خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کره شمالی فریبکاری آمریکا را عامل شکست مذاکرات دانست       زاخارووا:مواضع روسیه درباره ایران پس ازسفر پمپئو تغییر نکرده است       حکیم:درصورت تمایل تهران و واشنگتن، بغداد آماده میانجیگری است       سامانه نیما حذف نمی‌شود / فعالیت پایلوت بازار متشکل ارزی       علی ربیعی سخنگوی دولت شد       زمین لرزه فراشبند را لرزاند       لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید       ادامه روابط استراتژیک تهران و بغداد در حالی که تیر آمریکا برای تفرقه افکنی به سنگ خورد       فرمانده یمنی: عملیات بعدی ما علیه دشمن دردناک‌تر است؛ پخش تصاویر حمله پهپادی به فرودگاه ابوظبی        سخنگوی وزارت خارجه گمانه‌زنی رسانه‌ها درباره سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به ایران را تکذیب کرد        تقدیر روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران       روحانی: با وحدت و مقاومت، آمریکا ،‌ رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه را شکست می‌دهیم        سی‌ان‌ان: اختلاف بولتون و پامپئو تشدید شده است       «ربیعی» سخنگوی دولت خواهد شد یا خبر؟       مخالفتی برای عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای وجود ندارد        تکذیب شایعات تجارت شکر و ارتباط با «مدلل» توسط دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی        اژه‌ای: عده‌ای ارز ۴۲۰۰تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند/ نباید اجازه دهیم دشمن جسور شود        سردار باقری: ایران پاسخی کوبنده برای آتش افروزی دشمن در سر دارد.       وزیر امور خارجه: تحریم‌های آمریکا تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران است       دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر انقلاب      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

دانشگاه و اساتید مانع ارائه تحلیل های غلط شوند / ما به دنبال تعامل سازنده‌ایم نه تعاملی که در آن بازنده باشیم

دانشگاه و اساتید مانع ارائه تحلیل های غلط شوند / ما به دنبال تعامل سازنده‌ایم نه تعاملی که در آن بازنده باشیم

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

 علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

سمپوزیوم "علوم ژئوماتیک و تکنولوژی اطلاعات مکانی" برگزار شد

 سمپوزیوم


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/27 10:17:41 PM

سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری تهران:

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق 

علی نیازی مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری تهران در جریان نشست مدیران سرمایه گذاری شهر تهران از انعقاد سه هزارمیلیارد تومان قرارداد و جلب مشارکت مردمی و سرمایه گذاری در توسعه شهر در سال گذشته خبر داد و افزود: لازم است تجربه های موفق مناطقی همچون منطقه17به سایر مناطق و سازمانها منتقل شود تا مسیر توسعه شهر هموار شود.

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین  شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، نیازی  با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه بر جذب  سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: سال گذشته برای شهرداری تهران سال پر تلاطمی بود. در این سال تغییر سه شهردار و دو سرپرست برای شهرداری سبب شد تا برخی مشکلات به وجود آید اما علی رغم همه این مشکلات، سال خوبی در سرمایه گذاری و جلب مشارکت بود که بایست این روند ادامه پیدا کند.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری با اشاره به سنجش فعالیت مشارکتی گفت: پیشرفت سازمان سرمایه گذاری بر اساس دو معیار سنجیده می شود که حجم قراردادهای سرمایه گذاری بر اساس مقدار و میزان به همراه فروش پروژه های مشارکتی دومعیار اصلی سنجش است. بر اساس این معیارها عملکرد سازمان قابل قبول بوده است.

نیازی با اشاره به عقد قرارداد مشارکتی به ارزش سه هزار میلیارد تومان گفت: در سال97 نزدیک به سه هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری و مشارکت منعقد شده که بخشی از آن محقق شده و بخشی دیگر پس از طی مراحل مقدماتی در زمانهای بعد محقق خواهد شد.

وی افزایش میزان مشارکت و سرمایه گذاری را در پیشبرد اهداف توسعه ای شهر موثر خواند و تصریح کرد: میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت در پروژه ها نسبت به سال قبل 60برابر شده و در مقایسه با سال 94 بیشتر از 50برابر شده که این میزان سرمایه گذاری می تواند اهداف توسعه ای در شهر تهران را محقق نموده و جهش خوبی را برای شهر رقم بزند.

نیازی با تاکید بر فعالسازی ظرفیتهای شهر گفت: علی رغم همه پیشرفتها و انفاقات خوبی که رخ داده باید گفت که استعداد سازمان سرمایه گذاری وظرفیت جلب مشارکت، بیشتر از این میزان است و هنوز با ایده آل فاصله داریم.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری شهر تهران با اشاره به میزان درآمدهای شهرداری تهران گفت: درآمدهای پایدار شهرداری به اندازه حقوق و دستمزد کارکنان است. اگر بخواهیم هزینه های توسعه و نگهداشت را تامین کنیم باید از روشهای جلب سرمایه استفاده کنیم.

نیازی با بیان آنکه قصد شهرفروشی نداریم گفت: نمی خواهیم برای اداره شهر، شهر فروشی کنیم. پس باید به دنبال راهکارهای جایگزین برای تامین درآمد باشیم. منابع درآمدی جدید همین سرمایه گذاری و جلب مشارکت است که خوشبختانه روند خوبی داشته و هم اکنون با همراهی شورای محترم شهر تهران، نتایج خوبی حاصل آمده است.

وی با اشاره به همراهی شورای شهر در رفع موانع سرمایه گذاری گفت: مهلت مقرر ارائه لایحه سرمایه گذاری در اردیبهشت ماه است که با تصویب و کمک شورای محترم پنجم، گام جدی در پیشبرد اهداف برداشته می شود که مهمترین آن، تغییر رویکرد سرمایه گذاری و مشارکت مردمی است.

نیازی فرصت شناسی برای جلب مشارکت را ضروری خواند و افزود: برای جلب مشارکت سرمایه گذار باید موانع را رفع کرد و فرصتهای خوب برای جلب سرمایه ایجاد کرد که شهرداری منطقه17تهران در این زمینه کارنامه موفقی داشته و در یکی از کوچکترین مناطق تهران توانسته بیشتر از 140میلیارد تومان قرارداد مشارکتی منعقد کند که تجربه بسیار موفقی است.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری با تاکید بر انتقال تجربیات موفق گفت: باید هم افزایی بین مدیران صورت گیرد تا تجربیات موفق در مناطق مختلف در زمینه فرصت سازی و جلب مشارکت سرمایه گذاران منتقل شده و انتظار می رود که این تجربیات به کار بسته شود.

نیازی در پایان با اشاره به اهمیت نقش مدیران سرمایه گذاری و مشارکت مردمی اظهار داشت: مدیران مشارکت در مناطق و سازمانها می بایست نقش پنجره واحد محلی را داشته و بتوانند با تجمیع اطلاعات، نیاز شهر و شهروند را شناسایی نموده و موانع و مشکلات احتمالی را رفع کنند.
انتهای خبر///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز