خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
کره شمالی فریبکاری آمریکا را عامل شکست مذاکرات دانست       زاخارووا:مواضع روسیه درباره ایران پس ازسفر پمپئو تغییر نکرده است       حکیم:درصورت تمایل تهران و واشنگتن، بغداد آماده میانجیگری است       سامانه نیما حذف نمی‌شود / فعالیت پایلوت بازار متشکل ارزی       علی ربیعی سخنگوی دولت شد       زمین لرزه فراشبند را لرزاند       لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید       ادامه روابط استراتژیک تهران و بغداد در حالی که تیر آمریکا برای تفرقه افکنی به سنگ خورد       فرمانده یمنی: عملیات بعدی ما علیه دشمن دردناک‌تر است؛ پخش تصاویر حمله پهپادی به فرودگاه ابوظبی        سخنگوی وزارت خارجه گمانه‌زنی رسانه‌ها درباره سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به ایران را تکذیب کرد        تقدیر روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران       روحانی: با وحدت و مقاومت، آمریکا ،‌ رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه را شکست می‌دهیم        سی‌ان‌ان: اختلاف بولتون و پامپئو تشدید شده است       «ربیعی» سخنگوی دولت خواهد شد یا خبر؟       مخالفتی برای عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای وجود ندارد        تکذیب شایعات تجارت شکر و ارتباط با «مدلل» توسط دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی        اژه‌ای: عده‌ای ارز ۴۲۰۰تومانی می‌گیرند اما چیزی وارد نمی‌کنند/ نباید اجازه دهیم دشمن جسور شود        سردار باقری: ایران پاسخی کوبنده برای آتش افروزی دشمن در سر دارد.       وزیر امور خارجه: تحریم‌های آمریکا تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران است       دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر انقلاب      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

دانشگاه و اساتید مانع ارائه تحلیل های غلط شوند / ما به دنبال تعامل سازنده‌ایم نه تعاملی که در آن بازنده باشیم

دانشگاه و اساتید مانع ارائه تحلیل های غلط شوند / ما به دنبال تعامل سازنده‌ایم نه تعاملی که در آن بازنده باشیم

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

کتاب مشترک دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه هاروارد منتشر شد

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

واکنش وزارت علوم به افت کیفیت غذاهای دانشجویی/افزایش قیمت گوشت، برنج و روغن برای دانشگاه‌ها مشکل ایجاد کرده‌ است

علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

 علوم انسانی اسلامی و الگوی پیشرفت مبتنی بر علم دینی از مطالبات صریح رهبران نظام اسلامی بوده است

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

راز چهل سال عقب نگهداشتن علم دینی، عدم باور به اسلام است.

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

طراحی مدل جامع مدیریت اجتماعی بر محور دین ضرورت دارد

سمپوزیوم "علوم ژئوماتیک و تکنولوژی اطلاعات مکانی" برگزار شد

 سمپوزیوم


معرفی آثار اساتید  


 

1397/12/13 6:42:21 AM

فرهنگ کارآفرینی باید نهادینه شود 

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در جمع صاحبان ایده های نو درکسب و کار، از لزوم نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی برای تحقق توسعه پایدار سخن گفت.

فرهنگ کارآفرینی باید نهادینه شود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، استارت آپ‌ها به مجموعه ای از ایده های نوآورانه گفته می شود که بر مبنای شناخت کامل از نیاز و مشکلی شکل گرفته و با تبیین ایده ای نو، بتواند به رفع آن بینجامد.

مینا مهرنوش یکی از افراد موثر در اکوسیستم کسب و کار و استارت آپ‌ها فردی ایرانی است که در جریان استارت آپ ویکند نوسازی بافت فرسوده شهری خطاب به دانشجویان حاضر در این رویداد و با تکیه بر شیوه های ارائه نوین طرح‌های خلاقانه گفت: استارت آپ‌ها مبتنی بر دانش هستند که ایده های نوآورانه و خلاقانه را به خوبی پرورانده و به نتیجه ای در جهت رفاه و آسایش زندگی سوق می دهند.

مدیرمسئول روزنامه کسب و کار با تاکید بر اهمیت دانش در ایده های نوآورانه گفت: در هر برهه ایی از زمان، کسب و کارهایی در حال کار هستند که مبتنی بر روشهای بومی و سنتی فعال هستند و اغلب با پیشرفت تکنولوژی از اقبال و رونق آنها کاسته می شود. مثلا همین حالا کسب و کارهای بسیاری در سطح جامعه مشغول به کار هستند که کارکردشان مبتنی بر مدل‌های کسب و کار سنتی ست و نوآوری لازم در کارکردشان مشهود نیست. این کسب و کارها برای آنکه بتوانند در دنیای رقابت و تکنولوژیک کنونی پابرجا مانده و به کسب و کارهای نوآورانه نزدیک شوند باید توجه شان به دانش و نوآوری و راهکارهای دانشی و علمی نزدیک شود. باید بتوانند به خلق ایده های جدید و استفاده از فرایندهای جدید و نوآورانه بپردازند.

مهرنوش علم آموزی و توجه به فناوری را برای پیشبرد استارت آپها ضروری دانست و تصریح کرد: خلق ایده های نو از شناخت ظرفیت‌های فناوری و اشراف اطلاعاتی بر مشکلات موجود شکل می گیرد. بهترین مکان برای ایجاد این ایده ها، مراکز دانشگاهی و علمی و پژوهشی ست. و از آنجایی که بحث دانش و نوآوری از دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی نشات می گیرد افرادی که به عنوان دانشجو، استاد یا اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها مشغول هستند می توانند ایده ها و ارهکارهای خیلی خوبی را برای این کسب و کارها ارائه کنند. مراکز دانشگاهی و سایر مراکز حامی می توانند فضا و امکانی ایجاد کنند که شبکه ای از سرمایه گذاران، حامیان، صاحبان ایده و پیش برنده ها تشکیل شود و به سهولت یک ایده را به مرحله اجرایی برساند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نقش نهادهای حامی در تقویت استارت آپها را تعیین کننده خواند و افزود:  بسیاری از استارت آپها با مسائل حقوقی و منابع انسانی دست به گریبان هستند که می تواند با کمک نهادهای حامی، بسیاری از آنها را رفع کرد. همچنین سایر نهادهای اجتماعی خصوصاً شهرداری ها می‌توانند با در اختیار قرار دادن اماکن عمومی نظیر سرای محلات و ایجاد مراکزی مثل کلینیک های کسب و کار و خانه های کارآفرینی، مسیر فعالیت این استارت آپ‌ها را کاهش داده و به رشد آنها کمک کنند.

مینا مهرنوش خطاب به دانشجویان بر استفاده از امکانات کلینیک های کسب و کار تاکید کرد و افزود: این کلینیک ها روشهای نوین طراحی ایده تا اجرا را به صاحبان ایده آموزش می دهند و می توانند به عنوان شبکه ای موثر، فعالان حوزه کسب و کار را به همراه توانمندان حوزه بازاریابی و سرمایه گذاری به یکدیگر متصل نموده و یک ایده کوچک را به عنوان نطفه اولیه یک کسب و کار نوپا، پرورانده و آن را به استارت آپی خلاقانه تبدیل کند.

مدیرمسئول روزنامه کسب و کار با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی گفت: یکی از پایه ای ترین اقداماتی که باید برای حمایت از استارت آپها شود این است که فرهنگ کارآفرینی و خلق ایده در میان همه اقشار نهادینه شود تا همه افراد بتوانند ایده های شان را به مراکز رشد و کارآفرینی و مراکز علمی و دانشگاهی ارائه داده که پس از بررسی به طرحی مبتنی بر دانش تبدیل شده و به اجرا در بیاید.

خبرنگار؛ سمیرا حسن


انتهای خبر
 
 
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز