خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان       یمن سفیر فوق‌العاده در ایران تعیین کرد       حل مشکلات تهران در کوتاه مدت راهی جز همراهی مردم ندارد       نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی       خبرنگاران ضامن استیفای حق شهروندی «نظارت بر شهر»       اجرایی شدن فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و سند تحول قضائی        ​جای خالی مد اسلامی ایرانی در طراحی لباس داخلی       نمای ساختمان‌ها؛ حقوق شهروندی یا حقوق مدیران شهری؟!       جزئیات بزرگ‌ترین عملیات یمن علیه عربستان؛ پالایشگاه سعودی نزدیک مرز امارات هدف 10 پهپاد       ادامه تلاش آمریکا برای توقیف گریس1        بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا       امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور       ارتش یمن تجمع مزدوران سعودی در استان عسیر را با موشک زلزال 1 هدف قرارداد       نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است      
 
آخرین اخبار  

مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد

بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد

موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها

دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد

درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/12/19 5:04:30 AM

رئیس مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌هامطرح کرد؛

کندی پیشرفت علم با سیاست های نادرست وزارت علوم 

مدیرعامل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها گفت؛ با سیاست های نادرست وزارت علوم پیشرفت علم کند شده است.

کندی پیشرفت علم با سیاست های نادرست وزارت علوم


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ غلامرضا خواجه سروی در نشست تخصصی تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب که امروز صبح در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد بر آموزش و بررسی بیانیه گام دوم در میان دانشگاهیان و پژوهشکده ها تاکید کرد.

وی با اشاره به عنوان فروپاشی جمهوری اسلامی در سخنان پمپئو و جان بولتون گفت؛ این افراد به دنبال تغییر زیرساخت‌های نظام هستند و در چندسال گذشته نیز برخی چهره‌ها پس از حوادث ۸۸ تغییر موضع دادند و نقش اپوزیسیون را بازی کردند و اظهاراتی درباره تغییر نظام به زبان آوردند.

پایان دادن به غوغاهای ضدانقلاب شأن صدور بیانیه گام دوم انقلاب

رئیس مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها درباره تئوری فروپاشی جمهوری اسلامی تأکید کرد: این نظریه از زبان بسیاری از افراد داخل کشور زده می‌شود که فروریختن هنجارهای جامعه را دنبال می‌کنند و در این راستا عملیات روانی گسترده‌ای را انجام داده‌اند. شأن صدور بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب این است که به غوغاهای ضدانقلاب پایان دهد و استنادات این بیانیه شواهد عینی و تاریخی دارد.

وی تصریح کرد؛  شهید مطهری در یکی از کتب خود به سه هدف جامعه اسلامی اشاره می‌کند که عبارت‌اند از استقلال، آزادی و معنویت اسلامی که این موارد در بیانیه گام دوم وجود دارد و بر آن تاکید شده است؛ هم اینک ایران در موضوع استقلال از کشورهای پیشرو در برهه کنونی است و تاکنون استقلال سیاسی هزینه زیادی برای نظام داشته است و در موضوع آزادی نیز دشمنان مدام بر عدم آزادی تأکید دارند اما در بسیاری از موارد آزادی وجود دارد.

خواجه سروی در خصوص اهمیت بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب گفت: باید در پژوهشکده‌ها به این بیانیه به‌صورت دقیق پرداخته شود و دانشگاهیان بیانیه را تبیین کنند.

خواجه سروی در پایان تصریح کرد: تاکنون در جامعه و در بین دستگاه های اجرایی به مواردی همچون عدالت اجتماعی و معنویت اسلامی به‌صورت دقیق پرداخته نشده است که باید در ۴۰ سال دوم این موارد و موضوعات مهم دیگر عملیاتی و اجرا شود؛ دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید به سند «دانشگاه اسلامی» توجه کند چراکه در آموزش عالی مورد غفلت واقع شده است.

انتقادات فرصتی برای گوشزد به عالمان بی عمل است/ کوتاه کردن دست دشمنان در گام دوم انقلاب

همچنین دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در این نشست مطرح کرد؛ بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی دست دشمنان را از کشور کوتاه می کند و حیات نظام اسلامی را تأمین می‌کند.

محمدباقر خرمشاد گفت؛  بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه حکیمانه کارشده، عبارت‌پردازی شده، سازمان‌دهی شده و هدف‌گذاری شده است و از مجموعه جملات و واژگان و تقسیم‌بندی‌های دقیق تشکیل شده است. این بیانیه نشان می‌دهد که کلامی از حکیم است و سخنان حکمت‌آمیز به‌وفور در آن وجود دارد.

وی افزود؛  در بیانیه گام دوم تأکید شده که جمهوری اسلامی نظامی در  مقابل پدیده‌های نوین متحجر نیست و به اصول و مبانی پایبند است. در بیانیه گام دوم بر این موضوع تأکید شده که علی‌رغم درک فاصله بین بایدها و واقعیت‌ها باید به فکر اصلاح وضع موجود نیز باشیم تا فاصله مذکور کمتر شود.

رئیس انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران در خصوص مطالعه تاریخ تصریح کرد؛ در بیانیه گام دوم آورده شده که اگر شناخت و معرفت صحیحی ازاتفاقات گذشته وجود نداشته باشد، اشخاص دروغ‌گو به‌راحتی دست به تحریف تاریخ می‌زنند. همچنین در بیانیه گام دوم آمده است که عدم استفاده از ظرفیت‌های عظیم کشور اشتباه است که راه‌حل این مشکل اعتماد به نیروی جوان است.

خرمشاد افزود؛گام دوم انقلاب گامی باعظمت‌تر و بزرگ‌تر از گام نخست است و گام دوم با کوتاه کردن دست دشمنان از کشور، حیات نظام اسلامی را تأمین می‌کند. بیانیه گام دوم پشتوانه‌ای برای عملیاتی شدن الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت است که می‌تواند نواقص الگو را رفع کند.

وی عنوان کرد؛ بیانیه گام دوم مانیفستی برای اسلام سیاسی است که در مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز قرار دارد که مهم‌ترین اصل حکومت اسلامی، اسلام سیاسی است.

خرمشاد  ادامه داد: بیانیه گام دوم سندی برای روشن‌فکری دینی محسوب می‌شود که این مبحث در حوزه نیز وجود دارد و اشخاصی ازجمله امام خمینی(ره) و شهید مطهری از مصادیق روشن‌فکری دینی در حوزه به شمار می‌روند. بیانیه گام دوم تحلیل واقع‌بینانه و علمی از انقلاب اسلامی را ارائه داده است و برای آینده کشور نسخه‌ای امیدوارانه تنظیم می‌کند.

خرمشاد در پایان خاطرنشان کرد؛ بیانیه گام دوم انقلاب دارای متنی جوانگرا است که راه تحول را به‌وسیله توجه به نسل جوان قلمداد می‌کند و چرخش و گردش نخبگان را تبیین می‌کند.

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز