خانه سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی استادنیوز و مردم عکس و فیلم
 
       «مکس دیزاین» رتبه نخست استارت آپ ویکند شهری       راننده محور شدن بیمه به‌معنای صدور بیمه نامه برای هر راننده نیست       پذیرش ۲۴ ساعته کارتن خواب‌ها در شبهای سرد زمستان       اسباب‌بازی برای دانش‌آموزان می‌تواند تمرین دوستی، صبر و کنترل خشم باشد       برنامه‌های موشکی بالستیک ایران قابل تحمل نیست       تردید در واکسیناسیون، یک تهدید جهانی نسبت به سلامت       ثبت نام 12 هزار زوج در طرح ازدواج دانشجویی       آغاز پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی       فیلترینگ راهی برای رواج فیلترشکن ها       مبارزه با آلودگی تهران کاری نشد نیست       سه شنبه های نیم بها،پیشنهادی برای شهردار تهران       انتصاب معاون آموزشی وزارت بهداشت       لزوم نظارت بهینه در منابع پتروشیمی       آزادی فوری مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی       مسئولان، نقاط ضعف و خطاهای احتمالی را شناسایی و پیگیری کنند       وام­‌های دانشجویی گره‌گشا نیست       کاهش اعتماد اجتماعی زمینه ساز کاهش مشارکت مردمی       پرداخت روپیه فرصتی برای تداوم و ارتقا همکاری‌های ایران و هند       رتبه نخست ایران در جراحی های زیبایی       میلاد محرک پور دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا شد       شیوع آنفلوانزا در برخی استانها عادی است       ورود سامانه بارشی از امروز به کشور       توسعه اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته واکسن در کشور       استاد دانشگاه تهران در فهرست ۵۰ دانشمند زن برجسته آسیا قرار گرفت       پذیرش دانشجو برای نیمسال دوم در دانشگاه علمی و کاربردی       کمبود پرستار در ارائه خدمات مراقبتی/عدم تفکیک کارانه از اضافه کار       ایران با غلبه بر ویتنام به مرحله حذفی صعود کرد       برگزاری نشست بررسی چالش‌های حمل و نقل میان ایران و چین       درباره کردها با ترکیه به توافق می رسیم       تعداد دانشجویان دکتری باید 3.5 درصد جمعیت دانشگاهیان باشد      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/10/16 4:15:46 AM

معاون درمان وزارت بهداشت:

اجرای طرح سامانه نوبت دهی در همه بیمارستان های کشور 

اجرای طرح سامانه نوبت دهی در همه بیمارستان های کشور


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ قاسم جان بابایی درباره اقدامات معاونت درمان وزارت بهداشت در راستای سامان‌دهی ارائه خدمات سلامت، گفت: بر این اساس، مسیر حرکت بیمار و مدیریت ارجاع از سطح یک و مراکز بهداشتی تا بیمارستان فوق تخصصی طراحی و تعیین شده است و پزشک خانواده نیز می تواند مسیر ارجاع بیمارش را در نظام ارجاع در سطوح بالاتر بیمارستانی مدیریت کند. نکته قابل توجه اینکه همه ارجاعات در این نظام در بستر الکترونیک و مبتنی بر پرونده الکترونیک بیمار انجام می‌ شود.
وی گفت: این اقدامات گام اول در اجرای نظام ارجاع، اجرای سند سطح بندی درمان و نقشه ارجاع بیماران در کشور است. بر اساس لایه ‌بندی و سند سطح بندی درمان، در 10 دانشگاه منتخب، نقشه ارجاع به تفکیک بیمارستان و بیماری استخراج شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در راستای اجرای بند ث و ج ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه کشور و بند ب تبصره 17 قانون بودجه سال 1397 کل کشور، مبنی بر اجازه تجویز خدمات و انجام خرید راهبردی سازمان های بیمه گر بر اساس دستورالعمل ها و راهنماهای بالینی توسط وزارت بهداشت در چارچوب علمی و مبتنی بر شواهد و تعامل با ذینفعان، امکانات لازم برای ارائه راهنماهای بالینی، استانداردها و پروتکل های منطقی خدمات (خدمت، پاراکلینیک، آزمایشگاه و تصویربرداری)، مراقبت ها، داروها و کالاهای سلامت بر اساس اولویت ها و معیارهای مصوب وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر تدوین شد.
وی افزود: برای تدوین این محصولات از 42 گروه تخصصی شامل اساتید معتمد، بوردهای تخصصی و انجمن های علمی و تخصصی دعوت شده که نتایج آن تدوین 507 محصول دانشی (تعیین سقف برای 239 خدمت پر تواتر، سطح بندی 130 داروی آنتی بیوتیک، 54 راهنمای تجویز و 84 استاندارد خدمت) بوده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از سوی دیگر خرید راهبردی این محصولات دانشی به منظور هماهنگ‌ سازی سازمان‌های بیمه‌ گر پایه و همچنین خرید این سازمان‌ها بر اساس مبانی علمی، شواهد و تعامل با ذینفعان برای تمام محصولات دانشی که ظرف دو سال اخیر تهیه شده بر اساس بند «الف» ماده 72 قانون برنامه ششم، ابلاغ شده است.
جان بابایی درباره تدوین سند درمان کشور، تصریح کرد: بر اساس بند «الف» ماده 72 قانون برنامه ششم هر گونه خرید و ارائه خدمت باید بر اساس سطح ‌بندی خدمات انجام شود. سند درمان کشور که به تصویب سازمان برنامه و بودجه رسیده است و شامل دو بخش سطح بندی تخت و بیمارستان است.
وی گفت: با تدوین سند سطح‌ بندی بیمارستان‌ها، مشخص می‌شود که هر بیمارستان بر اساس شاخص‌های جمعیتی، بیمارپذیری، اشغال تخت، نیازمندی و موقعیت جغرافیایی مشمول ارائه چه تخصص‌هایی است. بر اساس این سطح‌بندی علاوه بر تعیین تعداد و نوع تخت، به جزئیات تجهیزات سرمایه ‌ای و نیازمندی‌های پرسنلی و تخصصی تمام بیمارستان‌های کشور توجه شده است.
جان بابایی افزود: استحقاق سنجی خدمات سرپایی تا پایان امسال در همه بیمارستان های وزارت بهداشت اجرا خواهد شد.
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: برای اولین بار در کشور بر اساس تخت، تخصص و تجهیزات سرمایه‌ای و به تفکیک بیمارستان و شهرستان سطح‌بندی خدمات انجام شده است و نیازمندی‌های توسعه ‌ای خدمات درمان تا سال 1404 تدوین شده است.
وی گفت: یکی از اقدامات مهم در راستای مدیریت منابع و مصارف و دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، اجرای استحقاق سنجی است. استحقاق سنجی خدمات بستری همچون کشورهای پیشرفته در همه بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت مستقر و اجرایی شده است. استحقاق سنجی خدمات سرپایی نیز تا پایان امسال در همه این بیمارستان ها اجرا خواهد شد.
انتهای خبر///
 
منبع؛ ایرنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز