خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن       ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند        اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست       اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟       آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد       مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم        رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند       در انفجار یک شی‌ء صوتی در زاهدان ۲مامور ناجا مجروح شدند       ربیعی: امضای تحریم رهبری عامل وحدت ملی ایرانیان خواهد شد       مسکن اجتماعی وتو شد!       دستاورد‌های عرصه سلامت؛ درخشان‌ترین دستاورد        عواید حاصل از اموال نامشروع، نامشروع است       کنفرانس منامه؛ از رویای عادی‌سازی تا سرنوشت مشترک تل‌آویو و رژیم‌های عربی        نکته درباره تحریم‌های جدید علیه ایران؛ از استیصال آمریکا تا منتفی شدن همزمان جنگ و مذاکره        تحریم های جدید آمریکا تبلیغاتی است        رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد        روحانی: کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده /دست سپاه و وزارت دفاع را در سرنگونی پهپاد جاسوسی می‌بوسیم        با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران      
 
آخرین اخبار  

مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن

ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند

اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست

اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟

آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم

رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1397/12/29 1:27:55 PM

تب تند قیمت در بازار موبایل پایین نمی آید 

چند ماهی است که علی رغم وعده مسئولان قیمت موبایل نه تنها کاهش نیافته بلکه در برخی از موراد نیز با افرایش مواجه شده است؛ این در حالی است که انتظار می رفت با ترخیص گوشی‌های موجود در گمرگ تا حدودی قیمت موبایل کاهش یابد که متاسفانه تا به امروز این مهم محقق نشده است.

تب تند قیمت در بازار موبایل پایین نمی آید


 
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، سرویس اقتصادی: علی رغم وعده‌های متعدد مسئولان قیمت گوشی در بازار کاهش نیافته است که این خود می‌تواند در سایه حضور پررنگ دلالان باشد.

گفتنی است با بسته شدن سامانه همتا شاهد افزایش دوباره قیمت‌های گوشی بودیم این در حالی است که بنا به اظهار نظر فروشندگان باز شدن مجدد این سامانه می‌تواند به کاهش قیمت گوشی موبایل کمک کند.

بدیهی است بنا به اظهار نظر کارشناسان گوشی موبایل دیگر در کانال کاهشی قرار  نخواهد گرفت هر چند در مقابل شاید دیگر قیمت ها دیگر بیشتر از این نیز افزایش نیابد.

به طور کلی باید در نظر داشت که با افزایش چشمگیر قیمت گوشی‌های موبایل مسئولان امر نوید کاهش 50 درصدی را داده بودند اما تا به امروز این مهم محقق نشده است بلکه در برخی از اوقات نیز شاهد افزایش قیمت گوشی موبایل هستیم که این مهم جای بسی تامل دارد.

باید در نظر داشت که مهم ترین دلیل برای افزایش بی سابقه قیمت گوشی موبایل را می‌توان در ممنوعیت واردات دانست چرا که بنا به اظهار نظر رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز در شرایط موجود گویا دیگر دولت تمایلی برای واردات موبایل ندارد و قصد دارد برای تامین گوشی موبایل تنها از واردکنندگان اصلی استفاده کند که البته این خود می‌تواند عاملی برای افزایش قیمت گوشی باشد.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد که بنا به گفته وزیر ارتباطات با آزاد کردن گوشی های موجود در گمرگ که تعداد آن نیز کم نبود شاهد کاهش قیمت گوشی موبایل خواهیم بود اما متاسفانه علی رغم ترخیص این گوشی‌ها از گمرگ هیچ کاهشی در قیمت گوشی موبایل ایجاد نشد که این خود جای سوال دارد.

پر واضح است که برخی از مسئولان  راه اندازی سامانه همتا را اقدام مناسب و موثری برای کاهش قیمت گوشی موبایل عنوان می‌کردند اما حال با گذشت چند ماه نه تنها راه اندازی این سامانه نتوانست عاملی برای کاهش یافتن قیمت گوشی شود بلکه در مقابل تا حدودی خود باعث بالا رفتن قیمت گوشی شد، چرا که انتظار می‌رفت با راه اندازی سامانه همتا محدودیت‌های شدید برای واردات گوشی موبایل اعمال شود، اما گویا این مهم نه تنها باعث ساماندهی بازار موبایل نشد بلکه خود زمینه افزایش آشفتگی در این بازار را نیز فراهم کرد که این خود می تواند نشان از حجم بالای وارادات گوشی‌های قاچاق در بازار را داشته باشد.

به طور حتم نبود کافی گوشی در بازار خود یکی از دلایل بالا رفتن آسانسوری قیمت موبایل می‌باشد چرا که بنا گفته برخی از فروشندگان موبایل هنوز تمام گوشی‌های ترخیص شده وارد بازار نشده است. حال این سوال مطرح می‌شود که که 700 هزار گوشی ترخیص شده از گمرگ کجاست و به چه علت تمام  آنها وارد بازار موبایل نشده است.

از سوی دیگر باید خاطر نشان کرد  مسافرانی که از کشورهای خارجی اقدام به وارد کردن گوشی می کنند نیز متضرر می شوند چرا که برای استفاده از این گوشی باید در سامانه همتا ثبت نام کنند و مبلغی را نیز واریز کنند اما این در حالی است که به هنگام خرید گوشی یک بار مالیات پرداخت کرده اند و پرداخت دوباره هزینه دیگری چندان مقرون به صرفه نخواهد بود.

در پایان باید یادآور شد که بنا به اظهار نظر کارشناسان به طور حتم در سال آینده نیز با افزایش مجدد قیمت گوشی تلفن همراه مواجه خواهیم بود.

انتهای خبر///

 
 
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز