خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مستقل دانستن عاملی برای رونق نیافتن صنعت       وام رهن مسکن؛ سم یا پادزهر؟!       مهریه معضل جامعه امروز       آتش‌نشانان پشت درهای بسته ساختمان‌های ناایمن       ایران حملات تروریستی به قندهار و کابل را محکوم کرد        برخورد با سایت‌های غیرمجاز در حوزه میراث‌فرهنگی        رونق تولید راهبرد قطعی ایران       جلسه غیرعلنی مجلس درباره یارانه‌ها        وزرای نیرو و دفاع به نمایندگان پاسخ می‌دهند        ظریف: حضور آمریکا در هر نقطه جهان باعث بی ثباتی است        واکنش کاخ سفید به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران        واکنش ترامپ به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران        ظریف: مگر در آمریکا انقلاب شده که زیر همه توافقات زده‌اند؟!        نصرالله: آمریکا قادر به تحمیل جنگ نظامی علیه ایران نیست        هشدار برای تهرانی‌ها/ ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و وارد نشدن به محدوده قرمز        بلومبرگ: ارزش ریال ایران با وجود تحریم‌های آمریکا ۳۰ درصد بالا رفت        روسیه: آمریکا مزدوران را جایگزین نیروهایش در سوریه می‌کند       نیویورک تایمز: جنگ یمن به باتلاقی برای بن سلمان تبدیل شده است       در نشست وزیر کار با خانه تئاتری‌ها چه گذشت؟       هشدار درباره وضعیت سلامتی شیخ ابراهیم زاکزاکی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جمعی از دانشجویان در حمایت از «شیخ زکزاکی» مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

جمعی از دانشجویان در حمایت از «شیخ زکزاکی» مقابل وزارت خارجه تجمع کردند

جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از شهریور ماه

جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی اعلام شد/آغاز ثبت‌نام از شهریور ماه

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد

اعلام زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام زمان مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد

برنامه محوری و شور و نشاط آموزشی دو رکن آینده ساز دانشگاه است

برنامه محوری و شور و نشاط آموزشی دو رکن آینده ساز دانشگاه است

ایجاد سامانه جامع خرید و فروش مواد مازاد شیمیایی، بیولوژیکی و تجهیزات آزمایشگاهی

ایجاد سامانه جامع خرید و فروش مواد مازاد شیمیایی، بیولوژیکی و تجهیزات آزمایشگاهی

ابلاغ آئین‌نامه پیشگیری از تخلفات علمی تا هفته آینده/ علل افزایش داوطلبان کنکور امسال

ابلاغ آئین‌نامه پیشگیری از تخلفات علمی تا هفته آینده/ علل افزایش داوطلبان کنکور امسال


معرفی آثار اساتید  


 

1398/02/15 3:33:03 AM

خداحافظی با خاموشی های تابستانه 

در تابستان سال گذشته وجود خاموشی های پی در پی و با برنامه ریزی قبلی به یکی از مشکلات اساسی شهروندان تبدیل شده بود به گونه ای که مسوولان امر برای جلوگیری از اين امر تدابیر ویژه ای اندیشند

خداحافظی با خاموشی های تابستانه


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، سرویس اقتصادی: با توجه به بارش های اخیر و تامین منابع نیروگاه های برق آبی انتظار می رود در تابستان سال جاری مشکل خاموشی دیگر نداشته باشیم.
گفتنی است در تابستان سال گذشته وجود خاموشی های پی در پی و با برنامه ریزی قبلی به یکی از مشکلات اساسی شهروندان تبدیل شده بود به گونه ای که مسوولان امر برای جلوگیری از اين امر تدابیر ویژه ای اندیشند و برای بروز هر گونه نگرانی قول مساعد عدم قطع شدن برق در تابستان سال جاری را دهند هر چند شرایط جوی نیز کمک مساعدی به مسوولان کرد تا به توانند به وعده خود عمل کنند.
به طور کلی باید در نظر داشت یکی از مهم ترین دلایل خاموشی های تابستان سال گذشته را می توان در کمبود آب  و  کم کاری نیروگاه های آبی جستجو کرد مشکلی که امسال به یقین با آن مواجه نخواهیم شد.
آنچه مسلم است امروزه بنا به دلایل مختلف در تولید برق با مشکل مواجه هستیم که مهم ترین آن را می توان در عدم سرمایه گذاری مناسب در زیر ساخت های نیروگاه ها و همچنین نبود امکان بهره برداري از سدهاي آبي مي باشد كه اين موارد خود در توليد برق مشكلات عديده اي را ايجاد كرده اند اما اين در حالي است كه در كشورهاي ديگر امكان توليد برق بسيار گسترده تر مي باشد چرا كه از كوچك ترين امكانات براي توليد برق استفاده مي كنند.
از سوي ديگر بايد خاطر نشان كرد كه برخي از كارشناسان ارزان بودن برق و استفاده بيش از اندازه برق را از مشكلات مهم صنعت برق كشور مي دانند و بر اين باور هستند كه در كشورهاي ديگر به دليل قيمت بالاي برق مردم در مصرف صرفه جويي بيشتري دارند هر چند اين توجيه شايد درست به نظر برسد اما بايد توجه داشت كه با توجه به امكانات فراوان توليد برق در كشور نمي توان ارزاني برق را دليلي خاموشي هاي سال گذشته دانست و بهانه تامين برق مورد نياز قيمت برق را افزايش داد.
راهكارهاي مناسب جلوگيري از خاموشي در تابستان
 
پر واضح است كه براي مديريت مصرف و جلوگيري از خاموشي در تابستان مي توان به وسیله مدیریت مصرف، بهسازی، کاهش تلفات و  همچنين افزایش توان نیروگاه‌ها به راحتي تابستان را سپری کرد به گونه اي كه هيچ گونه خاموشي نيز نداشته باشيم.
مغفول ماندن نيروگاه هاي برق آبي
 
همان گونه كه مي دانيم در كشور نيروگاه هاي برق آبي متعدد و مناسبي داريم به دليل بارش هاي اخير به راحتي مي توان از آنها استفاده كرد چرا كه بر اساس آمار موجود ایران در سال ۲۰۱۷ توانسته است با بهره‌برداری از ۵۲۰ مگاوات واحدهای جدید برق‌آبی در میان کشورهای پیشتاز این بخش قرار بگیرد و رتبه هفتم جهان را به لحاظ افزایش ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی به خود اختصاص بدهد.
بايد در نظر داشت هر چند بارش‌های اخیر وضعیت شبکه برق را بهبود بخشيده است، اما این مهم بدین معنی نیست که طرح‌های تولیدی برق  متوقف شود.
در پايان بايد خاطر نشان كرد  كه پيش بيني مي شود امسال سال بهتری برای نیروگاه‌های برق آبی ایران باشد، هر چند در اين ميان بسياري از كارشناساسن بر اين باور هستند که نباید حل بحران خاموشی را متکی به نیروگاه‌های برق‌آبی دانست چراکه این نیروگاه‌ها وابستگی زیادی به آب دارند و موضوع آب نیز تنش چندین ساله ایران است که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز