خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/11/06 9:11:43 AM

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم:

لزوم توجه دانشگاه‌ها به ظرفیت وزارتخانه‌ها در امور پژوهشی 

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد؛ دانشگاه‌ها برای پیشرفت باید با وزارتخانه‌های دارای تفاهم‌نامه در امور پژوهشی همکاری بیشتری داشته باشند.

لزوم توجه دانشگاه‌ها به ظرفیت وزارتخانه‌ها در امور پژوهشی


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ مسعود برومند در هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور که به میزبانی دانشگاه قم برگزار شد، ضمن تشکر از فعال بودن جلسات منطقه چهار نسبت به سایر مناطق کشور گفت: نشست‌های معاونان پژوهشی، برنامه‌ای مهم در راستای همگن‌سازی برنامه، بودجه و عملکرد دانشگاه‌ها است.

وی افزود: مفید و کاربردی کردن پژوهش‌ها در جهت حل مشکلات جامعه و توانمندسازی در زمینه صادرات از دیگر رسالت‌هایی است که خواستار آن هستیم و حتماً باید موضوعات پژوهشی استادان هدفمند شود.

برومند عنوان کرد: از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود تا با وزارتخانه‌های دارای تفاهم‌نامه درباره امور پژوهشی، همکاری کرده و از ظرفیت آنها نیز غافل نشوند.

در ادامه این نشست، دکتر سرمست استاندار قم نیز خود را از بدنه دانشگاه دانست و بیان کرد: امروزه، علم باید در راستای تولید ثروت باشد و در جهت رفع مشکلات جامعه سودمند عمل کند.

سپس آقای مجذوبی، دبیر شورای معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور، دیدگاه خود را پیرامون بودجه‌های پژوهشی دانشگاه‌ها بیان کرد و گفت: مشکل اصلی وضعیت بودجه پژوهشی دانشگاه کم بودن بودجه آن و همچنین عدم پرداخت نیمی از آن است.

وی گفت: ممنوع کردن پرداخت حق‌التدریس از بودجه پژوهشی، عدم برداشت کسری بودجه دانشگاه‌ها از بودجه پژوهشی، تخصیص و پرداخت بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها به صورت جداگانه، خرید تجهیزات از محل تسهیلات بانکی وخرید تجهیزات از محل فایننس بند «ط» تبصره ۹ می‌تواند به تقویت بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها کمک کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، پس از سخنان درج شده در خبر معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور به ارائه گزارش‌های مربوط به واحدهای پژوهشی دانشگاه خود پرداختند. در پایان این نشست، شرکت‌کنندگان از کتابخانه مرکزی، آزمایشگاه مرکزی و نمایشگاه مرکز رشد دانشگاه قم بازدید کردند.


انتهای خبر///

منبع؛ایسنا


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز