خانه سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
نارضایتی مردم از نمایشگاه‌های بهاره       تب تند قیمت در بازار موبایل پایین نمی آید       ترور نافرجام آیت الله خامنه ای در نماز جمعه آخر سال، مردم شعار مرگ بر منافق سر دادند       چهل کشته در انفجار دو مسجد در نیوزلند       ملاقات اعضای خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری       توصیه مردم ایران به دولت دیکتاتور فرانسه        راه جدید محققان برای مقابله با هک کردن ایمپلنت‌های پزشکی       کاوشگر فرصت اخرین موقعیت خود در مریخ را ثبت و منتشر کرد       بررسی ماموریت های 50 ساله آپولو روی میز ناسا       امکان تجربه دانلود موسیقی اورجینال به همت یک شرکت دانش بنیان       کندی پیشرفت علم با سیاست های نادرست وزارت علوم       آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور از امروز       میزان تورم در استان‌ها؛ کردستان در صدر       جنگ اقتصادی دشمن را با موفقیت پشت سر گذاشتیم       دست یابی ایران به دانش فنی ساخت رادیوتلسکوپ        پذیرش دانشجوی بدون آزمون مقطع دکتری در دانشگاه کردستان        اعلام آمار ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی پزشکی ۹۸       برگزاری مسابقه دانشگاه بدون زباله در دانشگاه صنعتی        جامعه دچار خلاء ارتباط با دانشگاه است       برنامه ۲ معاونت وزارت علوم برای حمایت ویژه از ۵ دانشگاه      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/08/02 1:32:21 AM

کاهش جذب نیتروژن گیاهان با افزایش دما و دی اکسید کربن 

محققان دریافتند با افزایش دما و میزان دی اکسید کربن موجود در اتمسفر، توانایی درختان زمین برای جذب نیتروژن کاهش می یابد.

کاهش جذب نیتروژن گیاهان با افزایش دما و دی اکسید کربن


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ تحقیقات دانشگاه مریلند واقع در آمریکا با استفاده از یک بانک اطلاعاتی مربوط به ساختار شیمیایی برگ درختان که متشکل از نمونه برگ صدها گونه مختلف از سراسر جهان از سال 1980 تا 2017 میلادی است، انجام گرفت. با بررسی اطلاعات این بانک اطلاعاتی مشخص شد اغلب اکوسیستم های زمین از جمله جنگل ها و زمین هایی که با کودهای شیمایی آلوده نشده اند، فاقد نیتروژن کافی هستند.
این تحقیقات نشان می دهد افزایش کربن جذب شده در خاک موجب کاهش توانایی میکروب ها در بازگرداندن نیتروژن حاصل از تجزیه بقایای موجودات زنده در کف جنگل، به خاک می شود. بر اساس نتایج این تحقیقات تنها راهکار افزایش میزان نیتروژن خاک جنگل ها، کاهش میزان تولید کربن است.
این تحقیقات نیز مانند بسیاری از تحقیقات قبلی نشان می دهد که جنگل ها نمی توانند به میزانی که بر اساس مدل سازی های کامپیوتری پیش بینی می شود، دی اکسید کربن را جذب کنند، زیرا رشد این جنگل ها به دلیل وابستگی آن ها به نیتروژن محدود است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Ecology منتشر شده است.
انتهای خبر///
 
منبع؛ ایرنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز