خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/25 10:31:38 PM

در خواست نماینده لرستان در شورای عالی استانها:

دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان 

علی محمد صالحی نسب نماینده مردم لرستان در شورای عالی استانها، در حاشیه نخستین اجلاس عمومی این شورا در سال جاری با اشاره به خسارات وارده به شهرستانهای این استان بر اثر سیل فروردین ماه گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همه متولیان امر درخواست داریم تا مجوز برداشت دولت از صندوق ذخیره ارزی را صادر کنند تا خسارات مردم سیل زده لرستان هرچه سریعتر پرداخت شود.

دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، نماینده مردم لرستان در شورای عالی استانها پس از قرائت نطق پیش از دستور و تذکر به دولت در خصوص کم کاری ها در پیشامد سیل و در جمع خبرنگاران گفت: آقای رئیس جمهور و وزرا، سیل خانه مردم را با خود برده است و آیا وقت آن نرسیده که صدای این مردم مظلوم شنیده شود؟

صالحی نسب با اشاره به وقوع سیلاب‌های اخیر در این استان گفت: بحران‌های طبیعی تهدید فصلی برای کشور هستند، لکن بحران دائمی در لرستان کم توجهی و سوءمدیریت مدیران است که تنها همت آن‌ها در سیل اخیر بازدید از آوارگی مردم بود که خانه آن‌ها از دست رفته بود.

 نماینده مردم لرستان در شورای عالی استانها با بیان اینکه سیلاب‌های اخیر طعم شیرین نوروز را به کام مردم تلخ کرد ادامه داد: شاید سیلی محکم سیل و دیگر بلا‌های طبیعی سرخ و سوزان باشد، اما لرستان زیر بار این همه کم لطفی و وعده‌های توخالی در دوره‌های متوالی کمرش شکسته است. تعطیلی کارخانه‌ها، ورشکستگی صنایع کوچک و بزرگ که شهرک‌های صنعتی لرستان را تغییر داده است و به دنبال آن بیکاری جوانان و گرفتاری ‌هایی، چون طلاق و اعتیاد باعث شده نوعی افسردگی در بین مردم لرستان حاکم شود.

وی با نقد بی‌تدبیری و سوء مدیریت وزارت نیرو در دولت‌های گذشته اظهار کرد: سیل حاضر حاصل بی‌تدبیری و سوء مدیریت وزارت نیرو در دولت‌های گذشته و نیمه کاره گذاشتن سد‌های مختلف در شهرستان‌های استان است که سبب این همه خسارت شده و مردم خرم ‌آباد، کوهدشت نورآباد ، پل دختر و بروجرد در این مورد در سیلاب‌های اخیر به شدت مورد آسیب قرار گرفتند که اگر این سد‌ها ساخته شده بود امروز شاهد این حجم از این خسارات مالی ، جانی و زیرساختی در لرستان و خوزستان نبودیم.

 وی با بیان ابعاد مختلف خسارات سیل گفت: این خسارات جسم و روح مردم را مختل کرد و به معنای واقعی کلمه فلجشان کرد. اگر وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در حوزه آبخیز داری و جلوگیری از فرسایش خاک و احیای جنگل‌ها و مراتع به وظایف خود عمل می‌کرد این همه خسارت به مردم وارد نمی‌شد و شاخد چنین سیل عظیم و خانمان براندازی نبودیم.

صالحی نسب با اشاره به میزان برآوردهای خسارات سیل گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد هزاران میلیارد خسارت به خاطر سیلاب اخیر وارد شده و بیشتر از ۷ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری تخریب و حدود ۳۰ هزار هکتار از زمین‌های زراعی و باغات نابود شده است.

 نماینده مردم لرستان تخریب را تنها منحصر به منازل مسکونی ندانست و افزود: بیشتر از ۱۵۶ مزرعه پرورش ماهی نابود شده و ۵۵ واحد مدرسه از بین رفته است. ۴ هزار دانش آموز بدون مدرسه شده‌اند و ۳۰ واحد مدرسه آسیب جدی دیده است. نزدیک به ۵۷ دهنه پل تخریب و ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی نابوده شده و آب، برق، گاز و تلفن ۶۵۰ روستا قطع و کیلومتر‌ها از دیواری ساحلی رودخانه‌ها تخریب شده است.

صالحی نسب با انتقاد از بی توجهی ها نسبت به جبران خسارات سیل گفت: تاکنون نسبت به جبران خسارات سیل اخیر بی‌توجهی شده است. آقای رئیس جمهور و وزرا، سیل خانه مردم را با خود برده است و آیا وقت آن نرسیده که صدای این مردم مظلوم شنیده شود؟ از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم تا با تخصیص و برداشت مبالغی از صندوق ذخیره ارزی اقدام به جبران خسارات لرستان کنند.
 انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز