خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
جنبش دانشجویی؛ اصیل‌ترین نگهبان آرمان‌های انقلاب و ملت       افزایش ۱۰ برابری تولید داروهای درمان کرونا در کشور       پاسخ حجة الاسلام دکتر مظاهری به توئیت آقای رسول جعفریان       آقای جعفریان چرا تحریف؟ چرا تهدید؟       مراسم تشییع پیکر شهید فخری‌زاده/ وداع با فخر ایران       پیام رهبر انقلاب درپی ترور دانشمند هسته‌ای شهید فخری‌زاده       جناب آقای وزیر، راه حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان تضعیف آن و یا واگذاری ماموریت‌های آن به سایرین و تقلیل سطح آن نیست       پیام تسلیت رییس سازمان بسیج اساتید کشور در پی شهادت محسن فخری زاده       بیانیه بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای در محکومیت اقدام جنایتکارانه ترور دانشمند هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده       ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای ایران، نشانه وحشت دشمن از دستیابی ما به علوم پیشرفته است       حزب‌الله: با قدرت در کنار ایران هستیم       آمریکا ۴ نهاد روسی و چینی را به خاطر برنامه موشکی ایران تحریم کرد       اولین واکنش شاعرانه به ترور شهید فخری‌زاده       بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در پی شهادت دانشمند هسته ای دکتر فخری زاده       ترور شهید فخری زاده ناشی از شکست‌های پی در پی دشمنان ملت ایران بوده است       نظریه مقاومت طب سنتی؛ سخنی با مخالفان       چرا عناصر و مؤلفه های قدرت ملی را سخاوتمندانه و ساده اندیشانه در معرض فروش می گذارید       "مردم‌سالاری کرونایی" و نفی اقتدار حاکمیتی       بسیج، ثروت بزرگ و ذخیره‌ خداداد ملت ایران است       مفهوم شناسی تحریف در قرآن و نسبت کار ویژه آن با انقلاب اسلامی      
 
آخرین اخبار  

جنبش دانشجویی؛ اصیل‌ترین نگهبان آرمان‌های انقلاب و ملت

افزایش ۱۰ برابری تولید داروهای درمان کرونا در کشور

پاسخ حجة الاسلام دکتر مظاهری به توئیت آقای رسول جعفریان

آقای جعفریان چرا تحریف؟ چرا تهدید؟

مراسم تشییع پیکر شهید فخری‌زاده/ وداع با فخر ایران

پیام رهبر انقلاب درپی ترور دانشمند هسته‌ای شهید فخری‌زاده

جناب آقای وزیر، راه حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان تضعیف آن و یا واگذاری ماموریت‌های آن به سایرین و تقلیل سطح آن نیست


اساتید و دانشگاه  

پاسخ حجة الاسلام دکتر مظاهری به توئیت آقای رسول جعفریان

پاسخ حجة الاسلام دکتر مظاهری به توئیت آقای رسول جعفریان

جناب آقای وزیر، راه حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان تضعیف آن و یا واگذاری ماموریت‌های آن به سایرین و تقلیل سطح آن نیست

جناب آقای وزیر، راه حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان تضعیف آن و یا واگذاری ماموریت‌های آن به سایرین و تقلیل سطح آن نیست

ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای ایران، نشانه وحشت دشمن از دستیابی ما به علوم پیشرفته است

ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای ایران، نشانه وحشت دشمن از دستیابی ما به علوم پیشرفته است

۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند

۸۲۳ کانون جنبش استادی از عملکرد بسیج مستضعفین تقدیر کردند

هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد

هجدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر منتشر شد

اقدامات واحد تهران شرق در مبارزه با ویروس کرونا

اقدامات واحد تهران شرق در مبارزه با ویروس کرونا

انتشار سیزدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر

انتشار سیزدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر


معرفی آثار اساتید  


 

1398/11/15 8:53:58 AM

میرباقری: «کتونی زرنگی» از نظر کیفی صلاحیت پخش ندارد 

معاون سیما اعلام کرد مجموعه تلویزیونی «کتونی زرنگی» از نظر کیفی صلاحیت پخش ندارد و در تراز مردم ایران نیست.

میرباقری: «کتونی زرنگی» از نظر کیفی صلاحیت پخش ندارد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ «مرتضی میرباقری» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه سرنوشت پخش سریال «کتونی زرنگی» چه شد؟ گفت: این سریال توسط سیمافیلم مورد بررسی قرار گرفت و ما این موضوع را در اختیار حوزه نظارت سازمان هم قرار دادیم.

وی ادامه داد: به دلیل برخی ایرادات محتوایی که در سریال هست، متفقا بیان شد که به دلیل همین ایرادهای محتوایی و کیفی که وجود دارد، صلاح نیست که در این ایام سریال روی آنتن برود.

معاون سیما تاکید کرد: در کنار این موضوع، چند حاشیه هم درباره کارگردان آن (علی ملاقلی‌پور) وجود داشت و حرف‌های سخیف و نامربوطی مطرح کرده بود که این حرف‌ها در تراز یک کارگردان انقلابی که می‌خواهد کاری در تراز مردم ایران بسازد نبود. البته ایشان نسبت به این قضیه عذرخواهی کرد که این موضوع در حال بررسی است و حوزه‌های ذی‌ربط درباره آن تصمیم‌گیری می‌کنند.

میرباقری افزود: لیکن اعلام شد که کار از نظر کیفی صلاحیت پخش ندارد و بعد از اینکه این مساله مطرح شد جنبه‌های دیگر هم در کنار آن قرار گرفت.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بناست با انتشار متنی شبیه به عذرخواهی از توهین‌های این کارگردان چشم‌پوشی شود؟ گفت: بررسی‌ها انجام می‌شود و نظر نهایی در این باره اعلام خواهد شد.

**ماجرای ضبطی شدن ثریا و جهان‌آرا/ خطاهایی که استمرار داشت

معاون سیما در پاسخ به سوال دیگری درباره تولیدی شدن برنامه‌هایی مثل جهان آرا و ثریا که پیش‌تر به صورت زنده پخش می شدند، نیز گفت: ما تعریفی از برنامه زنده داریم و آن هم این است که تولید و پخش برنامه به صورت همزمان باشد. برای مثال بسیاری از برنامه‌های خبری همزمان پخش می‌شوند و یا مسابقه‌های ورزشی و فوتبال که همزمان روی آنتن می‌روند.

وی ادامه داد: در کنار اینها تلویزیون ساعت‌های بسیاری برنامه زنده دارد که در لحظه اتفاق ها را پوشش می‌دهد مثل شهادت سردار سلیمانی و پرتاب موشک به پایگاه عین الاسد.ضرورت ایجاب می کند برنامه هایی که مثال زدم به صورت زنده پخش شوند. همچنین ما ضوابطی را درباره با برنامه‌های زنده اعلام کردیم و برنامه‌هایی که ضرورت پخش زنده برایشان وجود ندارد ضبط شده  و یک یا دو ساعت بعد به آنتن می‌رسند.

معاون سیما درباره اتفاق هایی که در چند هفته گذشته در برنامه‌های زنده رخ داد نیز گفت:  مهمان و کارشناسان در برخی موارد مطالبی را ناخواسته مطرح کردند که باعث تشویش افکار عمومی شد و خودشان بعدا می‌گفتند که نمی‌خواستند آن موارد را بیان کنند. یا اینکه در برخی موارد مجری نتوانسته بود صحنه را به درستی هدایت و کنترل کند.

وی ادامه داد: در این موارد هم افکار عمومی حساس بود و هم نهادهای بالادستی، امنیتی و فرهنگی تذکر می‌دادند. ما هم به این دلیل که ضرورتی برای زنده بودن این برنامه‌ها نبود و اینکه این خطاها استمرار داشت، به این نتیجه رسیدیم که نیازی نیست اینها همزمان با تولید پخش هم داشته باشند. و اگر از این طریق جلو رویم جلوی ایرادی که بوجود می‌ آید گرفته می شود.

معاون سیما در ادامه صحبت های خود افزود: پس بحث این نیست که چنین برنامه‌هایی وجود نداشته باشد، اینها برنامه‌هایی خوب و قوی هستند و برخی‌شان برنامه‌هایی انقلابی هستند اما به دلیل اینکه زنده بودن آنها لطمه هایی را به رسانه، برنامه و افکار عمومی وارد می‌کند، سازمان تصمیم گرفت این برنامه‌ها هم باشند و هم خطاهایشان به حداقل ممکن برسد. این تصمیمی است که سازمان صداوسیما گرفته و قانونی است. همه باید به قانون عمل و تمکین کنیم چون تصمیمی حرفه ای و کارشناسی است و این برنامه ها جزو برندهای سازمان هستند.

معاون سیما در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا قبل از تولید و به خروجی رسیدن سریال ها نظارتی روی آنها انجام نمی‌شود؟ گفت: نظارت روی این سریال‌ها صورت می‌گیرد اما ما یک ایراد فرآیندی هم داشتیم. سریال کتونی زرنگی از تولیداتی بوده که در مسیر تولیدات سریال‌سازی سیمافیلم قرار نگرفته و شبکه سه مسیر ویژه‌ای را برای تولید این کار (خانه تولیدات جوان) طراحی کرده بود. اما اصطلاحاتی دارد انجام می‌شود که این خطاها به صفر برسد.

**یک ماه مانده به پخش فصل جدید عصر جدید

 معاون سیما درباره پخش برنامه خندوانه، دورهمی و عصر جدید نیز گفت: برنامه عصر جدید مراحل پیش تولید را به صورت جدی سپری می‌کند و کمتر از یک ماه دیگر قرار است از شبکه سه پخش شود.

وی ادامه داد: درباره برنامه خندوانه نیز مذاکراتی انجام شده و قرار است در ایام نوروز هر روز از شبکه نسیم پخش شود.

وی درباره زمان پخش برنامه دورهمی نیز گفت: به دلیل ایام فاطمیه پخش این برنامه متوقف شد در حالی که ما چهار برنامه ضبط شده داشتیم که به آنتن بفرستیم اما  به دلیل ایام سوگواری پخش این برنامه ها را به زمانی دیگر موکول کردیم. برنامه خندوانه و دورهمی  در ایام نوروز هر روز پخش خواهند شد اما قبل از نوروز هفته‌ای دو الی سه روز پخش خواهند داشت.

**امیدوارم سوءتفاهم‌ها درباره سرزمین کهن تمام شود

مرتضی میرباقری درباره پخش سریال سرزمین کهن نیز اظهارداشت: یکی از عالی‌ترین سریال هایی که در سازمان صدا و سیما ساخته شده سرزمین کهن است که بهترین بازیگران ما در این سریال حضور و نقش داشتند و سریالی با تعداد قسمتهای بالا است. من به شخصه ۶۵ قسمت از این سریال را چندین بار دیدم و امیدوارم برخی از سوء تفاهمات درمورد این سریال مرتفع شود تا شاهد پخش این سریال باشیم.
 
انتهای پیام///
منبع؛ فارس


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز