خانه سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
فعالیت های بین المللی علمی در شرایط تحریم کشور افزایش یابد       تمدید مهلت ثبت نام در کنکور سراسری 98        فراگیری دانش و مهارت در پیشبرد توسعه موثر است       رونق دهی به نوسازی بافت فرسوده با توجه به شرکت های دانش بنیان       کوتاهی دست سودجویان با کارت هوشمند بانکی       گره کور ترافیک در سایه مال ها       خانه تیمی عوامل تروریستی سیستان و بلوچستان متلاشی شد       تلاش محققان ایرانی برای دستیابی به درمان سرطان خون و لنفوم       از بین رفتن بینایی با سیگار کشیدن       آمریکا در حال ضعیف شدن و ایران در حال پیشرفت / آینده کشور به دست جوانان است       پیش بینی بارش برف برای مناطقی از شمال شرق کشور       کشف رایانه ای که بعد از 30 سال هنوز کار می کند       اتکای حکومت اسلامی بر مقبولیت مردمی است       افزایش قاچاق در سایه اجرای سهمیه بندی بنزین       دانشگاه‌ها و پارک‌های فعال در عرصه بین‌الملل معرفی شدند       علی رغم سابقه زیاد دانشگاه ها در حوزه بین الملل تجربه کمی داریم       انتشار دفترچه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی/ آغاز ثبت نام از ۳۰ بهمن       سونامی بیکاری در راه است       تعزیرات فعلا نمی تواند به بازار خودرو نظارت کند       ​نقدینگی آفت بازارهای اقتصادی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/11/13 3:30:16 AM

وزیر علوم خبر داد

توقف فعالیت ۷۰ مرکز غیرانتفاعی در کشور 

وزیر علوم از توقف فعالیت حدود ۷۰ مرکز دانشگاهی غیر انتفاعی در کشور به دلیل عدم رعایت شاخص‌ها و استانداردهای ارائه شده در نتیجه‌ی ارزیابی‌های وزارت علوم خبر داد.

توقف فعالیت ۷۰ مرکز غیرانتفاعی در کشور


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ منصور غلامی در حاشیه دومین کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی که در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران به سیاست‌های وزارت علوم در خصوص دانشگاه‌های غیر انتفاعی اشاره کرد و گفت: این دانشگاه‌ها در آموزش عالی از جایگاه ویژه‌ای در سیاست گذاری برخوردار هستند اما اگر به استانداردها و شاخص‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری توجه و عمل کنند با این شرط  این وزارت از آن‌ها حمایت می کند.
وی ادامه داد، در واقع بخش کلی آموزش‌های غیردولتی در حوزه تربیت دانشجو فعالیت می‌کنند اما این بخش اگر بخواهد به حوزه پژوهش نیز ورود کند باید شاخص‌های استاندارد در این بخش‌ها را رعایت کند.
غلامی عنوان کرد: طبیعی است وزارت علوم هر ساله این واحدهای غیر دولتی یا غیر انتفاعی را مورد ارزیابی قرار دهد و پس از ارزیابی‌هایی که ما در سال‌های گذشته از این مراکز داشتیم از جمع مؤسسات غیردولتی در سال ۹۲ که بیش از ۳۰۰ مرکز بودند حدود ۵۰ مرکز تعطیل شدند و این تعطیلی براساس قانون و در نتیجه ارزیابی‌ها اتفاق افتاد.
وزیر علوم همچنین خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی فعالیت‌ حدود ۷۰ مرکز به دلیل اینکه شاخص‌های موجود و کیفیت لازم را نداشتند متوقف شد و امیدواریم همه مراکز بتوانند با رساندن شاخص‌های خود به وضعیت استاندارد امکان فعالیت را داشته باشند.
 وی خاطر نشان کرد: سیاست گذاری در دنیا معمولاً بر مبنای علمی و محاسبات، پژوهش‌ها و ارزیابی‌های علمی انجام می‌گیرد؛ بنابراین همه جا از جمله در ایران سیاست گذاری‌ها باید با حضور و استفاده از اندیشه نخبگان علمی صورت گیرد، بنابراین انتظار ما این است که در برنامه ریزی‌ها، سیاستگذاری استاندارد و محققین و گروه‌های علمی بیشتری به کار گرفته شوند.
غلامی خاطر نشان کرد: رویکردهای استفاده از نخبگان در سیاست‌گذاری‌های علمی طی سال‌های اخیر حفظ شده، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.
 
انتهای خبر///
 
منبع؛ ایسنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز