خانه سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
فعالیت های بین المللی علمی در شرایط تحریم کشور افزایش یابد       تمدید مهلت ثبت نام در کنکور سراسری 98        فراگیری دانش و مهارت در پیشبرد توسعه موثر است       رونق دهی به نوسازی بافت فرسوده با توجه به شرکت های دانش بنیان       کوتاهی دست سودجویان با کارت هوشمند بانکی       گره کور ترافیک در سایه مال ها       خانه تیمی عوامل تروریستی سیستان و بلوچستان متلاشی شد       تلاش محققان ایرانی برای دستیابی به درمان سرطان خون و لنفوم       از بین رفتن بینایی با سیگار کشیدن       آمریکا در حال ضعیف شدن و ایران در حال پیشرفت / آینده کشور به دست جوانان است       پیش بینی بارش برف برای مناطقی از شمال شرق کشور       کشف رایانه ای که بعد از 30 سال هنوز کار می کند       اتکای حکومت اسلامی بر مقبولیت مردمی است       افزایش قاچاق در سایه اجرای سهمیه بندی بنزین       دانشگاه‌ها و پارک‌های فعال در عرصه بین‌الملل معرفی شدند       علی رغم سابقه زیاد دانشگاه ها در حوزه بین الملل تجربه کمی داریم       انتشار دفترچه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی/ آغاز ثبت نام از ۳۰ بهمن       سونامی بیکاری در راه است       تعزیرات فعلا نمی تواند به بازار خودرو نظارت کند       ​نقدینگی آفت بازارهای اقتصادی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/11/06 9:11:43 AM

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم:

لزوم توجه دانشگاه‌ها به ظرفیت وزارتخانه‌ها در امور پژوهشی 

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد؛ دانشگاه‌ها برای پیشرفت باید با وزارتخانه‌های دارای تفاهم‌نامه در امور پژوهشی همکاری بیشتری داشته باشند.

لزوم توجه دانشگاه‌ها به ظرفیت وزارتخانه‌ها در امور پژوهشی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ مسعود برومند در هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور که به میزبانی دانشگاه قم برگزار شد، ضمن تشکر از فعال بودن جلسات منطقه چهار نسبت به سایر مناطق کشور گفت: نشست‌های معاونان پژوهشی، برنامه‌ای مهم در راستای همگن‌سازی برنامه، بودجه و عملکرد دانشگاه‌ها است.

وی افزود: مفید و کاربردی کردن پژوهش‌ها در جهت حل مشکلات جامعه و توانمندسازی در زمینه صادرات از دیگر رسالت‌هایی است که خواستار آن هستیم و حتماً باید موضوعات پژوهشی استادان هدفمند شود.

برومند عنوان کرد: از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود تا با وزارتخانه‌های دارای تفاهم‌نامه درباره امور پژوهشی، همکاری کرده و از ظرفیت آنها نیز غافل نشوند.

در ادامه این نشست، دکتر سرمست استاندار قم نیز خود را از بدنه دانشگاه دانست و بیان کرد: امروزه، علم باید در راستای تولید ثروت باشد و در جهت رفع مشکلات جامعه سودمند عمل کند.

سپس آقای مجذوبی، دبیر شورای معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور، دیدگاه خود را پیرامون بودجه‌های پژوهشی دانشگاه‌ها بیان کرد و گفت: مشکل اصلی وضعیت بودجه پژوهشی دانشگاه کم بودن بودجه آن و همچنین عدم پرداخت نیمی از آن است.

وی گفت: ممنوع کردن پرداخت حق‌التدریس از بودجه پژوهشی، عدم برداشت کسری بودجه دانشگاه‌ها از بودجه پژوهشی، تخصیص و پرداخت بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها به صورت جداگانه، خرید تجهیزات از محل تسهیلات بانکی وخرید تجهیزات از محل فایننس بند «ط» تبصره ۹ می‌تواند به تقویت بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها کمک کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، پس از سخنان درج شده در خبر معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور به ارائه گزارش‌های مربوط به واحدهای پژوهشی دانشگاه خود پرداختند. در پایان این نشست، شرکت‌کنندگان از کتابخانه مرکزی، آزمایشگاه مرکزی و نمایشگاه مرکز رشد دانشگاه قم بازدید کردند.


انتهای خبر///

منبع؛ایسنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز