خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
گاهی کارگزاران در حرکت اشتباهی می کنند که در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می کند       آقای رئیس جمهور! اجازه ندهید بی اعتنایی به قرارگاه فرهنگ، علم و فناوری در حافظۀ ملی به نام شما ثبت شود!       کلینتون: آمریکا به‌ جای تهدید ایران باید به دنبال دیپلماسی بیشتر باشد        زاکانی: اساس بیانیه گام دوم تشکیل «جامعه الگو» است       رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از افزایش حقوق سربازان در سال جاری و لحاظ شدن این افزایش حقوق از اردیبهشت خبر داد.        کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد       نکاتی درباره طرح ساماندهی بازار خودرو       اجرای یکپارچه قانون مالیات بر ارزش افزوده        استعفای دوشغله ها نتیجه نظارت وزارت کار       در رسیدگی به مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریزها نیست       بازدید رسانه‌ای‌ها از غنی‌سازی نطنز و چند نکته: دوربین‌های آژانس چگونه تاسیسات ایران را رصد می‌کنند؟       مقام روس: آمریکا مسبب تشدید وخامت اوضاع درباره برجام و ایران است        روزی به نام زنبورهای عسل       مجمع گفت وگوی منطقه ای مقابله هوشمند با فتنه جویی خارجی       ایران نسبت به تلاش های فتنه جویانه خارج از منطقه هشدار داد       مواضع رسمی کشور را چه کسی بیان می کند؟       رحمانی فضلی: امنیت مردم در مناطق مرزی برای وزارت کشور اهمیت بالایی دارد       حسین هدایتی به ۲۰ سال حبس محکوم شد/ صدور حکم برای دو جاسوس آمریکا و عربستان       نبود زیرساخت های لازم برای تولید خودروهای برقی       شوراها از ارکان اصلی نظام هستند/ توصیه به شورای استانها: وارد دعوای جناحی نشوید      
 
آخرین اخبار  

گاهی کارگزاران در حرکت اشتباهی می کنند که در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می کند

آقای رئیس جمهور! اجازه ندهید بی اعتنایی به قرارگاه فرهنگ، علم و فناوری در حافظۀ ملی به نام شما ثبت شود!

کلینتون: آمریکا به‌ جای تهدید ایران باید به دنبال دیپلماسی بیشتر باشد

زاکانی: اساس بیانیه گام دوم تشکیل «جامعه الگو» است

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از افزایش حقوق سربازان در سال جاری و لحاظ شدن این افزایش حقوق از اردیبهشت خبر داد.

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

نکاتی درباره طرح ساماندهی بازار خودرو


اساتید و دانشگاه  

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

 علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

سمپوزیوم "علوم ژئوماتیک و تکنولوژی اطلاعات مکانی" برگزار شد

 سمپوزیوم

همکاری همه جانبه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دانشگاه فرهنگیان

همکاری همه جانبه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با دانشگاه فرهنگیان


معرفی آثار اساتید  


 

1397/12/16 3:58:41 AM

نماینده مردم هرمزگان در شورای عالی استان‌ها:

بخشنامه های دست و پاگیر، سد جریان مبادلات اقتصادی در قشم  

یعقوب دریانورد نماینده مردم هرمزگان گفت: قشم پتانسیل بسیار خوبی برای دور زدن تحریم ها و ایجاد جریانات تجاری و اقتصادی دارد که متاسفانه به دلیل صدور بخشنامه های دست و پا گیر، چند روزی ست از مدار خارج شده و لازم است هرچه زودتر با ایجاد وحدت رویه در اداره این منطقه، دوباره جریانات و مبادلات تجاری از سر گرفته شود.

بخشنامه های دست و پاگیر، سد جریان مبادلات اقتصادی در قشم


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، در جریان پانزدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها یعقوب دریانورد نماینده مردم هرمزگان در جمع خبرنگاران حاضر شد و از مشکلات اقتصادی در منطقه آزاد قشم و قطع جریان مبادلات تجاری در این منطقه سخن گفت.

یعقوب دریانورد با اشاره به مشکلات استان هرمزگان و توسعه نامتوازن استان اظهار داشت؛ در غرب استان هرمزگان مردم و خیرین از دولت جلوتر هستند و دولت با حمایت های قطره چکانی در حوزه مسکن، از درمان غافل بوده و مردم از کمبود سرانه های درمانی رنج می برند. در شرق استان نیز شاهد افزایش روزانه فقر هستیم و در جزایر استان هم با مشکلات مختلفی مواجهیم.

 دریانورد با اشاره به لزوم جوانگرایی در استان گفت؛ در صنایع استان قانون بازنشستگی را دور می زنند ما انتظار داشتیم مدیران صنایع ما بومی باشد اما شاهد تبعیض ناروا هستیم و جوانان ما بیکار هستند. بایستی تحولی در رفتار مدیران و انجام کارها ایجاد شود که الگوی دیگر استان ها باشند.

عضو شورای عالی استان‌ها یکی از مشکلات عدیده استان را قطع جریان مبادلات اقتصادی خواند و تصریح کرد؛ قشم با تجارت و اقتصاد عجین شده است و این منطقه آزاد دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیاری برای دور زدن تحریم‌ها است. متاسفانه با بخشنامه ‌های نسنجیده وضعیت تجاری و اقتصادی قشم با بحران مواجه شده و بیش از 10 روز است که گمرک این منطقه تعطیل شده است.

دریانورد با اشاره به نقش کلیدی جزیره قشم در دور زدن تحریمها ادامه داد؛ با توجه به اینکه کشور در تحریم‌ها قرار دارد و نمی‌‌توانیم مبادلات تجاری داشته باشیم، لازم است بیشتز از قبل زمینه لازم را برای بهره برداری از ظرفیت منطقه ‌آزاد قشم فراهم آوریم که متاسفانه بعضا بخشنامه ‌های نسنجیده‌ای که فاقد پشتوانه مطالعاتی ست، توسط مدیران صادر شده و جلو تجارت را می‌گیرد و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

 نماینده مردم استان هرمزگان در شورای عالی استان ها گفت؛ در حال حاضر یک روز گمرک بخشنامه صادر می‌کند، یک روز بانک مرکزی بخشنامه صادر می‌کند و در نهایت باعث تعطیلی بازار و گمرک می‌شوند و اقتصاد آن منطقه را به هم می‌ریزند. این بخشنامه ها نمی‌گذارد که کسبه و تجار قشم به کارشان ادامه دهند. این امر علاوه بر آنکه موجب دلسردی مردم می شود جلوی پیشرفت اقتصادی در شرایط سخت کنونی را می گیرد.

دریانورد با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 10 روز است که گمرک در این منطقه بسته شده است گفت؛ گمرک منطقه آ‌زاد قشم در دو مرحله بسته شده و هم اکنون هم به طور کامل بسته شده و اکنون اجازه واردات و صادرات کالا نمی‌دهند و می‌توانم بگویم که وضعیت اقتصادی و تجاری قشم در بحران است و قشم دارای ظرفیت‌های گردشگری، صنعتی و تجاری بسیاری است که به آن کم پرداخته شده است.

وی عنوان کرد؛ مردم از استان‌های مختلف سرمایه ‌های شان را به این جزیره آوردند؛ اما با شرایط اقتصادی کنونی و خصوصاً قطع شدن جریان مبادلات تجاری، سرمایه مردم از دست می رود و ساخت و ساز در این جزیره دیگر صرفه اقتصادی ندارد؛ گردشگری هم با سنگ اندازی های بخشنامه ای در مبادلات تجاری، از رونق افتاده و در فرصت بسیار خوب پایان سال و آغاز سال نو، جریان گردشگری به دلیل مشکلات گمرکی ضعیف شده است.

عضو شورای عالی استان‌ها گفت؛ منطقه آزاد قشم ظرفیت بسیاری دارد که تحریم‌ها را دور بزند البته اقداماتی از سوی استاندار هرمزگان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حال انجام است که به سمت صنایع گردشگری و پرورش ماهی پیش رفته‌ و به آن پرداخته اند. ما درخواست‌مان از دولت محترم این است که در راستای کمک به وضعیت فعلی توجه بیشتری به ظرفیت‌های این جزیره داشته باشند چرا که قطعا می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کند.

خبرنگار؛ سمیرا حسن

انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز