خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
مفهوم شناسی تحریف در قرآن و نسبت کار ویژه آن با انقلاب اسلامی       تحریف و نسبت آن با تحریم       اهداف و پیامد‌های توافق ننگین امارات با رژیم صهیونیستی       شکست سیاست دشمن، نتیجه بصیرت دینی و مهارت ملّی ایرانیان است       خدا قوت مهندس بسیجی! آزادی ۲۵۷۴ زندانی بایکوت شدنی نیست!       ۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند       فعالیت ۴۰۰ گروه جهادی در امر به معروف و نهی از منکر       کاهش ابتلا به کرونا از طریق گوشی‌ پزشکی دیجیتال ایرانی       قیمت‌های میلیونی و میلیاردی از کجا آمد؟ از مسیر غلط گذشته برگردیم؛ راهبرد درست: «اقتصاد قوی»        رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نمی‌کند       آقای خوئینی‌ها! آدرس غلط ندهید       هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد       نامه استادان و نخبگان ایران به مردم ستمدیده آمریکا رونمایی شد       پاسخ ۲۲۰۰ استاد دانشگاه به پروژه‌ی مصونیت خواص مقابل قانون       تامین «امنیت ملی و اقتصادی» با تولید ۱۰۰میلیون تن محصول پتروشیمی       قالیباف:‌ همه منتخبان تهران برای دوری از سیاسی بازی هم‌قسم شده‌اند       محکومیت 34 نفر از اخلالگران بازار خودرو، سکه و ارز و 2 حکم اعدام       تیر عدم رعایت ایمنی بر قلب اماکن تاریخی و میراث فرهنگی       اجرای طرح ترافیک بعد از عید فطر قطعی است       آخرین فرصت ایفای تعهدات ارزی صادارتی سال ۱۳۹۸ اعلام شد       
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  


معرفی آثار اساتید  


 

1398/11/19 9:48:54 AM

رئیس موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی شهرداری تهران :

آموزش‌های کوتاه مدت شهروندی توسط نهادهای علمی ارائه می شود 

سید رحیم ابوالحسنی رئیس موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی شهرداری تهران از همکاری این موسسه با دانشگاه تهران برای برنامه‌ریزی و ارائه خدمات آموزش‌های تخصصی ویژه کارکنان شهرداری تهران و شهروندان خبر داد و افزود: با عقد تفاهم نامه میان دانشگاه تهران و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران آموزش های کوتاه مدت شهروندی به شهروندان عزیز ارائه می شود.

آموزش‌های کوتاه مدت شهروندی توسط نهادهای علمی ارائه می شود


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، سید رحیم ابوالحسنی با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه تهران و موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی شهرداری تهران اظهار کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است تا علاوه بر آموزش‌های رسمی و دانشگاهی که برای دانشجویان دوره‌های علمی و کاربردی برگزار می‌شود، دوره‌های عمومی، تک درس و پودمانی نیز تعریف شود تا کارکنان شهرداری تهران و شهروندان بتوانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت ویژه کارکنان شهرداری و شهروندان را یکی از موضوعات پیش‌روی این موسسه در دوره جدید عنوان کرد و ادامه داد: شهروندان حقوق و تکالیفی در رابطه با شهروندی خود دارند که این حقوق و تکالیف باید به آنها آموزش داده شود؛ شهروندان باید یک مشارکت فعال و پویا در شهر داشته باشند و تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» نیازمند همین مشارکت آگاهانه است.

رئیس موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بخشی از توان این موسسه به سمت آموزش‌های کوتاه مدت شهروندی هدایت می‌شود، افزود: این موسسه، با توجه به مصوبه اردیبهشت‌ماه امسال شورای اسلامی شهر تهران، دارای 4 مرکز آموزش تخصصی علمی و کاربردی شامل مرکز ایمنی و آتش‌نشانی و خدمات شهری، مرکز حمل و نقل و ترافیک، مرکز فناوری، نوسازی و شهر هوشمند و مرکز اجتماعی و فرهنگی است که بنا بر مصوبه شورای اسلامی شهر، در حال حاضر 29 رشته و در آینده 56 رشته آموزشی در این مراکز فعال خواهد بود.
ابوالحسنی گفت: در تلاش هستیم تا در کنار این رشته‌ها، دوره‌های ویژه‌ای را نیز برای آموزش شهروندی به صورت تک درس، کارگاهی یا پودمانی فراهم کنیم، تا آموزش‌های شهروندی یک رشد معناداری داشته باشد.

وی اضافه کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با دانشگاه تهران قرار است تا اساتید این دوره‌ها از سوی دانشگاه تهران تامین شده و مدارک آموزشی نیز به صورت مشترک با دانشگاه تهران صادر شود؛ این موضوع به لحاظ کیفیت نیز برگزاری دوره‌های آموزش شهروندی را با یک رشد خوبی مواجه خواهد کرد.

ابوالحسنی ابراز امیدواری کرد: در دوره جدید موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی شهرداری تهران که از ابتدای امسال آغاز شده، هم سطح آموزش دانشجویان، هم سطح آموزش کارکنان شهرداری و هم ارائه خدمات آموزشی به سایر شهروندان به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یابد.
 
انتهای پیام///
سمیرا حسن


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز