خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟       كمبود آب شرب در سیستان و بلوچستان باگذشت 20 روز از وقوع سیل      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/11/21 11:03:28 AM

نماینده مردم قزوین در شورای عالی استانها:

محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر 

عباس افتخاری نماینده مردم قزوین در شورای عالی استانها با انتقاد از وضعیت آموزشی کشور گفت: محتوای کتب درسی کاربردی نیست و نیرو‌های خرید خدماتی آموزش و پرورش ۶ سال است که حقوق مکفی نمی‌گیرند.

محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، عباس افتخاری نماینده مردم قزوین در شورای عالی استان‌ها با انتقاد از وضعیت آموزشی کشور گفت: اجرای سند تحول بنیادین که سفارش مقام معظم رهبری است، چقدر در سطوح مدارس عملیاتی شده است؟  چشم‌انداز این سند که برای سال ۱۴۰۰ است، چقدر دانش آموزان را به حیات طیبه نزدیک کرده است و یا از آن فاصله گرفته‌ایم؟

عضو شورای عالی استان‌ها افزود: محتوای کتب درسی با توجه به شعار‌های آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین باید مهارت محور باشد و مهارت‌های زندگی را به دانش آموزان، آموزش بدهد، چقدر محقق شده است؟ وقتی اقتصاد و پول رکن اصلی زندگی مردم است، چرا در طول ۱۲ سال زندگی دانش آموز، یک سطح هم در خصوص مدیریت مالی در زندگی دانش آموز تدریس نمی‌شود؟

او با تأکید بر آموزش مهارت‌های زندگی، خاطرنشان کرد: چرا نباید کتابی تحت این عنوان و یا به عنوان اقتصاد در مدارس تدریس شود؟ آیا با این همه مشکلات مالی وقت آن نیست که یک معاون اقتصادی با تیم تخصصی که علم اقتصاد خوانده باشد، در آموزش و پرورش ایجاد کنید؟

افتخاری خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه قرار شده بود به راهبران آموزشی مبالغی پرداخت شود، متأسفانه ۴ سال است که با وسایل شخصی خود به دورترین روستا‌ها جهت بازدید و پیگیری مشکلات مدارس مراجعه می‌کنند.

او با اشاره به تعیین تکلیف نشدن وضعیت نیرو‌های خرید خدماتی، گفت: ۶ سال است که از این نیرو‌ها به صورت برده استفاده می‌شود و حقوق مکفی دریافت نمی‌کنند.

عضو شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه غفلت از آموزش و پرورش خسارت‌های جبران ناپذیری را برای مردم و کشور به دنبال خواهد داشت، گفت: هر کشوری که به آموزش و پرورش توجه کرده و تعلیم و تریبت اولویت آن بوده، راه پیشرفت را پیدا کرده است و برای هر کشوری مهم‌ترین سرمایه، سرمایه انسانی است که آن هم در آموزش و پرورش تربیت می‌شود.

گفتنی ست وزیر آموزش و پرورش میهمان بیست و هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها بود و به پرسشهای نمایندگان مردم و مشکلات شهرهای مختلف پاسخ داد.
 
 انتهای پیام///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز