خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان       یمن سفیر فوق‌العاده در ایران تعیین کرد       حل مشکلات تهران در کوتاه مدت راهی جز همراهی مردم ندارد       نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی       خبرنگاران ضامن استیفای حق شهروندی «نظارت بر شهر»       اجرایی شدن فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و سند تحول قضائی        ​جای خالی مد اسلامی ایرانی در طراحی لباس داخلی       نمای ساختمان‌ها؛ حقوق شهروندی یا حقوق مدیران شهری؟!       جزئیات بزرگ‌ترین عملیات یمن علیه عربستان؛ پالایشگاه سعودی نزدیک مرز امارات هدف 10 پهپاد       ادامه تلاش آمریکا برای توقیف گریس1        بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا       امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور       ارتش یمن تجمع مزدوران سعودی در استان عسیر را با موشک زلزال 1 هدف قرارداد       نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است      
 
آخرین اخبار  

مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد

بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد

موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها

دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد

درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/02/19 7:17:48 AM

نماینده همدان در شورای عالی استانها:

شوراها در خطر دولتی شدن قرار دارد / تمرکزگرایی موجب کاهش اختیارات و کارکردهای شورا ست 

حمید بادامی نجات نماینده مردم همدان در شورای عالی استانها دولتی شدن شوراها را پیامد تصویب لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهری خواند و افزود: تصویب لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده در مجلس، شهرداری‌ها را دولتی و ماهیت شوراها را بی‌اثر می‌کند که به‌هیچ ‌وجه قابل توجیه نیست.

شوراها در خطر دولتی شدن قرار دارد / تمرکزگرایی موجب کاهش اختیارات و کارکردهای شورا ست


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، حمید بادامی نجات نماینده استان همدان در شورای عالی استان‌ ها با انتقاد از طرح لایحه اصلاح قانون مالیات گفت: پیش‌نویس ارسالی از سوی دولت دارای اشکالات جدی است که متأسفانه برخلاف وعده کمیسیون اقتصادی مجلس در زمینه رفع ایرادات، این مهم انجام نپذیرفت.

 نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر همدان با دعوت از نمایندگان شوراها برای هوشیاری نسبت به کاهش اختیارات گفت: انتظار می‌رود مجمع نمایندگان استان با هوشیاری کامل به کمک و یاری مدیریت شهری و روستایی بشتابند. شورای عالی استان‌ها و شوراهای اسلامی و شهرداران کلان‌شهرها نسبت به ارسال نظر کمیسیون اقتصادی به مجلس ابراز نگرانی شدیدی دارند که به ‌طور قطع بسیاری از موارد این مهم، ضربه بزرگی به پیکر شهرداری‌ها خواهد زد.

بادامی نجات با اشاره به پیشنهاد قبلی شورای عالی استانها گفت: پیشنهاد شورای عالی استان‌ها بر این بود تا لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها که مرحله نهایی خود را در مجلس طی کرده، دولت هم در بودجه 98 لحاظ داشته و پس از لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده تنظیم و تقدیم مجلس شده است، بر لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده مقدم شود و دوم اینکه لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده از دستور مجلس خارج یا موارد پیشنهادی اصلاح شود. در لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها دقیقاً نظرات شوراها لحاظ شده؛ اما در لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده، پیش‌نویس ارسالی از سوی دولت دارای اشکالات جدی است که متأسفانه برخلاف وعده کمیسیون اقتصادی مجلس در زمینه رفع ایرادات، این مهم انجام نپذیرفت.

 نماینده استان در شورای عالی استان‌ها و نایب‌رئیس شورای شهر همدان خطاب به نمایندگان مجلس اظهار کرد: در صورت تصویب کلیات لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده در صحن مجلس و ورود نمایندگان به محتوا و تصویب نظرات کمیسیون اقتصادی مجلس، فاجعه‌ای ملی در خصوص اختیارات شوراها برای وضع عوارض و همچنین بحران ساختاری برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌ویژه در حوزه برچیدن عوارض و مالیات صورت خواهد گرفت. واقعیت این است که در جمع‌بندی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به هیچ‌یک از تذکرات، مکاتبات، وعده‌ها و توافقات عمل نشده است که این امر نه‌تنها شرایط خوبی را برای شوراها و مدیریت‌های شهری و روستایی به ارمغان نخواهد آورد، زنگ خطری برای منطقه و مردمان شهر و روستاهاست.

بادامی نجات این لایحه را موجب تمرکز گرایی دولت خواند و افزود: با تأکید بر اینکه جمع‌بندی کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن مغایرت باسیاست‌های کلی نظام در حوزه اقتصاد مقاومتی و اصل 44 موجب تمرکزگرایی شدید دولت شده و شوراها به‌عنوان نهادی تشریفاتی تبدیل خواهند شد. شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هم به‌عنوان نهادهای دولتی تلقی خواهند شد و 60 درصد درآمد این 2 نهاد کاهش خواهد یافت. درمجموع جمع‌بندی و گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص لایحه فوق‌الذکر، اساس «استقلال شهرداری‌ها و دهیاری‌ها» و همچنین «کارکردهای شوراهای شهر» از بین خواهد رفت.

 نماینده مردم همدان در شورای عالی استان‌ ها با اشاره به تمرکز بر حوزه های انتخابیه گفت: تمام نمایندگان مجلس باید نسبت به شهرداران و دهیاران حوزه انتخابیه خود توجه داشته باشند که اگر آن قسمت از عوارض مربوط به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها حذف و تبدیل به مالیات شود، هیچ کمکی در نحوه توزیع نخواهد داشت؛ بلکه بخش اعظم درآمدهای آنان نیز حذف خواهد شد. دولت و مجلس باید از این انحراف ساختاری و فاجعه ملی با همدلی و همگرایی جلوگیری کنند. نمی‌توان بدون توجه به ساختار اداره شهرها و روستاها و سوابق گذشته آن در کشور؛ نسخه‌‌ای پیچید که اساس کارکرد و فعالیت آنان را مخدوش کرد.

 گفتنی ست طی روزهای گذشته طرح لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و عوارض توسط دولت در مجلس شورای اسلامی و احتمال تصویب آن، موجب انتقاد نمایندگان شورای عالی استانها بر کاهش اختیارات شورا و شهرداری ها شده که استادنیوز در گزارشی به آن خواهد پرداخت.
سمیرا حسن

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز