خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران       اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود       نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟        دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود       نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد        جدول رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال در پایان هفته چهارم/ برزیل جای ایران را در صدر گرفت        دریادار خانزادی: ‌ساقط کردن پهپاد آمریکایی جوابی دندان شکن و قابل تکرار است        نامه مجلس به رهبر انقلاب برای استفاده از صندوق توسعه جهت تقویت پالایشگاه‌ها        مالیات حباب سکه را از بین می برد؟       رقابت شدید برای ورود به مدارس غیر انتفاعی       والیبالیست‌ها و سفری تاریخی به شیکاگو        توقف فعالیت نمایندگی‌های اطلاع‌رسانی گردشگری ایران        در کشور‌های کمتر توسعه یافته از هر ۵ کودک یک کودک کار می‌کند        وصول بیش از ۱۰ هزار میلیاردی از معوقات بانکی        حفظ واحدهای تولیدی موجود، اولویت اصلی وزارت صمت        آمریکا و دارودسته‌اش بدانند ایران تسلیم نمی‌شود        رویکرد دستگاه قضا را در جهت حفظ حقوق عامه تغییر می‌دهیم       دهمرده: دولت در زمینه برجام از حالت انفعال خارج شود      
 
آخرین اخبار  

با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم

اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان

ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران

اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود

نشر الکترونیک در آستانه صادرات به کشورهای همسایه/ آیا نشر سنتی ایران بالاخره پوست‌اندازی می‌کند؟

دادستان تهران: دادسرای متمرکز ویژه امور اقتصادی تشکیل می‌شود

نوبخت: دولت بنای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را ندارد


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/25 10:31:38 PM

در خواست نماینده لرستان در شورای عالی استانها:

دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان 

علی محمد صالحی نسب نماینده مردم لرستان در شورای عالی استانها، در حاشیه نخستین اجلاس عمومی این شورا در سال جاری با اشاره به خسارات وارده به شهرستانهای این استان بر اثر سیل فروردین ماه گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همه متولیان امر درخواست داریم تا مجوز برداشت دولت از صندوق ذخیره ارزی را صادر کنند تا خسارات مردم سیل زده لرستان هرچه سریعتر پرداخت شود.

دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، نماینده مردم لرستان در شورای عالی استانها پس از قرائت نطق پیش از دستور و تذکر به دولت در خصوص کم کاری ها در پیشامد سیل و در جمع خبرنگاران گفت: آقای رئیس جمهور و وزرا، سیل خانه مردم را با خود برده است و آیا وقت آن نرسیده که صدای این مردم مظلوم شنیده شود؟

صالحی نسب با اشاره به وقوع سیلاب‌های اخیر در این استان گفت: بحران‌های طبیعی تهدید فصلی برای کشور هستند، لکن بحران دائمی در لرستان کم توجهی و سوءمدیریت مدیران است که تنها همت آن‌ها در سیل اخیر بازدید از آوارگی مردم بود که خانه آن‌ها از دست رفته بود.

 نماینده مردم لرستان در شورای عالی استانها با بیان اینکه سیلاب‌های اخیر طعم شیرین نوروز را به کام مردم تلخ کرد ادامه داد: شاید سیلی محکم سیل و دیگر بلا‌های طبیعی سرخ و سوزان باشد، اما لرستان زیر بار این همه کم لطفی و وعده‌های توخالی در دوره‌های متوالی کمرش شکسته است. تعطیلی کارخانه‌ها، ورشکستگی صنایع کوچک و بزرگ که شهرک‌های صنعتی لرستان را تغییر داده است و به دنبال آن بیکاری جوانان و گرفتاری ‌هایی، چون طلاق و اعتیاد باعث شده نوعی افسردگی در بین مردم لرستان حاکم شود.

وی با نقد بی‌تدبیری و سوء مدیریت وزارت نیرو در دولت‌های گذشته اظهار کرد: سیل حاضر حاصل بی‌تدبیری و سوء مدیریت وزارت نیرو در دولت‌های گذشته و نیمه کاره گذاشتن سد‌های مختلف در شهرستان‌های استان است که سبب این همه خسارت شده و مردم خرم ‌آباد، کوهدشت نورآباد ، پل دختر و بروجرد در این مورد در سیلاب‌های اخیر به شدت مورد آسیب قرار گرفتند که اگر این سد‌ها ساخته شده بود امروز شاهد این حجم از این خسارات مالی ، جانی و زیرساختی در لرستان و خوزستان نبودیم.

 وی با بیان ابعاد مختلف خسارات سیل گفت: این خسارات جسم و روح مردم را مختل کرد و به معنای واقعی کلمه فلجشان کرد. اگر وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در حوزه آبخیز داری و جلوگیری از فرسایش خاک و احیای جنگل‌ها و مراتع به وظایف خود عمل می‌کرد این همه خسارت به مردم وارد نمی‌شد و شاخد چنین سیل عظیم و خانمان براندازی نبودیم.

صالحی نسب با اشاره به میزان برآوردهای خسارات سیل گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد هزاران میلیارد خسارت به خاطر سیلاب اخیر وارد شده و بیشتر از ۷ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری تخریب و حدود ۳۰ هزار هکتار از زمین‌های زراعی و باغات نابود شده است.

 نماینده مردم لرستان تخریب را تنها منحصر به منازل مسکونی ندانست و افزود: بیشتر از ۱۵۶ مزرعه پرورش ماهی نابود شده و ۵۵ واحد مدرسه از بین رفته است. ۴ هزار دانش آموز بدون مدرسه شده‌اند و ۳۰ واحد مدرسه آسیب جدی دیده است. نزدیک به ۵۷ دهنه پل تخریب و ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی نابوده شده و آب، برق، گاز و تلفن ۶۵۰ روستا قطع و کیلومتر‌ها از دیواری ساحلی رودخانه‌ها تخریب شده است.

صالحی نسب با انتقاد از بی توجهی ها نسبت به جبران خسارات سیل گفت: تاکنون نسبت به جبران خسارات سیل اخیر بی‌توجهی شده است. آقای رئیس جمهور و وزرا، سیل خانه مردم را با خود برده است و آیا وقت آن نرسیده که صدای این مردم مظلوم شنیده شود؟ از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم تا با تخصیص و برداشت مبالغی از صندوق ذخیره ارزی اقدام به جبران خسارات لرستان کنند.
 انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز