خانه یادداشت سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن       ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند        اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست       اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟       آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد       مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم        رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند       در انفجار یک شی‌ء صوتی در زاهدان ۲مامور ناجا مجروح شدند       ربیعی: امضای تحریم رهبری عامل وحدت ملی ایرانیان خواهد شد       مسکن اجتماعی وتو شد!       دستاورد‌های عرصه سلامت؛ درخشان‌ترین دستاورد        عواید حاصل از اموال نامشروع، نامشروع است       کنفرانس منامه؛ از رویای عادی‌سازی تا سرنوشت مشترک تل‌آویو و رژیم‌های عربی        نکته درباره تحریم‌های جدید علیه ایران؛ از استیصال آمریکا تا منتفی شدن همزمان جنگ و مذاکره        تحریم های جدید آمریکا تبلیغاتی است        رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: حنای آمریکایی‌ها در تحریم ایران رنگی ندارد        روحانی: کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده /دست سپاه و وزارت دفاع را در سرنگونی پهپاد جاسوسی می‌بوسیم        با همه توان در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها ایستاده‎‌ایم       اعاده اموال نامشروع با اولویت پرونده ثروتمندان        ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران      
 
آخرین اخبار  

مستاجران زیر تیغ تورم/ نسخه‎های بهبود بازار اجاره مسکن

ربیعی: فروش نفت را به بیشتر از دوره قبل تحریم رساندیم/ صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند

اطلاعات کل نظام بانکی را در اختیار دیگران قرار دادن، به مصلحت نیست

اینفوگرافی / کدام دولت‌ها زرادخانه و کلاهک هسته‌ای دارند؟

آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

مقدم‌فر: مقاومت فعال کلید حل مشکلات مردم

رئیس و کارکنان قوه قضاییه با امام خامنه‌ای دیدار می‌کنند


اساتید و دانشگاه  

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

تجلیل از 14 استاد تراز انقلاب اسلامی

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

سرلشکر موسوی از دانشگاه پدافند هوایی ارتش بازدید کرد

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

انتصاب معاون اداری و پشتیبانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

نقش مهم اندیشه ورزان در حفظ تفکر و آرمان انقلاب اسلامی

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

تسلط بر متون و نظریه‌پردازی؛ لازمه نگارش تاریخ فلسفه اسلامی/ همچنان در دانشگاه‌ها منابع جعلی تدریس می‌شود

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

روز قدس یادآور جراحت‌های ملت فلسطین و بازگوکننده توطئه‌های بین‌المللی علیه امت اسلامی است

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت‌های سیاسی نیستند


معرفی آثار اساتید  


 

1397/10/16 4:15:46 AM

معاون درمان وزارت بهداشت:

اجرای طرح سامانه نوبت دهی در همه بیمارستان های کشور 

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: سامانه نوبت‌گیری و نوبت ‌دهی الکترونیکی بیماران در کل کشور اجرا شده است اجرای سامانه استحقاق‌سنجی هویتی بیمه پایه و تکمیلی بیماران نیز در تمام بیمارستان‌های دولتی اجرا شده است.

اجرای طرح سامانه نوبت دهی در همه بیمارستان های کشور


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ قاسم جان بابایی درباره اقدامات معاونت درمان وزارت بهداشت در راستای سامان‌دهی ارائه خدمات سلامت، گفت: بر این اساس، مسیر حرکت بیمار و مدیریت ارجاع از سطح یک و مراکز بهداشتی تا بیمارستان فوق تخصصی طراحی و تعیین شده است و پزشک خانواده نیز می تواند مسیر ارجاع بیمارش را در نظام ارجاع در سطوح بالاتر بیمارستانی مدیریت کند. نکته قابل توجه اینکه همه ارجاعات در این نظام در بستر الکترونیک و مبتنی بر پرونده الکترونیک بیمار انجام می‌ شود.
وی گفت: این اقدامات گام اول در اجرای نظام ارجاع، اجرای سند سطح بندی درمان و نقشه ارجاع بیماران در کشور است. بر اساس لایه ‌بندی و سند سطح بندی درمان، در 10 دانشگاه منتخب، نقشه ارجاع به تفکیک بیمارستان و بیماری استخراج شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در راستای اجرای بند ث و ج ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه کشور و بند ب تبصره 17 قانون بودجه سال 1397 کل کشور، مبنی بر اجازه تجویز خدمات و انجام خرید راهبردی سازمان های بیمه گر بر اساس دستورالعمل ها و راهنماهای بالینی توسط وزارت بهداشت در چارچوب علمی و مبتنی بر شواهد و تعامل با ذینفعان، امکانات لازم برای ارائه راهنماهای بالینی، استانداردها و پروتکل های منطقی خدمات (خدمت، پاراکلینیک، آزمایشگاه و تصویربرداری)، مراقبت ها، داروها و کالاهای سلامت بر اساس اولویت ها و معیارهای مصوب وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر تدوین شد.
وی افزود: برای تدوین این محصولات از 42 گروه تخصصی شامل اساتید معتمد، بوردهای تخصصی و انجمن های علمی و تخصصی دعوت شده که نتایج آن تدوین 507 محصول دانشی (تعیین سقف برای 239 خدمت پر تواتر، سطح بندی 130 داروی آنتی بیوتیک، 54 راهنمای تجویز و 84 استاندارد خدمت) بوده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از سوی دیگر خرید راهبردی این محصولات دانشی به منظور هماهنگ‌ سازی سازمان‌های بیمه‌ گر پایه و همچنین خرید این سازمان‌ها بر اساس مبانی علمی، شواهد و تعامل با ذینفعان برای تمام محصولات دانشی که ظرف دو سال اخیر تهیه شده بر اساس بند «الف» ماده 72 قانون برنامه ششم، ابلاغ شده است.
جان بابایی درباره تدوین سند درمان کشور، تصریح کرد: بر اساس بند «الف» ماده 72 قانون برنامه ششم هر گونه خرید و ارائه خدمت باید بر اساس سطح ‌بندی خدمات انجام شود. سند درمان کشور که به تصویب سازمان برنامه و بودجه رسیده است و شامل دو بخش سطح بندی تخت و بیمارستان است.
وی گفت: با تدوین سند سطح‌ بندی بیمارستان‌ها، مشخص می‌شود که هر بیمارستان بر اساس شاخص‌های جمعیتی، بیمارپذیری، اشغال تخت، نیازمندی و موقعیت جغرافیایی مشمول ارائه چه تخصص‌هایی است. بر اساس این سطح‌بندی علاوه بر تعیین تعداد و نوع تخت، به جزئیات تجهیزات سرمایه ‌ای و نیازمندی‌های پرسنلی و تخصصی تمام بیمارستان‌های کشور توجه شده است.
جان بابایی افزود: استحقاق سنجی خدمات سرپایی تا پایان امسال در همه بیمارستان های وزارت بهداشت اجرا خواهد شد.
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: برای اولین بار در کشور بر اساس تخت، تخصص و تجهیزات سرمایه‌ای و به تفکیک بیمارستان و شهرستان سطح‌بندی خدمات انجام شده است و نیازمندی‌های توسعه ‌ای خدمات درمان تا سال 1404 تدوین شده است.
وی گفت: یکی از اقدامات مهم در راستای مدیریت منابع و مصارف و دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، اجرای استحقاق سنجی است. استحقاق سنجی خدمات بستری همچون کشورهای پیشرفته در همه بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت مستقر و اجرایی شده است. استحقاق سنجی خدمات سرپایی نیز تا پایان امسال در همه این بیمارستان ها اجرا خواهد شد.
انتهای خبر///
 
منبع؛ ایرنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز