خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان       یمن سفیر فوق‌العاده در ایران تعیین کرد       حل مشکلات تهران در کوتاه مدت راهی جز همراهی مردم ندارد       نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی       خبرنگاران ضامن استیفای حق شهروندی «نظارت بر شهر»       اجرایی شدن فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و سند تحول قضائی        ​جای خالی مد اسلامی ایرانی در طراحی لباس داخلی       نمای ساختمان‌ها؛ حقوق شهروندی یا حقوق مدیران شهری؟!       جزئیات بزرگ‌ترین عملیات یمن علیه عربستان؛ پالایشگاه سعودی نزدیک مرز امارات هدف 10 پهپاد       ادامه تلاش آمریکا برای توقیف گریس1        بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا       امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور       ارتش یمن تجمع مزدوران سعودی در استان عسیر را با موشک زلزال 1 هدف قرارداد       نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است      
 
آخرین اخبار  

مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد

بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد

موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها

دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد

درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/02/25 6:50:51 AM

سایه راست‌ افراطی بر انتخابات پارلمان اروپا/ شاهد ظهور «ناسیونالیسم تهاجمی» در قاره‌ سبز هستیم  

سایه راست‌ افراطی بر انتخابات پارلمان اروپا/ شاهد ظهور «ناسیونالیسم تهاجمی» در قاره‌ سبز هستیم

سایه راست‌ افراطی بر انتخابات پارلمان اروپا/ شاهد ظهور «ناسیونالیسم تهاجمی» در قاره‌ سبز هستیم


پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، «علی بیگدلی» تحلیلگر مسائل اروپا در تشریح آخرین وضعیت فضای اروپا در آستانه انتخابات پارلمان اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: فضای عمومی قاره سبز به دلیل اینکه طی انتخابات‌های اخیر احزاب سنتی و جریان‌های اصلی دچار شکست‌های متعدد شده‌اند و با ناکامی روبه‌رو هستند، به شدت پیچیده و مبهم است. واقعیت این است که ناکامی‌ احزاب مذکور طی این مدت به گونه‌ای بوده که موجب رشد جریان راست افراطی در کشورهای اروپایی شده؛ به عنوان مثال در اسپانیا، ایتالیا، سوئد و غیره این احزاب توانسته‌اند بر خلاف گذشته خیزش‌های چشمگیر داشته باشند. این روند به خوبی گواه آن است که اوضاع و احوال در اروپا وخیم است و این فضا باعث رشد جریان راست افراطی در این اوضاع و احوال می‌شود. تا جایی که رئیس جمهوری فرانسه هم اخیراً به این موضوع اشاره کرده بود که نشانگر خطرهای پیوسته راست افراطی در اروپا است.

وی ادامه داد: ماکرون اخیراً اظهار کرده بود که راست افراطی می‌تواند برای ما (اروپا) بسیار خطرناک باشد اما در ادامه به مخاطبان خود، رسانه‌ها و حتی سیاستمداران فرانسه رسماً اعلام می‌کند که نباید بیش از حد به این موضوع دامن زد. این دقیقاً نشان می‌دهد که پاریس عامل اصلی رشد راست افراطی در اروپا را «دونالد ترامپ» می‌داند اما در وضعیت کنونی نمی‌توانند مقابل آن بایستند یا آن را به صورت علنی بازگو کنند. این روند را به خوبی در مساله جلیقه‌زردها به چشم می‌بینیم؛ تا جایی که مارین لوپن رهبر جبهه ملی فرانسه مو به مو از این جنبش به نفع خود بهره‌برداری می‌کند و امید دارد که بتواند از این طریق فشار حداکثری بر الیزه وارد کند. من بر این عقیده هستم که اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به پیروزی دست پیدا کند بدون تردید او و سایر رهبران و خط‌شکنان راست افراطی در اروپا حرف برای گفتن خواهند داشت و راست افراطی در قاره سبز تقویت می‌شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به خیزش راست افراطی در سایر کشورهای اروپایی و تاثیر آن بر انتخابات آتی پارلمان اروپا، گفت: کشورهایی مانند هلند، سوئد و مجارستان هم اکنون درگیر مشکل راست افراطی هستند. من معتقدم که آلمان (بعد از مرکل) و فرانسه‌ (پس از ماکرون) بیش از وضعیت فعلی اسیر راست افراطی خواهد شد. باید توجه داشت که پیروزی راست افراطی در قاره سبز عامل‌های زیادی دارد. نخست، ایدئولوژی بیگانه‌ستیزی و مخالفت آنها با اسلام است که می‌تواند جامعه هدف آنها را گسترش و نفرات زیادی را به سمت آنها جذب کند. دوم اینکه آنها بدون قد و شرط به دنبال خروج از اتحادیه اروپا هستند تا جایی که رهبر راست‌های افراطی در هلند اخیراً اعلام کرده بود که ماندن در اتحادیه اروپا بسیار خطرناک و حتی خیانت به حساب می‌آید. از این منظر این تفکر نه تنها برای جهان بلکه برای تمام کشورهای اروپایی بسیار خطرناک است و می‌تواند باعث فروپاشی اتحادیه اروپا شود.

بیگدلی افزود: من نمی‌گویم که انتخابات پارلمان اروپا توسط جریان راست افراطی در کشورهای اروپایی تسخیر یا بایکوت می‌شود بلکه معتقدم این جریان به شدت در حال بیدار شدن است و می تواند تبعات زیادی برای اروپا و جهان داشته باشد. در آستانه انتخابات پارلمانی شاهد به راه افتادن «ناسیونالیسم تهاجمی» هستیم. آنها مثلاً به تفکر و منافع ملی بیش از هر چیز اهمیت می‌دهند و در همین راستا اتحادیه اروپایی را یک نهاد کاملاً ناموفق به حساب می‌آورند. حال شما فرض کنید که این جریان وارد پارلمان اروپا شود و در نهادی که به عنوان مقنن قاره اروپا شناخته می‌شود، دست به وضع قانون بزنند. به عنوان مثال شخصی مانند «نایجل فاراژ» که قبلاً رهبر حزب یوکیپ بریتانیا بود و اساساً قائله برگزیت را خودش به راه انداخت، هم اکنون در تلاش است تا از طریق انتخابات پارلمان اروپا وارد این نهاد اروپایی شود؛ مشخص است با ورود این افراد چه اتفاقی خواهد افتاد.وی در پایان خاطرنشان کرد: باید متوجه بود که انتخابات امسال پارلمان اروپا به شدت فضای ملتهب و مه‌آلودی را برای مردم سراسر کشورهای اروپایی به وجود آورده. آنها نمی‌دانند به چه کسی اطمینان کنند و در این بین بسیاری از نامزدها (خصوصاً جریان راست افراطی) بر روی موج‌ها سوار شده‌اند و این به راحتی می تواند عوام را سر کار بگذارد. معتقدم که راست رافراطی در اروپا به راحتی می‌تواند زمینه‌ساز بروز و ظهور فاشیسم شود و این یک پدیده خطرناک از پس از جنگ جهانی دوم در اروپا به حساب می‌آید. این جریان اگر در انتخابات پارلمان اروپا نتواند اکثریت را به دست بگیرد بدون تردید در آینده در انتخابات‌های ریاست جمهوری و پارلمانی کشورهای اروپایی زهر خود را خواهد ریخت. 

انتهای خبر///

منبع؛ ایلنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز