خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران       اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود       نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟        دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود       نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد        جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال در پایان هفته چهارم/ برزیل جای ایران را در صدر گرفت        دریادار خانزادی: ‌ساقط کردن پهپاد آمریکایی جوابی دندان شکن و قابل تکرار است        نامه مجلس به رهبر انقلاب برای استفاده از صندوق توسعه جهت تقویت پالایشگاه‌ها        مالیات حباب سکه را از بین می برد؟       رقابت شدید برای ورود به مدارس غیر انتفاعی       والیبالیست‌ها و سفری تاریخی به شیکاگو        توقف فعالیت نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی گردشگری ایران        در کشور‌های کمتر توسعه یافته از هر ۵ کودک یک کودک کار می‌کند        وصول بیش از ۱۰ هزار میلیاردی از معوقات بانکی        حفظ واحدهای تولیدی موجود، اولویت اصلی وزارت صمت        آمریکا و دارودسته‌اش بدانند ایران تسلیم نمی‌شود        رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم       دهمرده: دولت در زمینه برجام از حالت انفعال خارج شود      
 
آخرین اخبار  

با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم

اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان

ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران

اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟

دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود

نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1398/02/29 6:51:38 AM

تحلیلگر آلمانی: مردم ایران پشت سر رهبری هستند؛ آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند تحلیلگر آلمانی: مردم ایران پشت سر رهبری هستند؛ آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند  

یکی از تحلیلگران معروف آلمانی با خطرناک ارزیابی‌کردن سیاست ترامپ در قبال ایران گفت که آمریکا همه مخالفان خود را تروریست قلمداد می‌کند.

تحلیلگر آلمانی: مردم ایران پشت سر رهبری هستند؛ آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند تحلیلگر آلمانی: مردم ایران پشت سر رهبری هستند؛ آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، از سیاستمداران سابق آلمان که امروز به‌عنوان یک تحلیلگر و روزنامه‌نگار معروف در این کشور فعالیت می‌کند در گفتگویی با روزنامه اتریشی "کوریر" به مسئله مناقشات در خاورمیانه و نقشی که آلمان می‌تواند ایفا کند پرداخته گفت: ما در آلمان یک قانون اساسی داریم که دقیقاً به ما می‌گوید کی اجازه داریم جنگی را هدایت کنیم و از این رو ما همچنین در جنگ عراق که در سال 2003 آغاز شد مشارکت نکردیم چرا که این جنگ یک تجاوز محسوب شده و از نظر قوانین ما ممنوع بود.وی در ادامه گفت: اما در افغانستان گفته می‌شود که از آزادی آلمان دفاع می‌شود و ما برای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر مبارزه می‌کنیم و این واقعیت ندارد. در افغانستان این طور گفته نشد که این جنگ از دلایل جغرافیایی برای آمریکایی‌ها شکل گرفت چرا که از آنجا می‌توانستند بر چین و کل شرق تسلط یابند. بلکه ما گفتیم که می‌خواهیم به دختربچه‌های افغانی کمک کنیم تا دوباره بتوانند به مدرسه بروند. و وقتی امروز از یک سیاستمدار (غربی) سؤال می‌شود که وضعیت دختربچه‌های مدرسه‌ای افغان امروز چگونه است دقیقاً در این باره اطلاعی ندارند چرا که علاقه‌ای به این مسئله ندارند، این یک ریاکاری صرف بود.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به اینکه بسیاری از جنگ‌هایی را که آمریکا به‌راه انداخته تجربه کرده همچنین گفت: در حال حاضر من در سیاست خارجی تجاوزکارانه آمریکا خطری بزرگ می‌بینم.

تودنهوفر در ادامه درباره این مسئله که اسد در دسامبر سال 2015 از مرکل خواسته بود که برای روند صلح در کشورش میانجی‌گری کند نیز گفت: ما مدتهای طولانی دراین‌باره بحث کردیم که چه‌کسی در راه صلح ایستادگی می‌کند. او در نامه‌ای به مرکل با تأکید بر اینکه نمی‌تواند کناره‌گیری کند اعلام کرد که خواهان صلح است. من فکر می‌کنم که مشاور امنیتی مرکل در آن زمان با مشاور امنیتی اوباما صحبت کرده است. اما آمریکایی‌ها از هر گونه تلاش برای صلح در سوریه جلوگیری کردند. غرب این هدف را در منطقه دنبال می‌کند که در این کشور نفوذ اصلی را حتی با حمایت از شورشیان و متأسفانه جنبش‌های تروریست به دست آورد، حتی یک مکالمه ضبط‌شده از "جان کری"، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا وجود دارد که گفته است؛ "ما عمداً داعش را قدرتمند کرده‌ایم تا اسد را تضعیف کنیم".

تودنهوفر در پاسخ به این پرسش که "ترامپ می‌گوید داعش شکست خورده است و آیا شما با این نظر موافقید؟" گفت: نه اصلاً این طور نیست. داعش یک ایدئولوژی است و ما نمی‌توانیم بر ایدئولوژی شلیک کنیم. این ایدئولوژی وحشتناک داعش مانند همه ایدئولوژی‌های تروریستی دیگر از طریق بی‌عدالتی‌های واقعی ایجاد شده است. ما باید یک گروه تروریستی را با سختی، درایت و عقل و عدالت شکست دهیم. حدود 15 هزار جنگنده داعش در دو کشور سوریه و عراق حضور دارند که از بین آن‌ها سه هزار نفر کشته شده و بقیه هم ناپدید شده‌اند و می‌توانند با عنوان دیگری دوباره به‌پا خیزند.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به مسئله ایران پرداخته درباره ادعای آمریکا که ایران از تروریست‌ها حمایت می‌کند نیز گفت: آمریکایی‌ها هر مخالف خود را تروریست می‌نامند. حزب‌الله لبنان گروهی است که در خارج هیچ کشوری را هدف حمله قرار نداده است. وقتی شما هر مخالفی را متهم به تروریسم کنید دیگر نمی‌توانید با هیچ کس صحبت کنید.

این کارشناس برجسته آلمانی درباره موضوع ایران نیز گفت: سیاست ترامپ در قبال ایران بسیار خطرناک است. ایران یک کشور سرفراز است و مردم آن پشت سر رهبری هستند، آن‌ها نمی‌خواهند از طرف آمریکا مورد آزار و اذیت و خشونت قرار گیرند.

"تودنهوفر" همچنین تأکید کرد: بخش اعظمی از کشورهایی که ما حالا از آن‌ها شکایت داریم از طرف غرب حمایت شده‌اند. سیاستمداران و پادشاهانی که در غرب اعتبار ندارند از آمریکا پول می‌گیرند.

انتهای خبر///

منبع، تسنیم


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز