خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود       طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد       بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد       موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها       دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد       درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت       هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان       یمن سفیر فوق‌العاده در ایران تعیین کرد       حل مشکلات تهران در کوتاه مدت راهی جز همراهی مردم ندارد       نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی در تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی       خبرنگاران ضامن استیفای حق شهروندی «نظارت بر شهر»       اجرایی شدن فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و سند تحول قضائی        ​جای خالی مد اسلامی ایرانی در طراحی لباس داخلی       نمای ساختمان‌ها؛ حقوق شهروندی یا حقوق مدیران شهری؟!       جزئیات بزرگ‌ترین عملیات یمن علیه عربستان؛ پالایشگاه سعودی نزدیک مرز امارات هدف 10 پهپاد       ادامه تلاش آمریکا برای توقیف گریس1        بی‌اعتنایی پاناما به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا       امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور       ارتش یمن تجمع مزدوران سعودی در استان عسیر را با موشک زلزال 1 هدف قرارداد       نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است      
 
آخرین اخبار  

مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در ایران تاسیس می‌شود

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس اصلاح شد

بعیدی نژاد:نفتکش حامل نفت ایران تحت هیچگونه تحریمی قرار ندارد

موافقان و مخالفان رمزارزها چه گفتند؟/تردید درباره ظرفیت رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها

دادگاه‌های برخورد با مفاسد نشان داد جمهوری اسلامی با هیچ‌کس تعارف ندارد

درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

هشدار قانونگذار روس درباره استقرار نظامیان آمریکا در لهستان


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/11/06 10:23:34 AM

راه اندازی دبیرخانه شهرهای خلاق در یونسکو  

مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو خبری را مبنی بر راه اندازی دبیرخانه شهرهای خلاق در کمیسیون ملی یونسکو – ایران منتشر کرد.

راه اندازی دبیرخانه شهرهای خلاق در یونسکو


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز، شبکه شهرهای خلاق یونسکو در سال ۲۰۰۴ و برای ترویج همکاری بین ۱۸۰ شهری به راه افتاد که از خلاقیت به عنوان عاملی راهبردی برای پیشرفت پایدار شهری استفاده کرده بودند وبرای رسیدن به هدف مشترکِ «قرار دادن خلاقیت و صنایع فرهنگی در قالب برنامه‌های توسعه‌ای در سطح محلی و همکاری فعال در سطح بین‌المللی» با یکدیگر کار می‌کنند.در استفاده از فرصت‌های جهانی عملکرد خوبی نداشته‌ایم.

معاون مطالعاتی و مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو ایران با تاکید بر هم‌افزایی ملی بیشتر، همه نهادهای مرتبط در حوزه شهرهای خلاق، برندسازی شهری را موضوعی با اهمیت دانست که کشورها و سازمان‌های بین‌المللی مانند شوراهای جهانی و یونسکو با آن مرتبط هستند و به آن توجه دارند و عنوان برندسازی شهری چهارچوب و ابزاری را برای ایجاد تمایز، تمرکز و سازماندهی مشخصه‌های برتر و رقابتی یک شهر فراهم می‌کند که باید ریشه در واقعیت‌ها داشته باشد.

بهمن نامور مطلق با اشاره به باور یونسکو که شهرها را از اساسی‌ترین محورهای توسعه در جهان می‌داند گفت شهرها نقش کانونی و تعیین کننده‌ای را در جوامع بشری ایفا می‌کنند. آینده جهان، آینده شهرهاست و مرزهای کشورها به مراتب کمتر شده و قدرت و تاکید روی شهرها بیشتر می‌شود به طوری که اکنون بسیاری از کشورها را به واسطه شهرهایشان و پیشرفت در حوزه‌های شهری می‌شناسیم.

وی همچنین جهان آینده را جهانی بدون مرز و با تمرکز روی شهرها معرفی کرد، به اندازه‌ای که در این زمینه گام‌های بلندی در اروپا برداشته شده و حتی مرزکِشی‌ها و دیوارکشی‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با شکست مواجه شده است.

معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو - ایران، افزود: سازمان‌های جهانی در خصوص پیشرفت پایدار شهری، برنامه‌هایی را ارائه می‌کنند که ما نیز در ایران می‌توانیم از این موقعیت‌ها استفاده کرده و آن‌ها را تبدیل به فرصت کنیم.

نامور مطلق عملکرد ایران در استفاده از فرصت‌های جهانی را نامناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: متأسفانه ما تاکنون در حوزه استفاده از این فرصت‌ها کارنامه خوبی نداشته‌ایم، باید بیش از پیش در استفاده و بهره‌برداری درست از این فرصت‌ها بکوشیم. البته تحریم‌های ناعادلانه آمریکا علیه ایران نیز فرصت مناسبی برای استفاده درست از فرصت‌های جهانی و حضور هر چه بیشتر ایران در عرصه‌های بین‌المللی است.

سهم ایران از ۱۸۰ شهر خلاق فقط دو شهر است

وی با اشاره به این‌که یونسکو همیشه طرح‌هایی برای پیشرفت شهرها دارد، یکی از مهم‌ترینِ این طرح‌ها را «شهرهای خلاق» دانست که امروز از مهمترین برندهای توسعه شهری به حساب می‌آیند و افزود: این در حالی است که متأسفانه از بین ۱۸۰ شهری که این شبکه را تشکیل داده‌اند، سهم ایران فقط دو شهر اصفهان و رشت است.

نامور ادامه داد: این در حالی است که کشور ما از تمدن و قدمتی بالا برخوردار است و این سهم کم، زیبنده ایران که از دیرباز شهرنشینی را آغاز کرده، نیست. در واقع باید از این فرصت‌ها در جهت منافع ملی کشور، بهره بگیریم و هم‌افزایی ملی در حوزه شهرهای خلاق را تقویت کنیم.

مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو - ایران درباره همکاری وزارت کشور با این کمیسیون نیزعنوان کرد: خوشبختانه وزارت کشور از اهمیت این برند سازی‌ها و برندهای شهری به خوبی آگاه است و می‌داند که شهرهای جهانی مانند شهرهای هوشمند، شهرهای پاک و شهرهای خلاق تا چه اندازه می‌توانند در توسعه شهری مؤثر بوده و در تحقق آن مفید باشد.

ایجاد شورای سیاستگذاری برای شهرهای خلاق

وی همچنین به برگزاری جلسه‌ای توسط حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران و مهنام مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی و گروه فرهنگ این کمیسیون با جمالی‌نژاد معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و شجاعی کیاسری رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور و مدیران کل این وزارتخانه اشاره کرد که قرار است برای هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر بین این کمیسیون و وزارت کشور و انتقال این فرصت‌ها و تجربیات جهانی، فعالیت‌هایی که هم‌پوشانی دارند را حذف کرده و دبیرخانه‌ای در همین راستا ایجاد کنند و ادامه داد: در کنار آن، با توجه به برندهای گوناگونی که در نهادهای بین‌المللی وجود دارد، می‌توان به اهداف مشترکی در جهت صیانت از منافع ملی کشور رسید.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان ملی یونسکو در ایران، او تاکید کرد: در این جلسه قرار شد تا شورای سیاستگذاری برندهای شهرها در وزارت کشور راه‌اندازی شود که در آن نهادهای مرتبط مانند وزارت امور خارجه، وزارت رتباطات و فناوری اطلاعات و کمیسیون ملی یونسکو- ایران، با مشارکت با یکدیگر، در توزیع عادلانه برندها و توسعه شهری ایران با هم همکاری کنند.

نامور مطلق راه‌اندازی این دبیرخانه و شورای سیاستگذاری برندهای شهرها را عاملی برای کمک به حضور هر چه پررنگ‌تر ایران در عرصه‌های بین‌المللی دانست.

انتهای پیام///

منبع؛ ایسنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

حباب قیمت مسکن در برخی از شهرها می‌شکند/ کمبود مصالح ساختمانی به گرانی مسکن دامن زده است

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

برنامه‌های دولت در بخش مسکن «دلخوش کنک» است / وعده ارزانی مسکن با ساخت سالانه 100هزار واحد عملی نمی‎شود

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

سه شنبه های بدون خودرو، از ایده تا اجرا

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

کودکان بی هویت زمینه ساز بروز افزایش آسیب های اجتماعی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

لزوم اولویت بندی پروژه های نیمه تمام براساس توجیه فنی و اقتصادی

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

کاهش قیمت مسکن درپی ناتوانی مالی خریداران / ساخت 400هزار واحد به آشفتگی بازار مسکن دامن می‌زند

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی

باید مردم را نسبت به جنایتهای آمریکا آگاه کنیم / دعوت از اساتید مسلمان برای مقابله با تروریسم جهانی


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز