خانه سیاسی بین الملل اقتصادی اجتماعی حوزه و دانشگاه علم و فناوری فرهنگ و هنر ورزشی یادداشت
 
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است       روحانی: در مسئله شهادت سردار سلیمانی، مردم یک کار اعجاب‌آور کردند       راهیابی ۲۵۰ اثر فاخر از مرحله استانی به کشوری در نخستین استارت‌آپ انتخاباتی       رقابتی‌ترین انتخابات       حضور ۳ تا ۷ نفر ناظر در هر شعبه اخذ رأی       جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد       روحانی: انقلاب ایران برای تثبیت و استمرارش همواره به مردم متکی بوده است       اولین همایش ملّی اربعین پژوهی       محتوای کتب درسی کاربردی نیست / انتقاد از وضعیت معلمان حق التحریر       شهید سلیمانی میراث‌دار قرن‌ها پیروزی تمدن ایرانی       از مکتب خمینی تا مکتب سلیمانی       توسعه پایدار در گرو یادگیری و جهش علمی ست / دگرگونی چهره واقعی جامعه با تحول در یادگیری       دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها       شورای نگهبان زمینه لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت شوراها را پدید آورد       تبدیل "حاج قاسم ملی" به "حاج قاسم بین المللی" نتیجه رهبری آموزشی آیت الله خامنه ای است       اگر معامله قرن آپارتاید نیست، پس چیست؟        شورای نگهبان زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کند/ انعقاد تفاهم نامه میان شورای عالی استانها و وزارت آموزش و پرورش       اقدام محققان کشور برای توسعه مرز فناوری بافت‌های زیستی       پاس طلایی جهانبخش برای نجات برایتون       چگونه قوی شدن سایه جنگ را از سر کشور بر می‌دارد؟      
 
آخرین اخبار  


اساتید و دانشگاه  

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

جدیدترین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی مطالعات قدرت نرم منتشر شد

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

اولین همایش ملّی اربعین پژوهی

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

نخستین رویداد استارت‌آپی شتاب (قطعات خودرو، خدمات و صنایع وابسته)

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

پیامد مهم شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ ارتقا و خوانش مجدد هویت انقلابی، ملی و ایرانی اسلامی است

شهید سپهبد سلیمانی؛ تجسم حقیقی عملگرایی و مخاطب شناسی در اوج معنویت است

   شهید  سپهبد سلیمانی؛ تجسم  حقیقی عملگرایی  و مخاطب شناسی در اوج   معنویت  است

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

دومین نشست تخصصی بررسی قیام عمومی پسا تشییع شهید سلیمانی

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات

تلاش جبهه‌ پایداری برای ارائه لیست مشترک در انتخابات


معرفی آثار اساتید  


 

1398/11/01 5:39:16 PM

حجت‌الاسلام مهدوی‌زادگان:

مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند 

دانشیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: تکوین دولت و ملت یکی از اهداف انقلاب اسلامی است و مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند

مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز؛ نخستین جلسه از سلسله جلسات تخصصی جنبش استادی ایران در آفرینش قدرت نرم اسلامی-ایرانی با موضوع بررسی قیام عمومی پسا تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تهران و سراسر کشور؛ دلایل وقوعی و پیامدهای راهبردی بعدازظهر امروز در سازمان بسیج اساتید کشور برگزار شد.

حجت‌الاسلام داود مهدوی‌زادگان در این جلسه اظهار کرد: حضور مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی فوق العاده بود و باید درباره ابعاد آن صحبت کرد. برخی به دنبال این هستند که حادثه شهادت حاج قاسم گذرا و فراموش شدنی است درصورتی‌که چنین نیست و شهید سلیمانی همیشه زنده است. 

وی افزود: باید به شهادت سردار سلیمانی از جنبه‌های نظری تأمل جدی کنیم و از منظر فلسفه سیاسی به آن نگاه کنیم و باید به تکوین دولت و ملت توجه کنیم.

دانشیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیان کرد: مردم حدود و ثغور امنیت کشور را درک می‌کنند و تشییع باشکوه پیکر سردار سلیمانی نمونه‌ای از آن است. مردم باید امنیت را در مرزها جستجو کنند نه اینکه در منطقه و محله خود ببینند. مردم نقش مهمی در تکوین دولت و ملت دارند.

مهدوی‌زادگان گفت: اگر یک جامعه‌، اراده‌ای بر پویایی و توسعه پیدا کند، بدون تردید دشمن داخلی و خارجی خواهد داشت. در واقع دشمن خارجی، مانعی اساسی در تکوین دولت و ملت محسوب می‌شود. در ادبیات سیاسی جریانات روشنفکری جامعه ما، مواجعه با دشمن خارجی وجود ندارد و فقط بحث از استبداد داخلی می‌کنند درصورتی که همه باید به تبیین شناخت دشمن خارجی بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) استراتژی مبارزه با دشمن را برای مردم در دوران دفاع مقدس به درستی تبیین کردند. مقام معظم رهبری راه امام(ره) را ادامه دادند و علاوه بر آن، امنیت جمهوری اسلامی را از مرز خودمان به خارج از مرزها بردند و شخصیت بزرگی مانند سردار سلیمانی فرمانده رزمندگان بدون مرز بود.

دانشیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی عنوان کرد: تکوین دولت و ملت یکی از اهداف انقلاب اسلامی است که تحقق آن به سرداران بزرگ نیازمند است که نمونه‌ آن سردار سلیمانی است و تشییع باشکوه پیکر او یعنی اینکه تراز فکری مردم بالا رفته و افق دیدشان مانند شهید سلیمانی شده است.

انتهای پیام///


 

 
یادداشت  


گفتگو  


گزارش  


جراید   
www.ostandnews.ir   تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرگزاری استاد نیوز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است . پایگاه خبری تحلیلی استاد نیوز