خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان       یمن سفیر فوق‌العاده در ایران تعیین کرد       حل مشکلات تهران در کوتاه مدت راهی جز همراهی مردم ندارد       نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی       خبرنگاران ضامن استیفای حق شهروندی «نظارت بر شهر»       اجرایی شدن فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و سند تحول قضائی        ​جای خالی مد اسلامی ایرانی در طراحی لباس داخلی       نمای ساختمان‌ها؛ حقوق شهروندی یا حقوق مدیران شهری؟!       جزئیات بزرگ‌ترین عملیات یمن علیه عربستان؛ پالایشگاه سعودی نزدیک مرز امارات هدف 10 پهپاد       ادامه تلاش آمریکا برای توقیف گریس1        بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا       امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور       ارتش یمن تجمع مزدوران سعودی در استان عسیر را با موشک زلزال 1 هدف قرارداد       نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است      
 
آخرین اخبار  

مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد

بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد

موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها

دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد

درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/12/13 6:42:21 AM

فرهنگ کارآفرینی باید نهادینه شود 

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در جمع صاحبان ایده های نو درکسب و کار، از لزوم نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی برای تحقق توسعه پایدار سخن گفت.

فرهنگ کارآفرینی باید نهادینه شود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، استارت آپ‌ها به مجموعه ای از ایده های نوآورانه گفته می شود که بر مبنای شناخت کامل از نیاز و مشکلی شکل گرفته و با تبیین ایده ای نو، بتواند به رفع آن بینجامد.

مینا مهرنوش یکی از افراد موثر در اکوسیستم کسب و کار و استارت آپ‌ها فردی ایرانی است که در جریان استارت آپ ویکند نوسازی بافت فرسوده شهری خطاب به دانشجویان حاضر در این رویداد و با تکیه بر شیوه های ارائه نوین طرح‌های خلاقانه گفت: استارت آپ‌ها مبتنی بر دانش هستند که ایده های نوآورانه و خلاقانه را به خوبی پرورانده و به نتیجه ای در جهت رفاه و آسایش زندگی سوق می دهند.

مدیرمسئول روزنامه کسب و کار با تاکید بر اهمیت دانش در ایده های نوآورانه گفت: در هر برهه ایی از زمان، کسب و کارهایی در حال کار هستند که مبتنی بر روشهای بومی و سنتی فعال هستند و اغلب با پیشرفت تکنولوژی از اقبال و رونق آنها کاسته می شود. مثلا همین حالا کسب و کارهای بسیاری در سطح جامعه مشغول به کار هستند که کارکردشان مبتنی بر مدل‌های کسب و کار سنتی ست و نوآوری لازم در کارکردشان مشهود نیست. این کسب و کارها برای آنکه بتوانند در دنیای رقابت و تکنولوژیک کنونی پابرجا مانده و به کسب و کارهای نوآورانه نزدیک شوند باید توجه شان به دانش و نوآوری و راهکارهای دانشی و علمی نزدیک شود. باید بتوانند به خلق ایده های جدید و استفاده از فرایندهای جدید و نوآورانه بپردازند.

مهرنوش علم آموزی و توجه به فناوری را برای پیشبرد استارت آپها ضروری دانست و تصریح کرد: خلق ایده های نو از شناخت ظرفیت‌های فناوری و اشراف اطلاعاتی بر مشکلات موجود شکل می گیرد. بهترین مکان برای ایجاد این ایده ها، مراکز دانشگاهی و علمی و پژوهشی ست. و از آنجایی که بحث دانش و نوآوری از دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی نشات می گیرد افرادی که به عنوان دانشجو، استاد یا اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها مشغول هستند می توانند ایده ها و ارهکارهای خیلی خوبی را برای این کسب و کارها ارائه کنند. مراکز دانشگاهی و سایر مراکز حامی می توانند فضا و امکانی ایجاد کنند که شبکه ای از سرمایه گذاران، حامیان، صاحبان ایده و پیش برنده ها تشکیل شود و به سهولت یک ایده را به مرحله اجرایی برساند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نقش نهادهای حامی در تقویت استارت آپها را تعیین کننده خواند و افزود:  بسیاری از استارت آپها با مسائل حقوقی و منابع انسانی دست به گریبان هستند که می تواند با کمک نهادهای حامی، بسیاری از آنها را رفع کرد. همچنین سایر نهادهای اجتماعی خصوصاً شهرداری ها می‌توانند با در اختیار قرار دادن اماکن عمومی نظیر سرای محلات و ایجاد مراکزی مثل کلینیک های کسب و کار و خانه های کارآفرینی، مسیر فعالیت این استارت آپ‌ها را کاهش داده و به رشد آنها کمک کنند.

مینا مهرنوش خطاب به دانشجویان بر استفاده از امکانات کلینیک های کسب و کار تاکید کرد و افزود: این کلینیک ها روشهای نوین طراحی ایده تا اجرا را به صاحبان ایده آموزش می دهند و می توانند به عنوان شبکه ای موثر، فعالان حوزه کسب و کار را به همراه توانمندان حوزه بازاریابی و سرمایه گذاری به یکدیگر متصل نموده و یک ایده کوچک را به عنوان نطفه اولیه یک کسب و کار نوپا، پرورانده و آن را به استارت آپی خلاقانه تبدیل کند.

مدیرمسئول روزنامه کسب و کار با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی گفت: یکی از پایه ای ترین اقداماتی که باید برای حمایت از استارت آپها شود این است که فرهنگ کارآفرینی و خلق ایده در میان همه اقشار نهادینه شود تا همه افراد بتوانند ایده های شان را به مراکز رشد و کارآفرینی و مراکز علمی و دانشگاهی ارائه داده که پس از بررسی به طرحی مبتنی بر دانش تبدیل شده و به اجرا در بیاید.

خبرنگار؛ سمیرا حسن


انتهای خبر
 
 
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز