خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است       خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!       ۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند       فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر       کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی       قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»        رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند       آقای خوئینی‌ها! آدرس غلط ندهید       هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد       نامه استادان و نخبگان ایران به مردم ستمدیده آمریکا رونمایی شد       پاسخ ۲۲۰۰ استاد دانشگاه به پروژه‌ی مصونیت خواص مقابل قانون       تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد        استاندار تهران : ۸۸ درصد مبتلایان کرونا در پایتخت بهبود یافتند       روحانی: سیاست اصولی ایران تقویت همکاری‌های همه جانبه با عراق است       کرونا فعلا داروی اختصاصی ندارد      
 
آخرین اخبار  

شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است

خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!

۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند

فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر

کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی

قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»

رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/12/13 9:16:55 AM

عضو شورای شهر تهران:

لزوم برنامه ریزی برای جلب نظر ذینفعان در طراحی شهری  

احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش شورایاری منطقه 17 گفت: مسیر آینده منطقه 17 باید مشخص شود و برنامه ای برای رعایت نظر ذینفعان در برنامه ریزی ها و رویدادها خصوصا در نامگذاری معابر طراحی شود.

لزوم برنامه ریزی برای جلب نظر ذینفعان در طراحی شهری


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، احمد مسجدجامعی پس از استماع گزارش شورایاری منطقه 17 به مشکلات مطرح شده در گزارش ده سال قبل شورایاران منطقه 17 اشاره کرد و افزود:  مقایسه گزارش ده سال قبل شورایاران در صحن شورا با گزارش امروز حکایت از آن دارد که برخی مسائل و مشكلات در گزارش امروز نيست و برطرف شده است.

وی سپس به برخی از این مشکلات اشاره کرد و بیان داشت: ده سال پيش مسئله فاضلاب شهري از اولويت هاي اين منطقه بوده كه حل شده است و اين نشان دهنده سياست گذاري قاعده مند شورا در  بخش آبفا است. مسئله کمبود روشنايي کوچه ها و معابر نيز در گزارش ١٠ سال پيش مطرح بوده كه نشان مي دهد، امروز حل شده است. گزارش شورایاران منطقه 17 در ده سال پیش نشان مي دهد، در این منطقه ٤٠ حمام متروكه و ١٨ حمام تملك شده داريم. شهرداری مي تواند اينها را به يك جاذبه گردشگری تبديل کرده و براي اينها ظرفيت سازي جديد كند.

عضو شورای شهر تهران به تاریخ شکل گیری منطقه 17 پرداخت و گفت: زمانی اين منطقه به لحاظ سابقه سكونت، فقط امام زاده حسن را داشته است، و بقيه آن زمین های كشاورزي و آبرفتي بوده است. با گذشت زمان و متاسفانه ساخت و سازهاي غير اصولي و قارچ گونه، شكل های غير هندسي معابر و کوچه ها در این منطقه پدید آمده که امروز تبدیل به بافت ها فرسوده و كوچه های  تنگ و بن بست شده است. منطقه 17 بر روی گسل ري وگسل شمال به جنوب قرار دارد و بين دو خط راه آهن تبریز ـ تهران و تهران ـ جنوب محاصره شده است.

رئیس ستاد هماهنگی شورایاری های شهر تهران به گاراژهای متروكه در منطقه 17که حدود 30 هکتار مساحت دارد اشاره کرد و گفت: این مشكلي است كه آقای شهردار هم به آن اشراف دارند  و لازم است مورد توجه جدی قرار گیرد. اگر برنامه ای برای این فضاها نداشته باشیم ، تبدیل به كارگاه ها و پاساژهاي جديد مي شوند و به افزایش فضاهاي سبز که سرانه آن در منطقه کمترین مقدار در میان مناطق است، و نیز فضاهای خدماتي كمك نخواهد كرد. علت هم اين است كه دور تا دور اين منطقه بازارهايي وجود دارد و اينها در خدمت آن بازارهاي درون و بيرون منطقه قرار مي گيرند و به کارگاه و انبار تبدیل می شوند.

مسجدجامعی با تاکید بر این که تبديل شدن این فضاها به فضاي سبز و سرانه های فرهنگی و خدماتی براي تعيين مسير آينده  منطقه بسيار مهم است، بیان کرد: براي تعيين مسير آينده به نظرم دو نكته وجود دارد، يكي این که طبق گزارش جایکا (آژانس همکاری های بین المللی ژاپن) که طرح جامع مدیریت و پیشگیری از خسارات ناشی از زلزله در تهران بزرگ را در سالهای  (84- 1382) تهیه و در نهایت یک طرح نظام مند مدیریت بحران زلزله برای تهران تدوین شد نشان می دهد  ٨٠ تا ٩٠ درصد منطقه در بحران هایی مانند زلزله آسيب پذير است كه در گزارش شورایاران محترم نبود و بايد به آن توجه شود. البته گزارش جایکا مربوط به اوایل دهه ٨٠ است كه بايد به روزرساني شود و راه كارهاي آن گزارش به عنوان يك سند در برنامه ريزي مورد توجه قرار گيرد.

وی سپس به نکته دوم پرداخت و گفت: پس از اجرای پروژه زیرگذر خط آهن تهران ـ تبریز در منطقه 17 فضایی باز در آن جا پدید آمد، طرح نيلوفري مطرح شد که چنانچه این محیط باز و به هم پیوسته در خدمت فضاي سبز و خدمات متناظر با اينگونه فضاها قرار بگيرد، به نظرم بسياري از مشكلات منطقه را مي تواند حل كند و نقطه عطفی در توسعه آنجا باشد.

 مسجدجامعی در باره نامگذاری های معابر و اماکن از جمله کوچه بی نام در خانی آباد به نام "مهر آسا"گفت: من به موضوعی اشاره می کنم که قبلا هم مطرح کردم و مربوط می شود به طرح مشارکت شورایاران در نامگذاری ها که آقای حق شناس گفتند، آن را به هیئت رئیسه داده اند. به نظر من باید نظر ذینفعان محلی را در نظر بگیریم. مهر آسا و اسامی دیگر بسیار خوب است. اما کسی که یک عمر در یک محله زیسته است در نامگذاری و تغییر نام بر ما ارجحیت دارد.

مسجدجامعی افزود: موضوع نامگذاری کاملا محلی است. رعایت نظر ذینفعان در نامگذاری ها یک اصل است. در این جا احترام شهروندی مطرح است. اگر ما به شهروندان فقط تکلیف می‌کنیم که مالیات و عوارض بدهند اینجا جایی است که می‌توانیم تجربه یک کار مشترک با آن ها را داشته باشیم.

وی با اشاره به گزارشی که در صحن شورای شهر توسط یکی از شورایاران منطقه 17 ارائه شد اشاره کرد و گفت: ایشان ده سال قبل هم در همین شورا گزارش منطقه شان را دادند و این نشان می دهد که سال ها در این منطقه زندگی کرده اند. حالا باید پرسید، آیا نظر و سخن ایشان در نامگذاری های محله و منطقه اولویت دارند یا ما؟  

انتهای پیام///
سمیرا حسن
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز