خانه سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ترور نافرجام آیت الله خامنه ای در نماز جمعه آخر سال، مردم شعار مرگ بر منافق سر دادند       چهل کشته در انفجار دو مسجد در نیوزلند       ملاقات اعضای خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری       توصیه مردم ایران به دولت دیکتاتور فرانسه        راه جدید محققان برای مقابله با هک کردن ایمپلنت‌های پزشکی       کاوشگر فرصت اخرین موقعیت خود در مریخ را ثبت و منتشر کرد       بررسی ماموریت های 50 ساله آپولو روی میز ناسا       امکان تجربه دانلود موسیقی اورجینال به همت یک شرکت دانش بنیان       کندی پیشرفت علم با سیاست های نادرست وزارت علوم       آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور از امروز       میزان تورم در استان‌ها؛ کردستان در صدر       جنگ اقتصادی دشمن را با موفقیت پشت سر گذاشتیم       دست یابی ایران به دانش فنی ساخت رادیوتلسکوپ        پذیرش دانشجوی بدون آزمون مقطع دکتری در دانشگاه کردستان        اعلام آمار ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی پزشکی ۹۸       برگزاری مسابقه دانشگاه بدون زباله در دانشگاه صنعتی        جامعه دچار خلاء ارتباط با دانشگاه است       برنامه ۲ معاونت وزارت علوم برای حمایت ویژه از ۵ دانشگاه       پذیرش پیشنهاد شورای عالی استانها برای اصلاح بودجه سال 98       لزوم تخصیص تسهیلات تشویقی به کشاورزان و دامداران زنجانی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/12/19 5:04:30 AM

رئیس مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌هامطرح کرد؛

کندی پیشرفت علم با سیاست های نادرست وزارت علوم 

مدیرعامل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها گفت؛ با سیاست های نادرست وزارت علوم پیشرفت علم کند شده است.

کندی پیشرفت علم با سیاست های نادرست وزارت علوم


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ غلامرضا خواجه سروی در نشست تخصصی تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب که امروز صبح در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد بر آموزش و بررسی بیانیه گام دوم در میان دانشگاهیان و پژوهشکده ها تاکید کرد.

وی با اشاره به عنوان فروپاشی جمهوری اسلامی در سخنان پمپئو و جان بولتون گفت؛ این افراد به دنبال تغییر زیرساخت‌های نظام هستند و در چندسال گذشته نیز برخی چهره‌ها پس از حوادث ۸۸ تغییر موضع دادند و نقش اپوزیسیون را بازی کردند و اظهاراتی درباره تغییر نظام به زبان آوردند.

پایان دادن به غوغاهای ضدانقلاب شأن صدور بیانیه گام دوم انقلاب

رئیس مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها درباره تئوری فروپاشی جمهوری اسلامی تأکید کرد: این نظریه از زبان بسیاری از افراد داخل کشور زده می‌شود که فروریختن هنجارهای جامعه را دنبال می‌کنند و در این راستا عملیات روانی گسترده‌ای را انجام داده‌اند. شأن صدور بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب این است که به غوغاهای ضدانقلاب پایان دهد و استنادات این بیانیه شواهد عینی و تاریخی دارد.

وی تصریح کرد؛  شهید مطهری در یکی از کتب خود به سه هدف جامعه اسلامی اشاره می‌کند که عبارت‌اند از استقلال، آزادی و معنویت اسلامی که این موارد در بیانیه گام دوم وجود دارد و بر آن تاکید شده است؛ هم اینک ایران در موضوع استقلال از کشورهای پیشرو در برهه کنونی است و تاکنون استقلال سیاسی هزینه زیادی برای نظام داشته است و در موضوع آزادی نیز دشمنان مدام بر عدم آزادی تأکید دارند اما در بسیاری از موارد آزادی وجود دارد.

خواجه سروی در خصوص اهمیت بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب گفت: باید در پژوهشکده‌ها به این بیانیه به‌صورت دقیق پرداخته شود و دانشگاهیان بیانیه را تبیین کنند.

خواجه سروی در پایان تصریح کرد: تاکنون در جامعه و در بین دستگاه های اجرایی به مواردی همچون عدالت اجتماعی و معنویت اسلامی به‌صورت دقیق پرداخته نشده است که باید در ۴۰ سال دوم این موارد و موضوعات مهم دیگر عملیاتی و اجرا شود؛ دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید به سند «دانشگاه اسلامی» توجه کند چراکه در آموزش عالی مورد غفلت واقع شده است.

انتقادات فرصتی برای گوشزد به عالمان بی عمل است/ کوتاه کردن دست دشمنان در گام دوم انقلاب

همچنین دبیر شورای راهبردی روابط خارجی در این نشست مطرح کرد؛ بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی دست دشمنان را از کشور کوتاه می کند و حیات نظام اسلامی را تأمین می‌کند.

محمدباقر خرمشاد گفت؛  بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه حکیمانه کارشده، عبارت‌پردازی شده، سازمان‌دهی شده و هدف‌گذاری شده است و از مجموعه جملات و واژگان و تقسیم‌بندی‌های دقیق تشکیل شده است. این بیانیه نشان می‌دهد که کلامی از حکیم است و سخنان حکمت‌آمیز به‌وفور در آن وجود دارد.

وی افزود؛  در بیانیه گام دوم تأکید شده که جمهوری اسلامی نظامی در  مقابل پدیده‌های نوین متحجر نیست و به اصول و مبانی پایبند است. در بیانیه گام دوم بر این موضوع تأکید شده که علی‌رغم درک فاصله بین بایدها و واقعیت‌ها باید به فکر اصلاح وضع موجود نیز باشیم تا فاصله مذکور کمتر شود.

رئیس انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران در خصوص مطالعه تاریخ تصریح کرد؛ در بیانیه گام دوم آورده شده که اگر شناخت و معرفت صحیحی ازاتفاقات گذشته وجود نداشته باشد، اشخاص دروغ‌گو به‌راحتی دست به تحریف تاریخ می‌زنند. همچنین در بیانیه گام دوم آمده است که عدم استفاده از ظرفیت‌های عظیم کشور اشتباه است که راه‌حل این مشکل اعتماد به نیروی جوان است.

خرمشاد افزود؛گام دوم انقلاب گامی باعظمت‌تر و بزرگ‌تر از گام نخست است و گام دوم با کوتاه کردن دست دشمنان از کشور، حیات نظام اسلامی را تأمین می‌کند. بیانیه گام دوم پشتوانه‌ای برای عملیاتی شدن الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت است که می‌تواند نواقص الگو را رفع کند.

وی عنوان کرد؛ بیانیه گام دوم مانیفستی برای اسلام سیاسی است که در مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز قرار دارد که مهم‌ترین اصل حکومت اسلامی، اسلام سیاسی است.

خرمشاد  ادامه داد: بیانیه گام دوم سندی برای روشن‌فکری دینی محسوب می‌شود که این مبحث در حوزه نیز وجود دارد و اشخاصی ازجمله امام خمینی(ره) و شهید مطهری از مصادیق روشن‌فکری دینی در حوزه به شمار می‌روند. بیانیه گام دوم تحلیل واقع‌بینانه و علمی از انقلاب اسلامی را ارائه داده است و برای آینده کشور نسخه‌ای امیدوارانه تنظیم می‌کند.

خرمشاد در پایان خاطرنشان کرد؛ بیانیه گام دوم انقلاب دارای متنی جوانگرا است که راه تحول را به‌وسیله توجه به نسل جوان قلمداد می‌کند و چرخش و گردش نخبگان را تبیین می‌کند.

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز