خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
تیم‌های لیگ برتری در روز‌های کرونایی چه می‌کنند؟       مرحله دوم بسته معیشتی آخر فروردین پرداخت می‌شود       درس‌هایی که کرونا به ما آموخت        ما را به خیر آمریکا امیدی نیست شر مَرسانند       ویروس کووید-۱۹ تا یک هفته روی ماسک می‌ماند       قدردانی از کادر درمانی کشور       ابرفلزات مقاوم با کمک نانوذرات تولید می‌شوند        اصرار ترامپ به تجویز دارو برای مبتلایان به کرونا        جنگ بیولوژیک بعدی و دشمنان جنی؟!       فراخوان مقالات، متون تصویری و گزارشات راهبردی جهت تدوین دائرة المعارف ائتلاف کرونایی ضد ایرانی       احوال‌پرسی رئیس دفتر مقام معظم رهبری از آیت‌الله امینی       اهدای 300میلیون تومان توسط استادبسیجی برای مقابله با کرونا/ بسیجیان پیشقدم در مبارزه با کرونا        تاثیر تعطیلات گسترده در آموزش و پرورش       کرونا و لزوم توجه دولت به مطالبات جامعه غیرِدولتی        نگاه جامع و علمی به حوادث و بحران‌ها هنوز در ارکان کشور شکل نگرفته است       آقای دیپلمات نامه‌نگاری کافی نیست!       رسانه‌ها نگذارند در موضوع کرونا فضا دوقطبی شود       پایگاه التاجی در عراق دوباره هدف حمله قرار گرفت       همدلی و همکاری شهرداری و قرارگاه خاتم الانبیاء در تونل زیرگذر استادمعین       جولان «کلاس رانندگی» در ۱۴ جشنواره جهانی      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

فراخوان مقالات، متون تصویری و گزارشات راهبردی جهت تدوین دائرة المعارف ائتلاف کرونایی ضد ایرانی

فراخوان مقالات، متون تصویری و گزارشات راهبردی جهت تدوین دائرة المعارف ائتلاف کرونایی ضد ایرانی

نگاه جامع و علمی به حوادث و بحران‌ها هنوز در ارکان کشور شکل نگرفته است

نگاه جامع و علمی به حوادث و بحران‌ها هنوز در ارکان کشور شکل نگرفته است

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی ترویجی مطالعات حقوق بشر اسلامی منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی ترویجی مطالعات حقوق بشر اسلامی منتشر شد

جامعه اسلامی دانشجویان به منتخبان لیست وحدت و ادوار راه‌یافته این اتحادیه به مجلس تبریک گفت

جامعه اسلامی دانشجویان به منتخبان لیست وحدت و ادوار راه‌یافته این اتحادیه به مجلس تبریک گفت

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)


معرفی آثار اساتید  


 

1398/11/20 1:09:29 PM

نماینده مردم فارس در شورای عالی استانها:

شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد 

عبدالرزاق موسوی نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها با اشاره به اصول قانون اساسی درباره فعالیت شوراها گفت: از شورای محترم نگهبان انتظار می رود زمینه استفاه حداکثری از ظرفیت شورای شهر و روستا را پدید آورد زیرا ادامه مسیر انقلاب در گرو وحدت و انسجام ۳ عنصر اسلام، رهبری و مردم است.

شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز،  عبدالرزاق موسوی نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور بیست و هشتمین اجلاس شورای عالی استان‌ها با تبریک ایام اله دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: پیروزی انقلاب در سایه وجود و انسجام ۳ عنصر محوری اسلام، رهبری و مردم محقق شد و هیچ تردیدی نیست که ادامه آن نیز در گرو وحدت و انسجام همین ۳ عنصر است و تضعیف هر کدام خسارت‌هایی را به دنبال دارد.

نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها با اشاره به تصویب لایحه درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اقدام شایسته‌ای از سوی مجلس شورای اسلامی بود، اما بحث من ایرادی است که شورای نگهبان به لایحه درآمد پایدار مصوب مجلس شورای اسلامی گرفته است و باید گفت که شورای عالی استان‌ها کمتر به حل مشکل شورا‌ها پرداخته و امیدوارم در سال سوم روی حل مسائل وقت بگذاریم و اگر لازم بود کمیسیونی به نام کمیسیون مدیریت شهری و روستایی یا شورا‌ها ایجاد کنیم.

وی با اشاره به نامه نگاری انجام شده از سوی شورای نگهبان با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان در نامه‌ای که در تاریخ ۸ دی ماه سال جاری به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت در حوزه درآمد‌های پایدار با این استدلال که چون وظایف و صلاحیت‌های زائد برای نظارت بر شورا‌ها در نظر گرفته شده، این مصوبه در تعارض با اصل ۱۰۰ قانون اساسی است و باید رد شود.

موسوی با اشاره به چند اصل قانون اساسی گفت: اصل ششم قانون اساسی تصریح می‌کند که در جمهوری اسلامی امور کشور باید به اتکای آرای عمومی اداره شود و از راه انتخابات، انتخاب رئیس جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به سرانجام برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در اصل هفتم قانون اساسی آمده است، مجلس شورای اسلامی، شورای استان، شهرستان، شهر، محل و بخش و روستا از ارکان تصمیم‌گیری و اداره امور کشور هستند. در اصل یکصد و سوم قانون اساسی آمده است استانداران، فرمانداران و بخشداران و سایر مقامات کشوری تعیین شده از طرف دولت در حدود اختیارات شورا ملزم به رعایت تصمیمات هستند.

وی اظهارداشت؛ استفاده ازتعابیراداره اموردراصول ششم وهفتم ،وضع مقررات دراصل دوازدهم ،تصمیمات دراصول یکصدوسوم ویکصدوپنجم به خوبی نشان می دهدکه نه تنهانظارت ،بلکه وضع مقررات وعوارض ودرمواردی اجراازوظایف شورای شهراست. یکی از منابع تفسیری قانون اساسی اندیشه‌های امام خمینی (ره) است. ایشان به عنوان بنیانگذار و معمار این انقلاب در مورخ ۹ اردیبهشت سال ۵۸ خود به شورای انقلاب فرمان می‌دهد که آیین نامه شورا‌های شهر و روستا را تهیه و بلافصله بددولت ابلاغ کند.ایشان می فرمایند؛دولت نمی تواندهرجاراخودتحت نظربگیرد.شورای شهریعنی همه کارهای شهردست اینهاست.شهردارهم تیین می کند.کارهای دیگرشهرهمه رااینهاانجام می دهند.نظارت درهمه جادارند.

نایب رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به نظرات مقام معظم رهبری در حوزه شورا‌های اسلامی شهر و روستا گفت: اصل ایجاد شورا‌های اسلامی شهر و روستا در قانون اساسی نشان دهنده اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به مجموعه متنوع فکرها، مشورت‌ها و دیدگاه‌ها در اداره امور کشور است و این موضوع نقطه مقابل نظام‌های ارتجاعی و استبدادی است. بنا به گفته مقام معظم رهبری شورا‌ها مظاهر مشارکت مردمی و برای تسهیل امور مردم هستند.

موسوی درپایان تاکید کرد: از شورای محترم نگهبان انتظار می‌رود در جهت اعمال حاکمیت مردم در تعیین سرنوشت و استفاده از مشارکت آنان در اداره شهر و روستا و افزایش اعتماد عمومی، کاهش هزینه‌های اداره شهر و روستا زمینه استفاده حداکثری از ظرفیت شورا‌ها و از جمله حق رد عوارض این نهاد را که از مصرحات قانون اساسی جمهوری اسلامی است به رسمیت بشناسد.
 
انتهای خبر///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز