خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن       ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند        اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست       اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟       آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد       مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم        رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند       در انفجار یک شی‌ء صوتی در زاهدان ۲مامور ناجا مجروح شدند       ربیعی: امضای تحریم رهبری عامل وحدت ملی ایرانیان خواهد شد       مسکن اجتماعی وتو شد!       دستاورد‌های عرصه سلامت؛ درخشان‌ترین دستاورد        عواید حاصل از اموال نامشروع، نامشروع است       کنفرانس منامه؛ از رویای عادی‌سازی تا سرنوشت مشترک تل‌آویو و رژیم‌های عربی        نکته درباره تحریم‌های جدید علیه ایران؛ از استیصال آمریکا تا منتفی شدن همزمان جنگ و مذاکره        تحریم های جدید آمریکا تبلیغاتی است        رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد        روحانی: کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده /دست سپاه و وزارت دفاع را در سرنگونی پهپاد جاسوسی می‌بوسیم        با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران      
 
آخرین اخبار  

مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن

ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند

اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست

اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟

آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم

رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1397/10/19 12:32:47 AM

​وزیر علوم مطرح کرد؛

درآمد حاصل از تحقیقات دانشگاه ها باید افزایش یابد 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری می گوید: دانشگاه ها باید با توجه به اعتبارات موجود و درآمدهای حاصل از تحقیقات زیرمجموعه خود را مدیریت کنند به گونه ای که این درآمدها افزایش یابد.

درآمد حاصل از تحقیقات دانشگاه ها باید افزایش یابد


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز؛ منصور غلامی در حاشیه بازدید از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران گفت: مدیریت بودجه دانشگاه ها باید به گونه ای باشد که درآمدهای حاصل از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه ها افزایش یابد. همانطور که در سال های گذشته اقدامات مناسبی در این زمینه صورت گرفت.
وی تصریح کرد: دولت برای تدوین و تصویب بودجه ظرفیتی دارد و اقدامات تخصصی و تجربی در این زمینه صورت گرفته است.
غلامی افزود: قاعدتاً اگر پیش بینی بودجه بیشتر از این امکان داشت، تخصیص مضاعفی صورت می‌گرفت اما ما باید این موضوع را در دانشگاه‌ها مدیریت کنیم.
غلامی تصریح کرد: در خصوص اعتبارات دانشگاه ها نظر مثبتی وجود دارد و طبیعی است نهایت مساعد و پشتیبانی از اهداف و برنامه رؤسای دانشگاه ها می شود .
وی ادامه داد: باید در راستای سیاست ها و برنامه هایی که در دولت وجود دارد همه به هم کمک کرده و نتیجه را از امکانات محدود بگیریم.
وزیر علوم تاکید کرد: گاهی محدودیت‌ها می‌تواند ظرفیت‌های بزرگتری را ایجاد کند که امیدواریم ظرفیت‌های فعلی بیش از گذشته عملیاتی شود و دانشگاه‌ها بتوانند به تدریج به این سمت بروند که سهم قابل توجهی از هزینه‌های خود را برای توسعه و تقویت برنامه های علمی صرف کنند.
وی در بخش دیگری از گفت وگوی خود با رسانه ها در باره پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: این پژوهشکده یکی از مراکز مهم وزارت علوم تحقیقات و فناوری به حساب می آید.
غلامی افزود: در باره به‌کارگیری نیروهای پژوهشکده و بهره‌مندی از ظرفیت تحقیقاتی آنها همچنین تاثیرگذاری هرچه بیشتر متخصصین علوم اجتماعی و فرهنگی در آینده، از جمله تصمیم گیری ها و برنامه هایی است که در کنار جشنواره فارابی به عنوان یکی از جشنواره های مهم علوم انسانی به زودی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: در این جشنواره که زمان برگزاری آن اعلام می شود، استادان، پیشکسوتان و صاحبنظران حوزه علوم انسانی در ابعاد مختلف تخصصی شان تقدیر می شوند.
وزیر علوم یکی از اهداف برگزاری جشنواره فارابی را معرفی الگوهای برتر علوم انسانی به جوانان دانست و گفت: در حوزه علوم انسانی باید بیش از آنچه که تا به حال انجام شده، تلاش کنیم.

انتهای خبر///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز