خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن       ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند        اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست       اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟       آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد       مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم        رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند       در انفجار یک شی‌ء صوتی در زاهدان ۲مامور ناجا مجروح شدند       ربیعی: امضای تحریم رهبری عامل وحدت ملی ایرانیان خواهد شد       مسکن اجتماعی وتو شد!       دستاورد‌های عرصه سلامت؛ درخشان‌ترین دستاورد        عواید حاصل از اموال نامشروع، نامشروع است       کنفرانس منامه؛ از رویای عادی‌سازی تا سرنوشت مشترک تل‌آویو و رژیم‌های عربی        نکته درباره تحریم‌های جدید علیه ایران؛ از استیصال آمریکا تا منتفی شدن همزمان جنگ و مذاکره        تحریم های جدید آمریکا تبلیغاتی است        رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد        روحانی: کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده /دست سپاه و وزارت دفاع را در سرنگونی پهپاد جاسوسی می‌بوسیم        با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران      
 
آخرین اخبار  

مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن

ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند

اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست

اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟

آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم

رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1397/10/22 2:29:38 AM

مدیرکل برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم:

شهریه سنواتی دانشگاه ها تغییر نکرده است 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم با بیان این که شهریه سنواتی ها طبق روال گذشته است، گفت: تصمیم گیری درمورد تحصیل رایگان در نیم سال دهم دوره کارشناسی که نیم سال سنوات محسوب می شود، برعهده هیأت امنای دانشگاه ها است.

شهریه سنواتی دانشگاه ها تغییر نکرده است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ محمدرضا آهنچیان افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مسئولیتی در قبال دریافت شهریه سنوات و میزان آن ندارد؛ چرا که این موضوع از سوی این وزارتخانه به هیأت امنای دانشگاه ها واگذار شده است.
وی تاکید کرد: در صورتی که دانشجو توان پرداخت شهریه سنوات را نداشته باشد، این اطلاع را دارم که هیأت های امنای دانشگاه ها بخشودگی هم اعمال می کنند.
این مقام مسئول با رد برخی شایعات مبنی بر کاهش سقف مجاز سنوات، گفت: از تعداد سنوات کم نشده است. بر اساس روال گذشته تاکنون، هشت نیم سال مجاز تحصیلی و دو نیم سال اضافه در کل 10 نیم سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی در نظر گرفته شده است.
آهنچیان ادامه داد: در نیم سال دهم با تصمیم هیأت امنای دانشگاه، بحث دریافت شهریه مطرح می شود.
گفتنی است؛ پرداخت شهریه سنوات بعد از نیم سال های مجاز با واکنش دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی روبرو شده است.
در همین زمینه، تشکل های دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در این مورد به ایرنا اعلام کردند که سنوات رایگان تحصیل در دوره کارشناسی در حالی به هشت ترم کاهش یافته که دانشجویان روزانه طبق قانون اساسی از حق تحصیل رایگان برخوردارند.
به عنوان مثال، سنوات رایگان تحصیل در کارشناسی به هشت ترم رسیده که بر اساس آن باید چهار میلیون شهریه در ترم 9 داده شود. این میزان شهریه بر اساس رقمی است که دانشجویان نوبت دوم برای تحصیل به دانشگاه می پردازند.
تعیین تکلیف مشروطی ها
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم همچنین درمورد تصمیم گیری برای دانشجویان مشروطی، تاکید کرد: بر اساس آیین نامه های آموزشی وزارت علوم، نگذراندن یک واحد درسی توسط دانشجو اهمیت ندارد، بلکه تعداد مشروطی ها و سقف سنوات در ادامه تحصیل پس از ترم های مجاز، مهم است.
آهنچیان در توضیح این موضوع خاطرنشان کرد: در مقطع کارشناسی با سه ترم مشروطی و در مقطع فوق لیسانس با دو ترم مشروطی، دانشجو از دانشگاه اخراج می شود. قبل از اخراج هم پرونده مشروطی در کمیسیون موارد خاص مورد بررسی قرار می گیرد.
وی گفت: در صورتی که مشروطی فرد موجه باشد، اجازه بازگشت به تحصیل صادر می شود و اگر کم کاری از سوی دانشجو محرز باشد، بعد از ترم های مجاز مشروطی، اخراج می شود.
انتهای خبر///
 
منبع؛ ایرنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز