خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد        استاندار تهران : ۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتند       روحانی: سیاست اصولی ایران تقویت همکاری‌های همه جانبه با عراق است       کرونا فعلا داروی اختصاصی ندارد       اقدامات واحد تهران شرق در مبارزه با ویروس کرونا       دستاوردهای علمی دانشمندان مسلمان برای مقابله با کرونا       رباعیات خیام تجلی حالات و افکار انسان‌هاست       طرح قرآنی ۱۴۵۴ با شعار خانواده و آرامش برگزار می‌شود       انتشار چهاردهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر       تحلیلگر عراقی: هدف آمریکا از احیای داعش باقی ماندن در عراق است       مقاومت تا همه پرسی       شناسایی 1806 مبتلای جدید به کرونا/ تنها 340 بیمار بستری شدند       سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس       کمک به مستضعفین در آمریکا انحرافی ایدئولوژیک و در ایران جزو فلسفه انقلاب اسلامی است       سانحه برای شناور «کنارک» نداجا      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/01/23 1:01:37 AM

مسکن پشتیبان رونق دهندة نوسازی بافت فرسوده  

با افتتاح طرح مسکن امید و بهره برداری از 324واحد مسکونی و 63واحد تجاری در منطقه 17و18تهران

مسکن پشتیبان رونق دهندة نوسازی بافت فرسوده


به گزارش پایگاه خبری تحیلی استاد نیوز؛ کاوه حاج علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از رونق نوسازی بافت فرسوده  با افتتاح طرح مسکن امید و بهره برداری از 324واحد مسکونی و 63واحد تجاری در منطقه 17و18تهران خبر داد و افزود: بخشی از واحدهای مسکونی این پروژه به عنوان مسکن پشتیبان برای نوسازی بافت فرسوده در مناطق دارای بافت فرسوده و ناپایدار مورد استفاده قرار گرفت که می تواند محرک خوبی برای نوسازی بافت باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، کاوه حاج علی اکبری با اشاره به افتتاح پروژه بهاران شرقی به عنوان نخستین پروژه مسکن امید در راستای برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار گفت: این پروژه توسط ریاست محترم جمهور و با حضور شهردار محترم تهران و رییس شورای اسلامی شهر تهران در روز هجدهم فروردین ماه در قالب 9 بلوک با تعداد 324 واحد مسکونی و 63 واحد تجاری در مجاورت بافت های فرسوده منطقه 18 افتتاح شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اجرای طرح بازآفرینی شهری گفت: شهرداری تهران در سال 1397 در راستای برنامه ملی بازآفرینی زمینه نوسازی 4 هزار و 110 پلاک را در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر تهران فراهم کرده و امکان ساخت 14 هزار و 400 واحد را در این بافت ها میسر نموده است.

علی اکبری احداث مسکن پشتیبان را رونق دهنده نوسازی بافت خواند و افزود: در سال گذشته در راستای طرح مسکن امید 11 زمین به مساحت 22 هکتار از طرف شهردای تهران برای ساخت مسکن پشتیبان و جایگزین در اراضی متعلق به شهرداری در مجاورت محله های فرسوده و ناکارآمد مهیا شده است. با تبدیل این زمین ها به پروژه های مسکن امید امکان احداث 4500 واحد در این اراضی فراهم خواهد شد. تا امروز قرارداد ساخت 700 واحد مسکونی توسط توسعه گران بخش خصوصی منعقد شده و اقدامات شروع شده است و در خصوص 8 پروژه دیگر در حال شناسایی توسعه گر برای آغاز عملیات اجرایی هستیم.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به تامین زیرساختهای لازم تصریح کرد: در کنار موضوع نوسازی مسکن در سال 98 شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری تهران منابعی در حدود 560 میلیارد تومان برای تأمین خدمات و زیرساخت های پشتیبان سکونت در محله های فرسوده تهران پیش بینی کرده اند و 18 محله به عنوان محله های دارای اولویت در برنامه اقدام مشترک دولت و شهرداری قرار گرفته است.

وی با تاکید بر رویکرد مدیریت شهری برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان گفت: بحث نوسازی و مقاوم سازی مسکن و همچنین تأمین خدمات و زیرساخت های پشتیبان سکونت بصورت همزمان توسط مدیریت شهری تهران با رویکرد ارتقاء کیفیت زندگی در این محدوده ها مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران پروژه بهاران شرقی را نماینده پروژه های نوسازی بافت فرسوده خواند و گفت: پروژه بهاران شرقی به عنوان نماینده پروژه های نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر تهران مورد بهره برداری قرار گرفت. این پروژه نخستین پروژه مسکن امید است که در منطقه 18 و در جنوب غرب تهران در حاشیه محله های فرسوده است که با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده است.

دبیر ستاد بارآفرینی پایدار کلانشهر تهران اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه در زمینی که متعلق به شهرداری تهران است و به وسعت 2 و 3 دهم هکتار  می باشد، تکمیل شده که شامل 324 واحد مسکونی و 63 واحد تجاری است و مجموع سرمایه گذاری صورت گرفته در این پروژه بالغ بر  104 میلیارد تومان است. این پروژه در شهریور ماه سال 96 حدود 40 درصد پیشرفت داشته است و حدود  60 درصد از پیشرفت پروژه در 18 ماه گذشته صورت گرفته است.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران توضیح داد: توسعه گر تمام واحدهای خود را در اختیار اقشار کم درآمد و فاقد مسکن قرار داده است و تمام 110 واحدی که متعلق به شهرداری تهران در این پروژه است به عنوان پشتیبان نوسازی محله های مناطق 17 و 18 شهر تهران  برای ارتقاء کیفیت زندگی ساکنان محلات بافت فرسوده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گفتنی ست مجتمع بهاران شرقی با مشارکت شهرداری تهران و بخش خصوصی در راستای اجرای «برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار»، با بهره مندی از توان مهندسان و كارگران ایرانی و استفاده از مصالح درجه یک ایرانی انجام شده است که از واحدهای مختلف آن برای نوسازی بافت فرسوده، ناکارآمد و ناپایدار شهری در مناطق 17و18 استفاده خواهد شد.
انتهای خبر///
 
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز