خانه سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ترور نافرجام آیت الله خامنه ای در نماز جمعه آخر سال، مردم شعار مرگ بر منافق سر دادند       چهل کشته در انفجار دو مسجد در نیوزلند       ملاقات اعضای خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری       توصیه مردم ایران به دولت دیکتاتور فرانسه        راه جدید محققان برای مقابله با هک کردن ایمپلنت‌های پزشکی       کاوشگر فرصت اخرین موقعیت خود در مریخ را ثبت و منتشر کرد       بررسی ماموریت های 50 ساله آپولو روی میز ناسا       امکان تجربه دانلود موسیقی اورجینال به همت یک شرکت دانش بنیان       کندی پیشرفت علم با سیاست های نادرست وزارت علوم       آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور از امروز       میزان تورم در استان‌ها؛ کردستان در صدر       جنگ اقتصادی دشمن را با موفقیت پشت سر گذاشتیم       دست یابی ایران به دانش فنی ساخت رادیوتلسکوپ        پذیرش دانشجوی بدون آزمون مقطع دکتری در دانشگاه کردستان        اعلام آمار ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی پزشکی ۹۸       برگزاری مسابقه دانشگاه بدون زباله در دانشگاه صنعتی        جامعه دچار خلاء ارتباط با دانشگاه است       برنامه ۲ معاونت وزارت علوم برای حمایت ویژه از ۵ دانشگاه       پذیرش پیشنهاد شورای عالی استانها برای اصلاح بودجه سال 98       لزوم تخصیص تسهیلات تشویقی به کشاورزان و دامداران زنجانی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/10/19 12:32:47 AM

​وزیر علوم مطرح کرد؛

درآمد حاصل از تحقیقات دانشگاه ها باید افزایش یابد 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری می گوید: دانشگاه ها باید با توجه به اعتبارات موجود و درآمدهای حاصل از تحقیقات زیرمجموعه خود را مدیریت کنند به گونه ای که این درآمدها افزایش یابد.

درآمد حاصل از تحقیقات دانشگاه ها باید افزایش یابد


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ منصور غلامی در حاشیه بازدید از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران گفت: مدیریت بودجه دانشگاه ها باید به گونه ای باشد که درآمدهای حاصل از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه ها افزایش یابد. همانطور که در سال های گذشته اقدامات مناسبی در این زمینه صورت گرفت.
وی تصریح کرد: دولت برای تدوین و تصویب بودجه ظرفیتی دارد و اقدامات تخصصی و تجربی در این زمینه صورت گرفته است.
غلامی افزود: قاعدتاً اگر پیش بینی بودجه بیشتر از این امکان داشت، تخصیص مضاعفی صورت می‌گرفت اما ما باید این موضوع را در دانشگاه‌ها مدیریت کنیم.
غلامی تصریح کرد: در خصوص اعتبارات دانشگاه ها نظر مثبتی وجود دارد و طبیعی است نهایت مساعد و پشتیبانی از اهداف و برنامه رؤسای دانشگاه ها می شود .
وی ادامه داد: باید در راستای سیاست ها و برنامه هایی که در دولت وجود دارد همه به هم کمک کرده و نتیجه را از امکانات محدود بگیریم.
وزیر علوم تاکید کرد: گاهی محدودیت‌ها می‌تواند ظرفیت‌های بزرگتری را ایجاد کند که امیدواریم ظرفیت‌های فعلی بیش از گذشته عملیاتی شود و دانشگاه‌ها بتوانند به تدریج به این سمت بروند که سهم قابل توجهی از هزینه‌های خود را برای توسعه و تقویت برنامه های علمی صرف کنند.
وی در بخش دیگری از گفت وگوی خود با رسانه ها در باره پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: این پژوهشکده یکی از مراکز مهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به حساب می آید.
غلامی افزود: در باره به‌کارگیری نیروهای پژوهشکده و بهره‌مندی از ظرفیت تحقیقاتی آنها همچنین تاثیرگذاری هرچه بیشتر متخصصین علوم اجتماعی و فرهنگی در آینده، از جمله تصمیم گیری ها و برنامه هایی است که در کنار جشنواره فارابی به عنوان یکی از جشنواره های مهم علوم انسانی به زودی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: در این جشنواره که زمان برگزاری آن اعلام می شود، استادان، پیشکسوتان و صاحبنظران حوزه علوم انسانی در ابعاد مختلف تخصصی شان تقدیر می شوند.
وزیر علوم یکی از اهداف برگزاری جشنواره فارابی را معرفی الگوهای برتر علوم انسانی به جوانان دانست و گفت: در حوزه علوم انسانی باید بیش از آنچه که تا به حال انجام شده، تلاش کنیم.

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز