خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان       یمن سفیر فوق‌العاده در ایران تعیین کرد       حل مشکلات تهران در کوتاه مدت راهی جز همراهی مردم ندارد       نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی       خبرنگاران ضامن استیفای حق شهروندی «نظارت بر شهر»       اجرایی شدن فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و سند تحول قضائی        ​جای خالی مد اسلامی ایرانی در طراحی لباس داخلی       نمای ساختمان‌ها؛ حقوق شهروندی یا حقوق مدیران شهری؟!       جزئیات بزرگ‌ترین عملیات یمن علیه عربستان؛ پالایشگاه سعودی نزدیک مرز امارات هدف 10 پهپاد       ادامه تلاش آمریکا برای توقیف گریس1        بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا       امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور       ارتش یمن تجمع مزدوران سعودی در استان عسیر را با موشک زلزال 1 هدف قرارداد       نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است      
 
آخرین اخبار  

مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد

بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد

موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها

دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد

درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/11/18 12:41:56 AM

رییس شورای عالی استان‌ها مطرح کرد؛

شوراهای شهر،تحقق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش 

رییس شورای عالی استان‌ها در جریان چهاردهمین اجلاس عمومی این شورا، ایجاد شوراهای شهر و روستا را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی خواند و افزود: شورای شهر و روستا تحقق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است.

شوراهای شهر،تحقق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛  مرتضی الویری در جریان چهاردهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها ،شوراهای شهر و روستا را از مهمترین راهکارهای تحقق عدالت اجتماعی خواند و تصریح کرد، تحقق و راه‌اندازی شورای شهر و روستا در سراسر کشور، اساسی ترین مطالبه مردم در تاریخ انقلاب اسلامی بوده که امام خمینی (ره) در نهم اردیبهشت سال 1358 با صدور فرمانی تشکیل آن را خواستار شد اما این خواست مردمی،با بیست سال تاخیر اجرا شده و هم اکنون نتایج بسیار خوبی در نقاط مختلف کشور داشته است.

وی گفت، مدل اداره شهرهای بزرگ در ایران با اصول مترقی در قانون اساسی معیوب،نارسا و ناکارآمد است. نگاه مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه مقننه به تقسیم امور محلی است که با چهل سالگی انقلاب در حوزه شهرها و مدیریت محلی، باید سازگار با سیاست گذاری مدیریت هماهنگ و یکپارچه شهری صورت گیرد.

مرتضی الویری با اشاره به شاخص‌های توسعه گفت، شاخص پایداری شهر و روستاها باید بر اساس الگوی شایسته سنجیده شود اما هنوز برای آسیب های اجتماعی،آلودگی هوا،پسماند شهری و هماهنگی در برنامه و بودجه نتوانستیم به الگوی مشترک و هم افزا برسیم که نگران کننده و هشداردهنده است و باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.

بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده رونق می گیرد

 رییس شورای عالی استان‌ها از پیشنهاد فروش اوراق مشارکت شهروندی برای نوسازی بافت فرسوده و بازآفرینی شهری خبر داد و افزود، فروش اوراق در بودجه سال 98پیش بینی شده که پس از تصویب در سال آتی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری مشترک میان شورای عالی استانها و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت، امسال با همکاری اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از نظرات کارشناسی اعضای شورای عالی استانها در حوزه شهری بهره گرفته شد و نتایج خوبی از این همکاری حاصل شده است.

وی با اشاره به اهمیت این همکاری ادامه داد، در طی یک ماه گذشته از اعضای شوراهای عالی استان‌ها خواستیم نظرات خود را برای تصویب برخی قوانین به  کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ارائه دهند که در نهایت 5 مورد از نظرات رای آورد.

الویری فروش اوراق مشارکت برای جلب مشارکت مردم در بازآفرینی شهری را گام مهمی خواند و اضافه کرد، با پیشنهاد شورای عالی استان‌ها،فروش هشت هزار میلیارد اوراق برای بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده پیش بینی شده که پنجاه درصد اصل و سود آن را شهرداری و پنجاه درصد بازپرداخت اصل و سودسرمایه را دولت محترم تضمین می کند که بیش از 60 درصد آن باید برای نوسازی بافت فرسوده و بازآفرینی شهری اختصاص یابد.

وی نظام توزیع عوارض را مبتنی بر گسترش شهرنشینی دانست و تصریح کرد، نظام توزیع عوارض ارزش افزوده دهداری ها به همان میزان قبلی برگشت زده شد و قرار بود عوارض و مالیات شهرداری به شورای برنامه ریزی استان برگردد که این مسأله حذف شد و همچنین سه هزار و 200 میلیارد سهم شهرداری و دهیاری به حساب هدفمندی یارانه ها واریز می شد که این مساله نیز حذف شد و مقرر شد با رأی مجلس این سهم برگشت زده شود که برای سال آینده این مبلغ نیز از بودجه شهرداری ها حذف شد.

به گفته وی ارزش افزوده تهران در بخش روستایی 12 درصد و شهری 88 درصد تعریف شده است که در سال 98 هم این بند برقرار است.

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز