خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان       یمن سفیر فوق‌العاده در ایران تعیین کرد       حل مشکلات تهران در کوتاه مدت راهی جز همراهی مردم ندارد       نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی       خبرنگاران ضامن استیفای حق شهروندی «نظارت بر شهر»       اجرایی شدن فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و سند تحول قضائی        ​جای خالی مد اسلامی ایرانی در طراحی لباس داخلی       نمای ساختمان‌ها؛ حقوق شهروندی یا حقوق مدیران شهری؟!       جزئیات بزرگ‌ترین عملیات یمن علیه عربستان؛ پالایشگاه سعودی نزدیک مرز امارات هدف 10 پهپاد       ادامه تلاش آمریکا برای توقیف گریس1        بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا       امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور       ارتش یمن تجمع مزدوران سعودی در استان عسیر را با موشک زلزال 1 هدف قرارداد       نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است      
 
آخرین اخبار  

مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد

بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد

موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها

دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد

درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/27 10:17:41 PM

سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری تهران:

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق 

علی نیازی مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری تهران در جریان نشست مدیران سرمایه گذاری شهر تهران از انعقاد سه هزارمیلیارد تومان قرارداد و جلب مشارکت مردمی و سرمایه گذاری در توسعه شهر در سال گذشته خبر داد و افزود: لازم است تجربه های موفق مناطقی همچون منطقه17به سایر مناطق و سازمانها منتقل شود تا مسیر توسعه شهر هموار شود.

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین  شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، نیازی  با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه بر جذب  سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: سال گذشته برای شهرداری تهران سال پر تلاطمی بود. در این سال تغییر سه شهردار و دو سرپرست برای شهرداری سبب شد تا برخی مشکلات به وجود آید اما علی رغم همه این مشکلات، سال خوبی در سرمایه گذاری و جلب مشارکت بود که بایست این روند ادامه پیدا کند.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری با اشاره به سنجش فعالیت مشارکتی گفت: پیشرفت سازمان سرمایه گذاری بر اساس دو معیار سنجیده می شود که حجم قراردادهای سرمایه گذاری بر اساس مقدار و میزان به همراه فروش پروژه های مشارکتی دومعیار اصلی سنجش است. بر اساس این معیارها عملکرد سازمان قابل قبول بوده است.

نیازی با اشاره به عقد قرارداد مشارکتی به ارزش سه هزار میلیارد تومان گفت: در سال97 نزدیک به سه هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری و مشارکت منعقد شده که بخشی از آن محقق شده و بخشی دیگر پس از طی مراحل مقدماتی در زمانهای بعد محقق خواهد شد.

وی افزایش میزان مشارکت و سرمایه گذاری را در پیشبرد اهداف توسعه ای شهر موثر خواند و تصریح کرد: میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت در پروژه ها نسبت به سال قبل 60برابر شده و در مقایسه با سال 94 بیشتر از 50برابر شده که این میزان سرمایه گذاری می تواند اهداف توسعه ای در شهر تهران را محقق نموده و جهش خوبی را برای شهر رقم بزند.

نیازی با تاکید بر فعالسازی ظرفیتهای شهر گفت: علی رغم همه پیشرفتها و انفاقات خوبی که رخ داده باید گفت که استعداد سازمان سرمایه گذاری وظرفیت جلب مشارکت، بیشتر از این میزان است و هنوز با ایده آل فاصله داریم.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری شهر تهران با اشاره به میزان درآمدهای شهرداری تهران گفت: درآمدهای پایدار شهرداری به اندازه حقوق و دستمزد کارکنان است. اگر بخواهیم هزینه های توسعه و نگهداشت را تامین کنیم باید از روشهای جلب سرمایه استفاده کنیم.

نیازی با بیان آنکه قصد شهرفروشی نداریم گفت: نمی خواهیم برای اداره شهر، شهر فروشی کنیم. پس باید به دنبال راهکارهای جایگزین برای تامین درآمد باشیم. منابع درآمدی جدید همین سرمایه گذاری و جلب مشارکت است که خوشبختانه روند خوبی داشته و هم اکنون با همراهی شورای محترم شهر تهران، نتایج خوبی حاصل آمده است.

وی با اشاره به همراهی شورای شهر در رفع موانع سرمایه گذاری گفت: مهلت مقرر ارائه لایحه سرمایه گذاری در اردیبهشت ماه است که با تصویب و کمک شورای محترم پنجم، گام جدی در پیشبرد اهداف برداشته می شود که مهمترین آن، تغییر رویکرد سرمایه گذاری و مشارکت مردمی است.

نیازی فرصت شناسی برای جلب مشارکت را ضروری خواند و افزود: برای جلب مشارکت سرمایه گذار باید موانع را رفع کرد و فرصتهای خوب برای جلب سرمایه ایجاد کرد که شهرداری منطقه17تهران در این زمینه کارنامه موفقی داشته و در یکی از کوچکترین مناطق تهران توانسته بیشتر از 140میلیارد تومان قرارداد مشارکتی منعقد کند که تجربه بسیار موفقی است.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری با تاکید بر انتقال تجربیات موفق گفت: باید هم افزایی بین مدیران صورت گیرد تا تجربیات موفق در مناطق مختلف در زمینه فرصت سازی و جلب مشارکت سرمایه گذاران منتقل شده و انتظار می رود که این تجربیات به کار بسته شود.

نیازی در پایان با اشاره به اهمیت نقش مدیران سرمایه گذاری و مشارکت مردمی اظهار داشت: مدیران مشارکت در مناطق و سازمانها می بایست نقش پنجره واحد محلی را داشته و بتوانند با تجمیع اطلاعات، نیاز شهر و شهروند را شناسایی نموده و موانع و مشکلات احتمالی را رفع کنند.
انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز