خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران       خسارت های سیل تامین می شود؟        افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب       فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور       طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟       جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق       دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند       ایرانی‌ها قادر خواهند بود موجودیت آمریکا در فضا را به خطر بیاندازند       تحمیل هزینه و رواج فیلترشکن نتیجه فیلترینگ تلگرام/ فیلترینگ بی تأثیر تلگرام       خوزستان به مدیرکاربلد و بومی نیاز دارد       دولت از صندوق ذخیره ارزی برای جبران خسارات لرستان برداشت کند / سوء مدیریت، بحران دائمی لرستان       تحولات اجتماعی و تغییر سبک زندگی جوامع عربی نشأت گرفته از قهرمان پروری داستانهای عربی ست        سنجری، آشتی دهنده سنت گراها و تجددگراها / 45سال زندگی عاشقانه، آخرین قطعه موسیقی سنجری / رونمایی از چاپ جدید کتاب افق بیکران        نظارت صحیح شوراها بر اجرای پیشنهادهای کاربردی نقش موثری در پیشگیری کاهش صدمات بحرانها دارد / نقش شوراها در کاهش خسارات بلایای طبیعی       دلاری که میل به کاهش ندارد       نشست «علم دینی؛ در کشاکش قرائت ها» برگزار می شود       تخصیص 452 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مناطق سیل زده/ جبران خسارات مادی سیل شیراز رو به پایان است/ کشور باید با مالیات اداره شود نه با فروش نفت       «همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» برگزار می‌شود       نشست «تاملی درباره ایران:دیباچه‌ای بر نظریه انحطاط» برگزار می‌شود       در مدیریت بحران با تجربه هستیم/ مرگ70 هموطن و تخریب 37هزارواحد مسکونی در سیل فروردین ماه/ احیای دریاچه ارومیه از برکات سیل بود      
 
آخرین اخبار  

حمایت شورای شهر از استارت آپها و سرمایه گذاری در هوشمندسازی شهر/ استارت آپها در هوشمندسازی شهر فعال شوند / شفافیت و عدم مرکز گرایی سرمایه گذار را ترغیب می کند / تهران، بهشت سرمایه گذاران

خسارت های سیل تامین می شود؟

افزایش نقدینگی در سایه نظام بانکی معیوب

فرار مغزها مانعی برای توسعه کشور

طرح ریجستری بازار موبایل را به رکود برد؟

جلب سرمایه گذاری راهکار جایگزین شهرفروشی / لزوم انتقال تجربیات موفق منطقه17به سایر مناطق

دانشگاه علامه طباطبایی «اقتصاد سیاسی ایران در دهه پنجم انقلاب» بررسی می‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/10/29 4:56:16 AM

استقبال خوب پژوهشگران جوان از نخستین استارت آپ ویکندشهری

«مکس دیزاین» رتبه نخست استارت آپ ویکند شهری 

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) از اجرای موفق رویداد استارت آپ ویکند شهری خبر داد.

«مکس دیزاین» رتبه نخست استارت آپ ویکند شهری


به گزارش استادنیوز؛ علی شهابی از اجرای موفق رویداد استارت آپ ویکند شهری خبر داد و افزود: جوانان و نوجوانان پژوهشگر در این رویداد سه روزه،حضور پرشوری داشتند که پس از داوری 70طرح و راهیابی 11ایده استارت آپی به مراحل نهایی داوری، اپلیکیشن مکس دیزاین با محوریت خدمات دکوراسیون منزل به عنوان ایده برتر این رویداد معرفی شد که از امکانات مرکز رشد این واحد دانشگاهی بهره مند خواهد شد.
برای نخستین بار است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره)​، همزمان با دو نمایشگاه شهری، استارت آپ ویکندی را با محوریت شهرهوشمند و بازآفرینی شهری برگزار می کند تا جوانان و نوجوانان ، ایده هایشان را برای زندگی بهتر در شهر ارائه کنند.
مدیر اجرایی استارت آپ ویکند شهر هوشمند با اشاره به اجرای موفق این اقدام پژوهش محور گفت: در این دوره از اجرای این استارت آپ ویکند، «نمایشگاه مسکن،شهرسازی و بازآفرینی شهری» به همراه «نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند»، همزمان در مصلی تهران برگزار و سبب شد تا دو رویداد استارت آپ ویکند نیز با موضوعات شهری و شهر هوشمند در یک زمان برگزار شود.
شهابی اجرای استارت آپ ویکند را در رونق دهی به پژوهش موثر خواند و افزود: در این رویداد ملی که تبلیغات آن هم در سطح ملی و در جوامع دانشگاهی در معرض دید قرار داشت، از پژوهشگران و علاقه مندان خواسته شده بود تا طرح ها و ایده های شان را با محوریت شهرهوشمند ارائه دهند تا در معرض داوری قرار گیرد. که شرکت کنندگانی در طیف دانش آموزی و دانشجویی از اقصی نقاط کشور نظیر شهرهای تهران، یاسوج،  همدان، البرز، مرکزی و استانهای شمالی کشور و میزان قابل توجهی هم در قالب گروه های دانش آموزی از مدارس تیزهوشان شهر تهران در این رویداد حضور داشتند.
وی حضور نوجوانان را گام موثری در رونق پژوهش محوری دانست و تصریح کرد: در این رویداد شرکت کنندگانی از 14سال تا 74سال  داشتیم که نوجوانان و دانش آموزان دختر و پسر از مدارس تیزهوشان سمپاد تا دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از دانشگاه ها و شهرهای مختلف کشور را در بر می گرفت که حدوداً شصت سال تفاوت سنی بین شرکت کنندگان در این رویداد بود. 120 نفر از ایده‌پردازان در قالب 10 تیم در این رویداد استارت‌آپی شرکت و طرح های متنوعی را برای داشتن شهر هوشمند ارائه کردند.
رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان واحد یادگار امام(ره) ادامه داد: در افتتاحیه روز اول این رویداد که جمعی از مسئولین شهری نیز حضور داشتند، کارگاه‌های آموزشی با موضوع مباحث کسب و کار و ایجاد استارتآپ مبتنی بر دنیای وب، برای آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان با مبانی آن برگزار شد و در روزهای بعدی، مشاوران در سطوح دانشگاهی برای ایجاد گروه‌های استارت‌آپ وارد عمل شدند که گروه هایی هم در همین زمینه ایجاد شد تا پس از ارزیابی اولیه ایده‌ها، گروه های پژوهشی با ارائه(پرزنت) طرح هایشان، محصول پذیرفتنی شان را معرفی کرده و برای ارزشیابی ارائه دهند.
شهابی تعامل و همکاری شهرداری در اجرای این رویداد را گامی مثبت در جهت حمایت از اقدامات پژوهش محور دانست و افزود: در اجرای این دو رویداد استارت آپ ویکند همکارانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری را یاری می کردند که شهرداری برخی مناطق تهران ، از مهمترین و اصلی ترین حامیان اجرای این طرح بود. شهرداری به عنوان یک همکار ارزشی و ارزشمند در بخشهای مختلف این استارت آپ ویکند، گروه برگزار کننده را یاری کرد و نتایج خوبی هم در برداشت.
رئیس باشگاه پژوهشگران اجرای ایده های دانش آموزی بر مبنای پژوهش را کاربردی و موثر دانست و اظهار داشت: یازده ایده مطرح شده که یکی از جذاب ترین ایده ها اجرای نقشه سه بعدی شهر تهران بود که قابلیت بازدید و فیلتر کردن تمامی ابنیه را ایجاد کرده و امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربر می گذارد. طرح دیگری هم در خصوص ارتباط اجتماعی شهروندان در حوزه‌های متنوع مطرح شده که مثلا طرح «اسمارت لاو» یا «کارفول» در این دسته جای می گرفت.
وی ده ایده برتر از برگزیدگان را واجد شرایط داوری خواند و گفت: 70 ایده مطرح شد که یازده ایده برتر در روز اول داوری شد و یازده تیم تشکیل شد و درنهایت چهارتیم در این رقابت رای آوردند که دو تیم واجد شرایط احراز رتبه سوم به طور مشترک بودند. اپلیکیشن «مکس دیزاین» رتبه اول این رویداد را از آن خود کرد که غالب شرکت کنندکان پژوهشی آن، دانش آموزان بودند که در زمینه طراحی ساختمان و تغییر دکوراسیون داخلی، خدماتی را در قالب اپ و بر بستر وب به کاربران ارائه می کند.   
شهابی در پایان با اشاره به حمایت از برگزیدگان استارت‌آپ شهر هوشمند تصریح کرد: برای سه تیم نخست این دوره از استارت‌آپ‌های واحد یادگار امام(ره) جوایز نقدی و امکان استقرار به‌عنوان هسته‌های فناور در مرکز رشد این واحد دانشگاهی فراهم شد.
گفتنی است در نخستین نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری، ۴سامانه مدیریت اطلاعات مکانی، سامانه مدیریت و کنترل پروژه، سامانه یکپارچه مدیریت استراتژیک و سامانه ثبت نام تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، رونمایی شد. همزمان با این رویداد، نخستین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند (Smart City Expo 2019) با هدف توسعه بازار شهر هوشمند، بهبود کیفیت زندگی در شهرها، ایجاد فرصت مناسب جهت تعامل بیشتر با نخبگان شهرهای هوشمند، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و تجربیات موفق شهرهای هوشمند برپا شد و مورد استقبال جوانان قرار گرفت.
 
خبرنگار؛ سمیرا حسن
انتهای خبر///
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز