هستند تا نوعی تقابل فیزیکی بین ایران و آمریکا به وجود بیاورند؛ یعنی در حالی‌که آمریکا هرگز تمایل به ورود جنگ با ایران ندارد، عربستان تعهد می‌کند هزینه‌های جنگ احتمالی را پرداخت کند. 

این کارشناس مسائل منطقه گفت: با این حال شاهد هستیم که عربستان در سال‌های اخیر در همه سیاست‌های خود شکست خورده و آمریکا هم توانست از طریق مانورهای سیاسی باج‌های کلانی از این کشور و امارات بگیرد و به آنها سلاح‌های پیشرفته بفروشد.

وی ادامه داد: در همین راستا به نظر می‌رسد عربستان سعی می‌کند پای اسرائیل را به کشورهای حوزه خلیج‌فارس باز کند و از طریق ارائه طرح‌هایی که به ضرر ملت‌های عربی و نفع رژیم صهیونیستی است، خود را به لابی صهیونیست نزدیک کند. در حال حاضر مساله «معامله قرن» یکی از طرح‌هایی است که به وسیله محمد بن‌سلمان،‌ ولیعهد عربستان سعودی به رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر اسرائیل ارائه شده که هدفش تضییع بیش از پیش حقوق ملت فلسطین است. 

این کارشناس مسائل منطقه افزود: امروز نقش تخریبی عربستان علیه ملت‌های اسلامی و عربی کاملا محرز است و آمریکا هم با زیرکی کامل از طریق بزرگنمایی ادعای خطر ایران، سعی می‌کند به اهدافش در منطقه رسیده و دلارهای نفتی عربستان را به خزانه‌های ایالات متحده سرازیر کند و این سیاست شناخته شده آمریکا مخصوصا در سه سال اخیر است که این کشور ۵۰۰ میلیارد دلار از عربستان باج گرفته است. 

هانی‌زاده در خصوص توان عربستان سعودی برای همراه کردن سایر کشورهای عربی و ایجاد ائتلاف علیه تهران در نشست ۳۰‌می گفت: در حال حاضر کشورهای عربی به سه گروه تقسیم شده‌اند؛ گروه اول که نیازمند کمک‌های مالی عربستان سعودی هستند از سیاست‌های این کشور دفاع می‌کنند و ریاض هم کمک‌های مالی قابل توجهی را به آنها اختصاص می‌دهد. گروه دوم کشورهای بی‌طرفی هستند که سعی می‌کنند در سیاست‌های عربستان دخالت نداشته باشند و گروه سوم هم مخالف سیاست‌های این کشور و حامی محور مقاومت و تهران هستند. 

وی ادامه داد: باید بدانیم که عربستان این ظرفیت مالی را دارد که بخشی از کشورهای عربی را با خود همراه کند و به همین دلیل هم شاید بتواند ۵ تا ۶ کشور عربی را در ائتلاف خود جای دهد اما از سوی دیگر هم در حال حاضر شورای همکاری خلیج فارس به دلیل اختلافات عربستان با قطر و پادشاهی عمان در آستانه فروپاشی قرار گرفته ولی عربستان سعی می‌کند با همه این شرایط، حوزه نفوذ خود را در اتحادیه عرب گسترش دهد.

این کارشناس سیاست خارجی در رابطه با نقش و وظیفه تهران در این برهه زمانی گفت: جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ سیاست‌های هوشمندانه و خویشتن‌داری سعی می‌کند اهداف عربستان را برای جامعه جهانی مشخص کند و تاکنون هم موفق بوده است.

وی افزود: عربستان در حال حاضر به دلیل کشتار مردم یمن و همراهی با گروهک‌های تروریستی به شدت در میان ملت‌های اسلامی مورد نفرت عمومی قرار گرفته و بعد از قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار مطرح عرب و اعدام ۳۷ جوان بی‌گناه شیعه، منزوی شده و البته با اقدامات مالی سعی می‌کند از این انزوا خارج شود.

وی ادامه داد: ایران هم سیاست‌های خاص خود را دارد و با همراهی با کشورهای منطقه و تبیین سیاست‌های ضدانسانی عربستان سعی در انزوای آل سعود دارد.    
انتهای خبر///

منبع، ایلنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز