خانه سیاسی بین الملل علم و فناوری حوزه و دانشگاه اجتماعی اقتصادی فرهنگ و هنر ورزشی
 
ترور نافرجام آیت الله خامنه ای در نماز جمعه آخر سال، مردم شعار مرگ بر منافق سر دادند       چهل کشته در انفجار دو مسجد در نیوزلند       ملاقات اعضای خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری       توصیه مردم ایران به دولت دیکتاتور فرانسه        راه جدید محققان برای مقابله با هک کردن ایمپلنت‌های پزشکی       کاوشگر فرصت اخرین موقعیت خود در مریخ را ثبت و منتشر کرد       بررسی ماموریت های 50 ساله آپولو روی میز ناسا       امکان تجربه دانلود موسیقی اورجینال به همت یک شرکت دانش بنیان       کندی پیشرفت علم با سیاست های نادرست وزارت علوم       آغاز مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور از امروز       میزان تورم در استان‌ها؛ کردستان در صدر       جنگ اقتصادی دشمن را با موفقیت پشت سر گذاشتیم       دست یابی ایران به دانش فنی ساخت رادیوتلسکوپ        پذیرش دانشجوی بدون آزمون مقطع دکتری در دانشگاه کردستان        اعلام آمار ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی پزشکی ۹۸       برگزاری مسابقه دانشگاه بدون زباله در دانشگاه صنعتی        جامعه دچار خلاء ارتباط با دانشگاه است       برنامه ۲ معاونت وزارت علوم برای حمایت ویژه از ۵ دانشگاه       پذیرش پیشنهاد شورای عالی استانها برای اصلاح بودجه سال 98       لزوم تخصیص تسهیلات تشویقی به کشاورزان و دامداران زنجانی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1397/10/01 11:54:19 PM

رئیس دانشگاه تهران :

به ازای هر استاد 22 دانشجو در دانشگاه تهران مشغول تحصیل هستند 

رئیس دانشگاه تهران گفت: در زمان حاضر نسبت استاد به دانشجو دراین دانشگاه یک به 22 است که با بکار بردن سیاست هایی این نسبت به استانداردها نزدیک تر شود.

به ازای هر استاد 22 دانشجو در دانشگاه تهران مشغول تحصیل هستند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ محمود نیلی احمد آبادی گفت: حدود 2 هزار و 150 عضو هیأت علمی و 45 هزار دانشجو در دانشگاه تهران فعال بوده و درصد بسیار اندکی در دوره های مجازی مشغول به تحصیل هستند.
نیلی این موضوع را نیز گفت که دانشگاه تهران به منظور بهبود نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجو دو سیاست را در نظر گرفته است.
رئیس دانشگاه تهران اولین برنامه را جذب اعضای هیات علمی جدید عنوان کرد و گفت: این وضعیت به طور طبیعی نسبت بهتری از تعداد استاد به دانشجو می دهد.
به گفته نیلی احمدآبادی، پذیرش دانشجو متناسب با اعضای هیات علمی سیاست دیگر دانشگاه تهران به منظور بهبود تعداد استاد به دانشجو است تا دانشگاه به سمت متعادلی در این زمینه پیش رود.
وی خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجو در دانشگاه تهران در حوزه های مورد نیاز بدون هیچ گونه محدودیتی انجام می شود.
نیلی احمدآبادی افزود: وقتی نسبت اعضای هیات علمی به دانشجو درست نباشد، فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه موفق عمل نمی کند چرا که استادان در حوزه آموزش و پژوهش نقشی محوری دارند.
انتهای خبر///
 
منبع؛ایرنا
 


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز